10 największych ślubnych wpadek

Sprawdź, o jakie gafy najłatwiej wśród gości na ślubie i weselu!

Ślub to bardzo ważne wydarzenie, podczas którego goście często jednak popełniają różne nietakty. Jakich gaf unikać na ślubie i weselu?

10 wpadek na weselach - jakich gaf unikać na ślubie i weselu

fot. Fotolia

Momentowi zaślubin młodej pary towarzyszą ogromne emocje, a wtedy o wpadkę nietrudno. Na weselu dodatkowo pojawia się w głowach szum alkoholu i dobrej zabawy, co jeszcze bardziej potęguje prawdopodobieństwo popełnienia gafy. Niektóre z nich inni goście mogą zapamiętać na długie lata! Zobacz nasz ranking dziesięciu największych wpadek na weselach!

 

1. Podarowanie pustej koperty

To chyba największa przykrość, jaką można zrobić parze młodej. Zdarzają się przypadki, gdy po ślubie nowożeńcy odkrywają kilkanaście pustych kopert...
Jeśli twoja sytuacja finansowa naprawdę nie pozwala na obdarowanie młodych pieniędzmi, lepiej nie dawać nic - pusta koperta to naprawdę największy nietakt, jaki można popełnić.

 

2. Upicie się do nieprzytomności

Pozornie wydaje się, że tego nie trzeba nikomu wyjaśniać - w praktyce na wielu przyjęciach weselnych okazuje się, że goście zapominają o podstawowych regułach dobrego wychowania i mocno przesadzają z ilością wypitego alkoholu.
Dobra zabawa na weselu jest bardzo ważna, ale trzeba przy tym pamiętać o granicach swoich możliwości - gość śpiący w kącie, tańczący na stole lub prowokujący do bójki może skutecznie popsuć przyjęcie.

 

3. Obecność tylko na weselu

Jeśli para młoda zaprasza cię na ślub i wesele, dużym nietaktem jest przyjście na samo przyjęcie. Oczywiście, zdarzają się wyjątkowe sytuacje, które mogą uniemożliwić gościowi dotarcie na czas. Niestety właściwie na każdym ślubie zdarza się, że część biesiadników czeka już na nowożeńców pod salą weselną.
Nawet jeśli jesteś niewierząca, a ceremonia odbędzie się w kościele, powinnaś się na niej pojawić z szacunku i sympatii dla państwa młodych. Przyjście na samo przyjęcie jest bardzo nietaktowne.

 

4. Przyjście z dziećmi, jeśli nie były uwzględnione na zaproszeniu

Ta sprawa wzbudza zawsze wiele kontrowersji. Podjęcie decyzji o tym, czy na przyjęciu weselnym mają bawić się również dzieci, należy do nowożeńców. Nie należy mieć o to do nich pretensji.
Zdarzają się przypadki, gdy goście pomimo wyraźnej prośby państwa młodych, zabierają ze sobą pociechy. Jeśli na zaproszeniu nie znajduje się adnotacja "z dziećmi", nie należy narzucać młodej parze swojego zdania.

 

5. Krytykowanie przyjęcia

Zarówno ślubna ceremonia, jak i samo przyjęcie powinno być spełnieniem marzeń młodej pary. Nawet jeśli nie podoba ci się suknia panny młodej, uważasz wystrój sali za tandentny, denerwuje cię repertuar muzyczny, a przystawki nie smakują, nie komentuj tego na prawo i lewo.
Jedną z największych wpadek na weselach jest siedzenie ze skwaszoną miną i krytykowanie wszystkiego. To wielki dzień państwa młodych i to oni powinni być zadowoleni!

 

6. Nieodpowiedni strój

Mamy tutaj na myśli np. opadające sukienki bez ramiączek, które w najmniej spodziewanych momentach zjeżdżają w dół (często niestety w bezpośrednim sąsiedztwie kamery).
Do listy nieodpowiednich strojów można dołączyć: zbyt krótkie sukienki, które podczas tańca ujawniają fragmenty bielizny, a także jeansy zamiast spodni garniturowych (chyba, że konwencja przyjęcia na to pozwala).

 

7. Zbyt natrętne "odkupowanie" młodych

Ten zwyczaj nie jest znany we wszystkich rejonach Polski, jednak w wielu miejscach nadal jest rozpowszechniony. Chodzi o tzw. bramki, które są rozstawiane na trasie przejazdu państwa młodych - goście lub przypadkowi mieszkańcy blokują drogę, aby otrzymać np. butelkę wódki.
W podobnej konwencji utrzymane są rozmaite zabawy przy okazji oczepin, m.in. zabieranie butów panny młodej, aby dostać butelkę alkoholu.
Większość tych zwyczajów jest akceptowana, niektórzy jednak zbyt nachalnie zabiegają o nagrodę, np. zabierając but kilkanaście razy. Warto zachować umiar!

 

8. Biała lub czarna sukienka

Na ślub nie należy zakładać białej sukienki - jest to duży nietakt wobec panny młodej, która powinna być w tym dniu wyraźnie zauważalna i musi wyróżniać się wśród innych gości. Równie ryzykowne jest wkładanie kreacji w odcieniach ecru.
Kontrowersje wzbudza kwestia czarnych sukienek - tutaj pojawiają się różne głosy. Wiele osób uważa czerń za najbardziej elegancki kolor, który jest odpowiedni na wesele. Niektórzy jednak sądzą, że czarny wiąże się z żałobą i nie wypada wkładać na ślub takiej sukienki.

 

9. Przejmowanie mikrofonu

Niejednokrotnie zdarza się, że pijani goście czują w sobie niezwykły wzrost możliwości wokalnych i próbują zastępować w tej roli zespół. Nawet jeśli na trzeźwo możesz pochwalić się talentem do śpiewania, warto uzgodnić to z parą młodą. Nie muszą życzyć sobie występów.

 

10. Taniec na boso

W dniu wesela każda kobieta chce wyglądać jak najpiękniej. Niestety, czasem wygoda schodzi na drugi plan, co może mieć opłakane skutki. Jeśli przewidujesz, że nowe buty mogą narobić ci odcisków, a zbyt wysokie szpilki okażą się niewygodne - zabierz zapasowe obuwie na zmianę. Taniec na bosaka jest niekulturalny!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
z tym tancem na boso to moim zdaniem przesada. mysle ze po kilku godzinach zabawy w butach na obcasach, grubo po poolnocy mozna pozowilic Paniom na taką ulgę dla ich nóg. inaczej wiele z nich powie - "Ja chec juz jechac do domu bo bola mnie nogi..." pozdrawiam Piotrek
/3 lata temu
Taniec na boso jest "niekulturalny" ?????? Rozumiem kościół, wejście na salę, rozpoczęcie tańców ale taniec, szczególnie n-ty ?