Brama weselna

Pochodzę z małego miasteczka i często mieszkańcy tworzą bramy weselne nowożeńcom. Nie podoba mi się ten zwyczaj, ale chyba nie mam innego wyjścia, jak zaakceptować to. Moje pytanie jest jednak takie, czy muszę organizatorom bramy dawać alkohol?
/ 30.08.2010 06:59
Pochodzę z małego miasteczka i często mieszkańcy tworzą bramy weselne nowożeńcom. Nie podoba mi się ten zwyczaj, ale chyba nie mam innego wyjścia, jak zaakceptować to. Moje pytanie jest jednak takie, czy muszę organizatorom bramy dawać alkohol? 
Danka

Czasami z tradycją nie jesteśmy w stanie wygrać. Trudno nam zaakceptować pewne zwyczaje, ale skoro w okolicy praktykuje się organizowanie bram weselnych, to ich twórcy mogliby być zdziwieni, a nawet lekko oburzeni, gdyby taka tradycja nie została zachowana. Dlatego też warto podtrzymać ją w swoim regionie. Możecie poprosić swojego świadka, który zająłby się negocjowaniem warunków z organizatorami bram. Na początku może im zaoferować słodycze lub symboliczne podarunki, a w ostateczności alkohol. Proszę jednak pamiętać, że nie musi być to wódka weselna, ale np. szampan, który na pewno jest opcją tańszą.

Paulina Szatkowska
www.perfectmoments.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/07.08.2015 11:59
rozjechać ich ! albo wezwać policję , w końcu to szantaż , a nie tradycja , człowiek czuje się zagrożony , obcy człowiek nagle blokuje mu drogę , rząda zapłaty w postaci wódki czy pieniędzy (niby za co? do roboty niech się wezmą!) , to powinno być ścigane....nie zamierzam wspierać alkoholizmu a tym bardziej przestępczości mneijszej lub większej....dla dzieci będą cukierki , ale dla pijaków rządających wódy lub kasy będę dawała gazem po oczach albo telefon na policję i nawet jak się ze mną nie zgodzą i sami beda próbowali mnie przekonać do dania wódy lub kasy to spytam się czy wspierają alkoholizm i szantażystów, nawet najdrobniejszych- a jesli tak to czemu ich w takim razie ścigają ....takie pseudo tradycje powinno się tępić , zwykłe pijackie nieroby! co innego fajnie zrobiona brama a jako "przepustka" np. czekoladki, albo jakaś ładna pamiatka...ale nie kasa i alkohol
/18.06.2016 07:21
ALE Z CIEBIE BURAK!!!!!
/30.03.2014 12:56
U nas na szczęście odchodzi się już od tej tradycji. Bardzo rzadko spotyka się bramki:) Ale fakt jest taki że tylko wódka załatwiała sprawę. Ogólnie tak czy tak my bierzemy taka opcje pod uwagę i zamówiliśmy kilka butelek wódki Polanin z grawerem więcej żeby dac takim"bramkarzom" dobra wódkę na pamiątkę;)
POKAŻ KOMENTARZE (3)