Czy wiesz w jaki sposób rozsadzić gości na weselu? fot. Czy.wieszjak.pl

Czy wiesz w jaki sposób rozsadzić gości na weselu?

Plan usadzenia gości to jedno z najważniejszych, a jednocześnie niedocenianych organizacyjnych zadań na weselu. Jak posadzić gości przy stole sprawnie i bez chaosu.
/ 10.09.2010 21:55
Czy wiesz w jaki sposób rozsadzić gości na weselu? fot. Czy.wieszjak.pl

Ustawiając stoły, możecie podzielić gości na znajomych i rodzinę, co jest dość często spotykane i najlepsze wyjście lub na młodych i starszych. Możecie też osobno usadzić rodzinę panny młodej i pana młodego, jednak słabo sprzyja to integracji gości podczas wesela (nie polecane, jeśli obie rodziny słabo się znają). Pamiętajmy, że na weselu obowiązuje zasada przeplatania mężczyzna, kobieta, mężczyzna, kobieta.

Rozstaw na stołach winietki, czyli karteczki z imionami i nazwiskami gości. Winietki mogą być papierowe dopasowane do charakteru zaproszeń albo mogą być bardziej pomysłowe i nawiązywać do dekoracji stołu lub motywu przewodniego ślubu.

Pomysłowy jest plan usadzenia gości, który możecie ustawić przy wejściu do sali weselnej, tak żeby każdy gość mógł sprawdzić gdzie siedzi. Rolę planu mogą też pełnić małe ramki z nazwiskami gości, które potem staną się pamiątkowymi upominkami dla nich.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)