Czym do ślubu

Czym do ślubu

Wybór pojazdu do ślubu głównie zależy od preferencji pary młodej. Są pary, które marzą o zabytkowym samochodzie, inne stawiają na nowoczesność. Ile osób, tyle wyborów.
/ 30.09.2016 15:36
Czym do ślubu

Jeśli planujecie wesele tematyczne, odpowiednio dobrany środek lokomocji świetnie uzupełni całość. Oprócz oceny estetycznej, wybór pojazdu powinniśmy również uzależnić od tego, w którym miejscu usytuowana jest wybrana sala.

Kiedy odległość między kościołem a lokalem nie jest za duża, ogromną popularnością cieszą się białe powozy konne. Przejazd przez rynek, sesja na tle zabytków, machający z radością turyści a w dorożce udekorowanej kwiatami – para młoda.

Na taką przejażdżkę warto zabrać ze sobą kamerzystę i fotografa. Żeby było jeszcze bardziej romantycznie możecie zabrać również butelkę szampana i dwa kieliszki.

Oryginalnym pomysłem do wykorzystania również w centrum, jest wynajęcie meleksów, które na co dzień wożą turystów po mieście. Widok panny młodej w pięknej białej sukni, wsiadającej do meleksa, będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem. Meleks może wjechać w każdą, nawet małą uliczkę i znacznie szybciej zawiezie gości i młodą parę na miejsce.

Możecie również wybrać przejazd rykszą i poczuć wyjątkowy klimat wschodu. Żeby podkreślić polską tradycję, w tle może rozbrzmiewać marsz Mendelssohna.

Kiedy lokal znajduje się w pobliżu linii tramwajowej, świetnym pomysłem będzie wynajęcie zabytkowego tramwaju. W takim tramwaju spokojnie zmieszczą się wszyscy goście weselni wraz z parą młodą. Zdjęcia z takiej przejażdżki będą niezapomnianą pamiątką. Podobnie jak z przejazdu autobusem – ogórkiem.

Wielką popularnością cieszą się zabytkowe samochody od tych z lat dwudziestych po późniejsze. Kabriolety i te z zabudowanym nadwoziem, dostępne praktycznie w każdym kolorze. Wybierając taki pojazd, należy pamiętać, że nie będzie w nim klimatyzacji. Zabytkowy samochód porusza się wolniej od nowych modeli, warto więc przeliczyć odległość między kościołem a lokalem. Niestety trzeba też liczyć się z tym, że samochód w ostatniej chwili może odmówić posłuszeństwa.

Wyjątkowo poczujemy się również wybierając limuzynę czy najnowszy model BMW lub Lexusa. W limuzynie znajdzie się miejsce również dla świadków. Nie może zabraknąć oczywiście szampana. Nowy samochód zawiezie nas w te najbardziej odległe miejsca – wygodnie, z klasą i z klimatyzacją.

Dla fanów motorów świetnym pomysłem będzie przejazd na Harleyu. Panna młoda powinna na pewno uważać na swoją suknię i zaraz po przyjeździe poprawić fryzurę.

Jeśli będziecie chcieli wszystkich zaskoczyć, wybierzcie przelot balonem czy przejażdżkę konno. Taki środek lokomocji wzbudzi zachwyt każdego.

Kinga Nowakowska
Raz w życiu – Konsultanci ślubni