Sala weselna fot. Adobe Stock

Dekoracje sali weselnej - jak przyozdobić ją minimalistycznie i oszczędnie?

Największą część budżetu ślubnego pochłaniają stroje pary młodej i sala weselna z cateringiem. Na szczęście na tych elementach można zaoszczędzić, nie tracąc na jakości! Jednym ze sposobów jest minimalistyczny wystrój sali.
Wioletta Górecka / 28.06.2019 14:02
Sala weselna fot. Adobe Stock

Stroje pary młodej, obrączki i sala weselna - te trzy elementy przygotowań ślubnych i weselnych kosztują najwięcej. Na każdym z nich można zaoszczędzić, nie tracąc wcale na jakości! Pomyśl o zredukowaniu dekoracji do niezbędnego, klasycznego minimum. Zdziwisz się,jaki efekt można osiągnąć!

Jak minimalizować koszty związane z organizacją ślubu i wesela?

Lista wydatków związanych z organizacją ślubu i wesela nigdy się nie kończy. Domykasz jeden element, a zaraz pojawia się kolejna potrzeba... Aby wasz wielki dzień pozostawił miłe wspomnienia, a nie kosztował was wiele stresu, pomyślcie zawczasu, jak sprytnie rozegrać organizację. 

Im mniej elementów do dogrania, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak... Zacznij więc od sali weselnej. To właśnie tam spędzicie wraz z gośćmi najwięcej czasu, dlatego trzeba zadbać o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik!

Jak najprościej udekorować samochód do ślubu? Podpowiadamy!

Dekoracje sali weselnej w minimalistycznym stylu - jak to zorganizować?

Jeśli chcesz mieć wesele w pięknej sali, ale bez dużego nakładu finansowego, pamiętaj o kilku zasadach.

  • Po pierwsze - wybierz piękną salę. Nie chodzi o to, żeby miała ściany zdobione złotem i diamentami. Jeśli postawisz na schludne, eleganckie wnętrze, które samo w sobie będzie piękne, nie będziesz wcale potrzebować wielu ozdobników! Co więcej - one będą wręcz przeszkadzać, burząc harmonię wnętrza!
  • Po drugie - obrusy i nakrycia krzeseł niech będą w jednolitym kolorze, wykonane z eleganckiego materiału. Będą stanowić piękną dekorację same w sobie, dając jednocześnie wrażenie królewskiej elegancji i luksusu.
  • Po trzecie - naprawdę nie potrzebujesz tych wszystkich kwiatów, świeczników i wstążeczek. W zupełności wystarczy, jeśli na każdym stole postawisz mały, uroczy bukiecik kwiatów w wazoniku lub osłonce. Im więcej drobiazgów, tym większe wrażenie chaosu, w dodatku zabierasz nimi miejsce na talerze i szklanki. Kwiatek, świecznik, winietka - to w zupełności wystarczy!
  • Po czwarte - konsekwencja. W tym przypadku oznacza to tyle, że każdy element dekoracji powinien być dokładnie i przemyślanie dobrany. Tutaj nie ma miejsca na przypadki! Zadbaj o to, by wszystko było ze sobą spójne - kolorystycznie i pod względem stylu. Nie zapominaj o zaproszeniach: wyglądem powinny nawiązywać do atmosfery sali weselnej. 
  • Po piąte - pomyśl o wrażeniu zapachowym. Minimalistyczny wystrój kojarzy się z luksusem i elegancją, a piękny zapach unoszący się w powietrzu potęguje to wrażenie! Usługi aromatyzacji wesela (tak bowiem nazywa się ten zabieg) oferuje już coraz więcej firm z branży ślubnej. Piękny zapach będzie tłem uroczystości zarówno zaślubin, jak i zabawy weselnej.

Ważna uwaga - im mniej elementów, tym bardziej, paradoksalnie, będą się rzucały w oczy. Dlatego aby uniknąć wrażenia organizacji wesela "po taniości", wybieraj elementy dekoracyjne dobrej jakości! 

Prawdziwe kwiaty zastąp sztucznymi bukiecikami, lub w ogóle z nich zrezygnuj. Trend na dekorację sali bez kwiatów z każdym rokiem zdobywa coraz większe grono zwolenników. W zamian za kwiaty na stole możesz postawić np. mini lampiony, figurki czy stroiki ze sztucznych roślinek. Takie rozwiązanie ma wiele zalet - oszczędność pieniędzy i miejsca to tylko część z nich. Mniej sprzątania po uroczystości, ochrona środowiska, drugie życie ozdób - warto wziąć to rozwiązanie pod uwagę! 

Zobacz więcej na temat dekoracji ślubnych i weselnych!
Dekoracje kościoła na ślub - urocze i niewinne! (8 propozycji)
Bierzesz ślub zimą? Zobacz, jak udekorować wtedy salę weselną!