Czy wiesz jak wręczyć zaproszenie ślubne? fot. Czy.wieszjak.pl

Czy wiesz jak wręczyć zaproszenie ślubne?

Zaproszenia świadczą o was i o tym jak traktujecie gości. Powinny być eleganckie, starannie wypełnione i powinno zawierać wszystkie niezbędne informacje o ślubie i weselu. Sposób doręczenia zaproszenia również jest bardzo ważny.
/ 24.09.2010 10:38
Czy wiesz jak wręczyć zaproszenie ślubne? fot. Czy.wieszjak.pl

Przed osobistym wybraniem się z zaproszeniem postarajmy się ich poinformować osoby o naszym przybyciu. Ustalmy z nimi dzień i dokładną godzinę, w której możemy ich odwiedzić. Nie wpadajmy nie zapowiedziani, bo jest to niegrzeczne.

Zaproszenia wypada wręczać osobiście przynajmniej najbliższej rodzinie i rodzicom chrzestnym. Pocztą wysyła się zaproszenia tylko wtedy kiedy ciężko jest się z konkretnymi gośćmi się spotkać. Upewnijmy się telefonicznie po pewnym czasie czy nasze zaproszenie dotarło do adresata.

Zaproszenie powinno się wręczać co najmniej 3 miesiące przed ślubem.

Przy osobistym wręczaniu zaproszeń ważne jest by robić to elegancko, najlepiej w kopercie (nie powinna być zaklejona). Podaje się ją wierzchem do góry tak, aby było widoczne imię i nazwisko adresata.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10.07.2012 11:45
gratuluje kultury, ja dostałam zaproszenie w progu zaklejone z prośbom o pieniądze i wino zamiast kwiatów i bez wcześniejszego uprzedzenia nie idę