panna młoda fot. Fotolia

Czego nie robić w dniu ślubu

Sprawdź, o jakie błędy chodzi i nie popełniaj ich w dniu własnego ślubu!
panna młoda fot. Fotolia

Ślub i wesele to z jednej strony niezwykle ważne i wzruszające wydarzenie, ale z drugiej - mnóstwo stresu. W sobotę rano większość panien młodych chodzi jak na szpilkach, łatwo je rozzłościć i martwią się o każdy szczegół uroczystości. W tym dniu popełniają też wiele błędów. O co chodzi? 

5 sytuacji, które mogą nie spodobać się gościom weselnym

1. Brak śniadania

Żadna kobieta nie chciałaby zemdleć w dniu własnego ślubu. To dlatego śniadanie w dniu ślubu jest tak ważne. Zjedz coś lekkiego, ale i pożywnego. Co? Proponujemy:

  • musli,
  • sałatkę z kurczakiem,
  • owocowe smutnie,
  • grzanki z dżemem,
  • delikatna jajecznica na masełku.

Oto najdroższe śluby w polskim show-biznesie

2. Za dużo alkoholu

Niektórzy mówią, że na odstresowanie przed ślubem warto wypić lampkę wina. Coś w tym jest, ale w tak ważnym dniu, jak własny ślub, lepiej zachować trzeźwość.

3. Solarium lub kremy samoopalające

Na tego typu pomysły mówimy stanowcze "nie"! Z solarium nie powinno się korzystać nawet na 2 dni przed ślubem, bo nigdy nie wiadomo, jak zadziałają na nas lampy. Z kremów i olejków samoopalających też lepiej zrezygnować, by przypadkiem nie pobrudzić sukni.

Sukienki na wesele za mniej niż 50 zł

4. Wyciskanie pryszczy...

Takie przypadki też są nam znane. Wyciskanie pryszcza w dniu ślubu to poważny błąd. Niedoskonałości na twarzy mogą stać się jeszcze większe i bardziej widoczne. Pamiętaj, że pryszcze łatwiej jest zakamuflować makijażem niż zaczerwienienie i napuchnięcie, które może powstać po wyciśnięciu pryszcza. 

Czy goście weselni powinni płacić za nocleg w hotelu?

5. Przymiarki

Sukni nie przymierzaj na dzień lub w dni ślubu. Od ostatniej przymiarki na pewno nie przytyłaś. Przypadkiem możesz ja zniszczyć lub pobrudzić, a jak wiadomo, lepiej nie kusić losu.

6. Odbiór kwiatów

W dniu ślubu powinnaś mieć wszystko dokładnie zaplanowane. Musisz wiedzieć, kiedy jedziesz do kosmetyczki, fryzjera, kiedy przyjdzie operator kamery itd. Do zadań specjalnych, typu przywiezienie kwiatów, powinnaś mieć oddelegowanych pomocników. Najlepiej jeśli będzie to świadek lub ktoś z rodziny. 

Ślubny prezent, czyli ile włożyć do koperty?