Dekoracje ślubne z warzywami

Jeśli planujesz swój ślub w miesiącach wakacyjnych lub jesiennych, pomyśl o zamówieniu dekoracji z użyciem warzyw. Ogródkowe kompozycje sprawdzą się zwłaszcza na weselu w stylu rustykalnym lub inspirowanym porami roku. Zobacz jakie zestawienia można przygotować z dyni, cukinii, ziół czy szparagów.
/ 22.07.2013 13:41

Chodząc po ogrodzie i grządkach z warzywami możemy znaleźć mnóstwo przydatnych do dekoracji elementów. Najlepszą do tego porą będzie okres od wakacji do późnej jesieni. Bogactwo warzyw jest wtedy przeogromne.

Fot. Kwiatowa Manufaktura

Oryginalną dekorację podłużnego stołu gości przygotujemy ustawiając między pęczkami kwiatów koperek, liście szpinaku, szczypiorku. Dekoracja jednocześnie będzie pełniła funkcję użytkową, stając się ciekawą atrakcją dla gości.

Fot. Kwiatowa Manufaktura

Do kompozycji użyjmy zioła, kwitnąca macierzanka w szparagowej oprawie do świetny pomysł na majową aranżację.

Fot. Kwiatowa Manufaktura

Zobacz także: Dekoracje weselne inspirowane porami roku

Jesienią królują dynie, dodajmy do nich rajskie jabłuszka, owoce pigwy, małe patisony i kabaczki. W ten sposób możemy przygotować ciekawą dekorację ogrodu czy tarasu.

Fot. Kwiatowa Manufaktura

Warzywa też mogą stać się naczyniem, częścią bukietu czy uzupełnieniem szklanego naczynia. Nie zapominajmy też o malinach i kalinie.

Pamiętajmy, że ogranicz nas tylko nasza wyobraźnia.

Zobacz także: Owocowe bukiety na ślub i wesele