POLECAMY

Błogosławieństwo

Krótko przed ślubem rodzice błogosławią przyszłych małżonków na nową drogę życia. Jest to ogromne przeżycie, zarówno dla rodziców jak ich dzieci. Błogosławieństwo zazwyczaj odbywa się w domu rodzinnym panny młodej.

Krótko przed ślubem rodzice błogosławią przyszłych małżonków na nową drogę życia.

Błogosławieństwo zazwyczaj odbywa się w domu rodzinnym panny młodej. Należy zatem odpowiednio wcześniej przygotować wodę święconą, kropidło i krzyżyk. Przyszli państwo młodzi klęczą, rodzice podchodząc pojedynczo, składają im życzenia, kropią wodą i dają do pocałowania krzyż.

Do błogosławieństwa mogą przyłączyć się inne, ważne dla nowożeńców osoby: rodzeństwo, dziadkowie lub chrzestni.
Jednak zwyczaj udzielania przez rodziców błogosławieństwa przyszłym małżonkom jest coraz rzadziej praktykowany. Niestety w dzisiejszych czasach młodzi ludzie nie przywiązują już takiej wagi do zdania rodziców na temat ich związku.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/10 lat temu
właśnie jutro wydaję moją córkę za mąż jestem pewna że wszystko będzie tak pięknie i że młodzi będą szczęśliwi przez większość swego życia tak jak będą szczęśliwi w dniu swego ślubu i przysięgi przed Bogiem
/7 lat temu
Mnie to czeka za półtora miesiaca.Wtedy moja mała córeczka wypowie sakramentalne tak a mnie na sama myśl o błogosławieństwie łzy się cisną do oczu. Proszę , opowiedzcie jak wy to przeżyłyście
/7 lat temu
Jest to tradycja, którą należy kontynuować
POKAŻ KOMENTARZE (9)