Teraz coraz bardziej modne staje się zaangażowanie w czytanie i w śpiewanie psalmów bliższej i dalszej  rodziny.

Jak mogę wybrać czytania na swój ślub?

Głos decydujący w tej sprawie ma ksiądz proboszcz, ale czy można troszkę ponegocjować? O poradę poprosiliśmy Księdza Wiktora Łozowskiego.
/ 03.11.2016 21:15
Teraz coraz bardziej modne staje się zaangażowanie w czytanie i w śpiewanie psalmów bliższej i dalszej  rodziny.

Oczywiście, że można. Teraz coraz bardziej modne staje się zaangażowanie w czytanie i w śpiewanie psalmów bliższej i dalszej rodziny. Oto np. teksty i psalm są rozdzielane między rodzeństwo narzeczonych. Też różnego typu wezwania, modlitwy… wszystko wedle uznania i… liczebności rodziny. Jestem jak najbardziej otwarty na takie rozwiązania. Trzeba tylko wcześniej skonsultować swoją wizję oprawy z księdzem.

Ewangelia

Rzadko zdarza się, aby narzeczeni mieli życzenie, aby podczas ich ślubu była zmieniona Ewangelia, najczęściej bazujemy na tej, przeznaczonej na dany dzień.

Młodzi bardzo często proszą o odczytanie „Hymnu o Miłości” Świętego Pawła: „Gdybym mówił językami ludzi i aniołów” – to bardzo głęboki, optymistyczny tekst, pełen nadziei.

Jeśli miałbym podawać statystyki, to średnio 1 na 10 par dopytuje o możliwość odczytania danego tekstu, ewentualnej podmiany. Cóż, ksiądz zawsze służy poradą. Tylko proszę w imieniu wszystkich kapłanów, ustalmy tego typu kwestie jak najwcześniej, abyśmy mogli przygotować tematyczne kazanie.