bukiet ślubny z goździków

Czy wiesz jak wybrać bukiet ślubny?

Bukiet stanowi uzupełnienie ślubnej kreacji i podkreśla jej charakter. Wybór z pozoru nie jest prosty – trzeba wziąć pod uwagę szereg elementów stroju Panny Młodej – kolor sukni, fason i styl kreacji oraz typ figury Panny Młodej.
/ 12.09.2010 15:47
bukiet ślubny z goździków

Jeżeli jesteś drobnej postury, nie powinnaś wybierać „ciężkich” bukietów z dużych kwiatów typu lilie, gerbery, chryzantemy, piwonie, kalie. Najlepsze będą dla ciebie delikatne wiązanki z różyczek lub margerytek i innych drobnych pąków. Bukiet powinien mieć okrągły kształt, co optycznie poszerzy sylwetkę. Zrezygnuj z dużych bukietów opadających w dół, układających się na wzór serca (podobne do wieńców). Są wprawdzie bardzo efektowne, ale mogą całkowicie przykryć twoją kreację. Najlepsze będą w kształcie kuli lub łezki.

Do kobiet wysokich i szczupłych pasują delikatne wiązanki układające się kaskadowo, co podkreśli smukłą figurę. Wybierz więc bukiet w kształcie kropli. Jeśli masz figurę w kształcie tuby, bez wcięcia w talii, wybierz bukiet w kształcie odwróconej kropli lub stożka. Optycznie zaokrągli to biodra.

Masywne kobiety o obfitym biuście i szerokich biodrach nie powinny wybierać drobnych wiązanek. Do nich pasują duże, zbite bukiety z dużych kwiatów. Jeżeli chcesz nadać sobie smukłości wybierz bukiet w kształcie kropli. Jeżeli masz szerokie biodra, zrównoważy je bukiet duży, rozłożysty bukiet.

Bukiety schodzące kaskadowo, w kształcie odwróconej kropli doskonale pasują do sukni w stylu ogona syreny i lub wąskich, przylegających do ciała (tylko dla kobiet wysokich). Jeżeli masz suknię w stylu bezy – rozłożystą, warstwową, pięknie wyglądają bukiety klasyczne.

Suknie ozdobne, składając się z wielu warstw same w sobie są ozdobą, więc bukiet powinien być skromny, bez wyszukanych. Pamiętaj, że przepych często balansuje na granicy kiczu. Do sukni o niewyszukanym, prostym kroju wybierz bukiet wyjątkowo rozbudowany, z różnorodnymi ozdobami – piórkami, perełkami, wstążkami, ptaszkami czy owocami.

Kolorystyka bukietu. Wiązanka powinna harmonizować z odcieniem sukni, dodatków i makijażem, a także kolorem włosów Panny Młodej. Blondynkom pasują delikatne kolory –pastelowe róże, kremowe biele i żółcienie (ale nie jest to regułą!). Brunetki mogą wybrać śmielsze kolory – soczyste czerwienie, róże, bordo. Rudowłose Panny Młode mogą śmiało wybrać ogniste czerwienie, pomarańcze, soczyste żółcienie i odcienie soczystej zieleni.

Bukiet powinien zawierać akcenty łączące go w całość z innymi elementami stroju.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)