Śluby i wesela w plenerze to już nie tylko widok z amerykańskich filmów, ale rzeczywistość w Polsce.

Czy można wziąć ślub cywilny poza USC?

Czy jest możliwe wzięcie ślubu poza Urzędem Stanu Cywilnego? Co, jeśli marzy nam się uroczystość w parku, ogrodzie botanicznym lub nad jeziorem? Zobacz, co mówi na ten temat nasza wedding plannerka!
/ 20.07.2011 16:47
Śluby i wesela w plenerze to już nie tylko widok z amerykańskich filmów, ale rzeczywistość w Polsce.

Czy można, czy nie można wziąć ślub cywilny poza urzędem stanu cywilnego? Wciąż słyszę, że można, a jak przychodzi co do czego to urzędnicy robią wielkie oczy, wiec ja już zupełnie nic nie rozumiem z tego. Agata M.

Pani Agato,

sytuacja, którą Pani opisuje idealnie odwzorowuję to, jak wygląda sprawa ze ślubami cywilnymi poza USC. Wszyscy wiemy, że takie śluby się odbywają przy jednoczesnej wiedzy, że urzędnicy nie godzą się na śluby plenerowe.

Zobacz także: Tort ślubny - nie lubię, więc co podać?

Taka sytuacja wynika z nieprecyzyjnych zapisów w ustawie, a przez to w dowolności interpretacji jej postanowień. Stąd jednym się udaje, a innym niestety nie. Wielokrotnie mnie także zdarzało się uzyskać zgodę urzędnika, by potem ten sam urzędnik mi tej zgody nie wydał.

Zobacz także: Jak wybrać oprawę muzyczną na ślub i wesele?

W tym roku Polskie Stowarzyszenie Konsultantów Ślubnych wystosowało petycję dotyczącą uregulowania tego stanu rzeczy. Wszyscy czekamy w niepewności, czy uda się nam w końcu sprawę prawnie uregulować.

Pozdrawiam! Maria Zając

Masz problem z organizacją ślubu i wesela? Nie wiesz jaki lokal wybrać, gdzie się kupuje winietki lub co masz zrobić, kiedy podwykonawca wypowiada Ci umowę? Chcesz znaleźć wyjątkowy styl swojego ślubu i żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik? Napisz do nas na adres e-mail: lifestyle@infornext.pl! Na Twoje pytanie odpowie wedding plannerka z doświadczeniem - konsultantka ślubna - Maria Zając.