organizacja ślubu fot. Fotolia

Co trzeba załatwić rok przed ślubem?

Sprawdź, o czym należy pamiętać na rok przed ślubem!
organizacja ślubu fot. Fotolia
Harmonogram ślubu to terminarz, którego nowożeńcy powinni się ściśle trzymać, aby wszystkie szczegóły dotyczące ceremonii i wesela były dopięte na ostatni guzik. Zobacz, o czym nie wolno zapomnieć na rok przed tym ważnym dniem.
 
Jeśli myślisz, że ślub to tylko Marsz Mandelsona, biała suknia, przysięga, goście i zabawa do rana, to muszę cię rozczarować. Zanim to wszystko nastąpi, czeka cię sporo pracy, bo ślub to niezwykle trudne zadanie, a ty sama staniesz się wedding plannere, logistykiem i organizatorem w jednym.

Jak zorganizować ślub w stylu rustykalnym? 

1. Ustal ogólny zarys ślubu

Pomyślcie o tym, jaki ślub jest waszym marzeniem oraz na jaki ślub was stać. Zastanówcie się nad ilością gości, bo to będzie warunkowało wybór sali. Dobrze jest też zdecydować się na ewentualny motyw przewodni ceremonii. Jeśli zechcecie, aby towarzyszył wam np. kolor błękitny, styl folklorystyczny czy ślub rustykalny, nie zapominajcie o tym podczas wybierania dekoracji, zaproszeń czy tortu (tego ostatniego na szczęście nie musicie robić rok wcześniej).

Ślub w odcieniach różu

2. Zarezerwuj salę weselną

Zarezerwowanie sali, dworku czy restauracji to jedna z ważniejszych czynności, o której nie możesz zapomnieć. Jeśli zależy ci na konkretnym miejscu i dacie, lepiej jest "zaklepać" termin wcześniej, aby nie okazało się, że ktoś był szybszy.

Planowanie  ślubu - 12 miesięcy przed ślubem 

3. Zarezerwuj kościół albo Urząd Stanu Cywilnego

Pamiętaj, że wasz ślub to nie tylko szampańska zabawa i jedzenie, ale przede wszystkim uroczysta ceremonia w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego. Wcześniej wybierzcie się do wybranej instytucji i zajmijcie datę oraz godzinę, aby nie okazało się, że macie salę, ale ... w kościele wszystkie terminy są zajęte. Nie do wiary? Niestety, takie sytuacje się zdarzają. Aby nie zostać na przysłowiowym lodzie, pamiętaj o rezerwacji.

O czym powinna pamiętać para młoda? 

4. Wybierz oprawę muzyczną

Ważne okazuje się też zadbanie o oprawę muzyczną. Szczególnie jeśli ślub bierzesz w sezonie, a więc w terminie od czerwca do września, nie zapomnij o wcześniejszym wybraniu zespołu lub DJ-a.

Jak wybrać oprawę muzyczną na wesele? 

5. Pomyśl o sobie 

Pamiętaj, aby w przedślubnym pędzie nie zapomnieć o sobie, partnerze i uczuciach jakie was łączą. Weselne przygotowania nie mogą skupiać się jedynie na bieganiu od sklepu do sklepu, zamawianiu dań i zapraszaniu gości. W dniu ślubu to ty masz być piękna, zadbana i wyjątkowa. Aby się tak czuć, zacznij o siebie dbać na tyle wcześnie, na ile to możliwe.  

  • Dieta przedślubna 

Piękna figura sam się nie zrobi i nie licz, że stres przedślubny sprawi, że oponka z brzucha zginie jak za sprawą magicznej różdżki. Często jest wręcz odwrotnie. Zamiast tego już rok przed ślubem zacznij aktywnie ćwiczyć. Zapisz się na siłownię, skorzystaj z darmowych treningów on-line lub aplikacji na smartfona. Możesz też pomyśleć o zdrowej diecie, która dodatkowo będzie wspomagała chudnięcie.

Dieta przedślubna

  • Włosy, paznokcie, cera i ciało

Ślub to najpiękniejszy dzień w życiu. Jeśli chcesz wyglądać jak gwiazda, nie licz tylko na kosmetyczkę i fryzjerkę, bo jeśli na codzień o siebie nie dbasz, to nawet najlepsza stylistka nie zdziała rzeczy niemożliwych. Pamiętaj o stosowaniu szamponów i odżywek, które poprawią kondycję twoich włosów. Proponuję też pomyśleć o cerze i ciele. Postaw na maseczki na twarz, które sprawią, że skóra będzie jędrna, młoda i piękna. Co jak co, ale na ślubie niezwykle ważną rolę odgrywa prawa dłoń. To na nią twoja druga połówka włoży ci obrączkę. Jeśli chcesz, aby pięknie prezentowała się zarówno na zdjęciach, jak i na ślubnym video, nie zapomnij o odżywkach poprawiających strukturę i płytkę paznokci.

  • Zęby

Piękny uśmiech możesz osiągnąć, stosując paski wybielające nawet na 3 tygodnie przed uroczystością, ale jeśli masz poważniejsze problemy z uzębieniem, pomyśl o wizycie stomatologicznej najwcześniej, jak to tylko możliwe. Niestety, w rok najprawdopodobniej nie osiągniesz idealnie prostych zębów (leczenie ortodontyczne to okres ok. 2 lat). Warto jednak porozmawiać ze stomatologiem i doprowadzić swoje uzębienie do stanu idealnego. Przed samą uroczystością nie zapomnij o piaskowaniu, skalingu oraz wybielaniu.

| Must do mycia Silk NIVEA, cena ok. 14 zł | odżywka do paznokci L’biotica, cena ok. 11,99 zł | odżywka do włosów nadająca objętość Pantene, cena ok. 11 zł | serum do rzęs L’biotica, cena ok. 30 zł | olejek do ciała Collistar, cena ok. 108 zł | całonocna maska Floslek, cena ok. 30 zł |