Odważna i pełna życia pani Strzelec jest wspaniałą matką dla swoich dzieci, ponieważ nie ogranicza ich wyobraźni.

Czy wiesz jak przygotować się do zawarcia związku?

 Ślub tylko w filmach wygląda beztrosko, w rzeczywistości to kupa formalności i niestety pieniędzy. Jak przygotować się do zawarcia związku małżeńskiego?
/ 21.09.2010 12:38
Odważna i pełna życia pani Strzelec jest wspaniałą matką dla swoich dzieci, ponieważ nie ogranicza ich wyobraźni.

Na około rok przed ślubem pomyślcie o charakterze wesela. Zarezerwujcie salę weselną. Zorientujcie się ile pieniędzy będzie potrzeba na zorganizowanie ślubu. Weźcie pod uwagę koszty wynajmu sali, catering, orkiestrę, tort weselny i alkohol, wynajem samochodu, wydatki na sesję ślubną, obrączki i co najważniejsze stroje Państwa Młodych. Pamiętajcie aby doliczyć koszty zawarcia ślubu, będą to koszty w USC lub kościelne od 80 do nawet 700 zł.

Zorientujcie się na ile wcześniej należy zarezerwować salę, orkiestrę i samochód. Najdłużej należy czekać na salę weselną. Z orkiestrą czy fotografem nie powinno być większego problemu dlatego można rezerwować pół roku przed ślubem.

Od 6 do 4 miesięcy przed ślubem należy udać się do kościoła. Jeśli chcecie zawrzeć związek sakramentalny. Należy wówczas pamiętać o naukach przedmałżeńskich. Najlepiej zorientować się trochę wcześniej jak wyglądają one w waszej parafii.

Na 3 miesiące przed ślubem należy załatwić resztę formalności w kancelarii parafialnej bądź w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Gdy czas ślubu zbliża się należy pamiętać o strojach ślubnych. Pani Młoda powinna udać się na przymiarki, wybrać buty i dodatki ślubne. Pan Młody powinien zakupić garnitur. Wybierzcie świadków i sporządźcie listę gości.

Na miesiąc przed ślubem zakupcie obrączki i udajcie się na pierwszą spowiedź przed ślubną. Panna Młoda może udać się na zabiegi pielęgnacyjne oraz próbną fryzurę i makijaż. W tym czasie również odwiedźcie rodzinę którą chcecie zaprosić na uroczystość.

Na około 2-3 tygodnie przed ślubem należy udać się do kancelarii na spisanie aktu małżeństwa. Wtedy też można zamówić tort weselny.

Dzień przed ślubem należy udać się do spowiedzi. Przygotować stroje i obrączki.

W dzień ślubu trzeba odebrać bukiety dla Pany Młodej i świadkowej. Należy udać się najpierw do fryzjera a potem do kosmetyczki na makijaż. Należy zachować spokój to wasz dzień. W tym dniu możecie również zrobić sobie rano sesję zdjęciową lub też umówić się w innym terminie. Obecnie jest to bardzo popularna praktyka.

Na około tydzień po ślubie możecie odebrać akty ślubu z Urzędu Stanu Cywilnego. Wtedy tez możecie udać się na sesję zdjęciową.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)