Fotobudka na ślub - jaką wybrać?

Wesele to wyjątkowa okazja, która sprzyja świetnej zabawie, dlatego też warto zadbać o nietypowe atrakcje, by zaskoczyć nimi gości. Jedną z nich może być fotobudka, dzięki której zaproszone osoby będą świetnie się bawić, a jednocześnie stworzą oryginalną pamiątkę, którą będą mogli dołączyć do księgi gości. Na co jednak zwrócić uwagę, decydując się na fotobudkę na swoim weselu?
/ 10.10.2013 15:45

Fotobudka - co to jest?

Fotobudka to urządzenie do robienia zdjęć, znane od lat z dworców, urzędów i innych publicznych miejsc. Fotobudka była również ważnym elementem kultowego już filmu „Amelia”.

Nie są to oczywiście zdjęcia paszportowe, poważne i formalne. Wraz z fotobudką do wyboru gości jest szereg akcesoriów: zabawne nakrycia głowy, kapelusze, opaski, pióra, śmieszne okulary, figlarne szale, maski, sztuczne wąsy, peruki. Im więcej nieszablonowej stylizacji, tym ciekawsze i bardziej zabawne zdjęcie.

Jaką fotobudkę wybrać?

Oferta na rynku ślubnym jest coraz ciekawsza, dlatego warto ją prześledzić. Do wyboru są tradycyjne fotobudki, do których wchodzi się za zasłonkę do kabiny lub tła fotograficzne w postaci śmiesznej fototapety za plecami. W przypadku tła wszyscy goście mogą obserwować sesję innych uczestników zabawy. 

Zdjęcia wykonywane podczas wesela są drukowane, najczęściej w dwóch kopiach – jedną z nich goście zabierają ze sobą na pamiątkę, drugą wklejają do specjalnie przygotowanej księgi pamiątkowej i wpisują swoją dedykację dla młodej pary. Zdjęcia mogą mieć różne ramki, datę ślubu czy imiona pary młodej – wszystko zależy od pomysłów nowożeńców i możliwości firmy wynajmującej budkę. Po ślubie wszystkie fotografie zostają zgrane na płytę lub dysk przenośny i/lub udostępnione w sieci.

Przeczytaj także: Ślubne księgi wpisów - nietypowe pomysły

Kiedy wynająć fotobudkę?

Fotobudkę najlepiej wynająć w godzinach wieczornych, kiedy goście zdążyli się już zrelaksować, potańczyć i napić. W lepszych humorach robienie zdjęć okaże się super zabawą. Optymalny czas wynajęcia zależy głównie od liczby gości, ale ok. 3 godzin powinno wystarczyć.                                                                                                                                                                                                                                                                                

Fotobudka cieszy się zawsze dużą popularnością i jest oblegana przez gości. Każdy chce mieć wyjątkową pamiątkę z wesela. To świetna atrakcja zarówno dla gości jak i dla młodej pary, która po latach będzie z uśmiechem wracać do zwariowanych zdjęć swoich najbliższych i wzruszających wpisów w księdze.

Polecamy: Candy bar na przyjęcie weselne - krok po kroku