Panna młoda fot. Fotolia

Zabiegi kosmetyczne przed ślubem - jakie zabiegi warto wykonać przed ślubem

Zobacz, o jakie zabiegi upiększające chodzi. Jeśli wykonasz je na kilka dni przed weselem, efekt może być odwrotny do zamierzonego!
Panna młoda fot. Fotolia
Każda panna młoda chce wyglądać nadzwyczajnie w dniu swojego ślubu. To dlatego tuż przed uroczystością kobiety poddają się wielu zabiegom pielęgnacyjnym, aby w tym ważnym dniu nie tylko zachwycać innych, ale i czuć się wyjątkowo komfortowo. Jeśli myślisz, że zabieg kosmetyczny będzie prezentował się lepiej, jeśli wykonasz go tuż przed samym ślubem, to jesteś w błędzie. Wiele z nich lepiej jest wykonać wcześniej, aby efekt niemiło nie zaskoczył. Zobacz, o które zabiegi chodzi.

1. Wybielanie zębów

Chociaż może się wydawać, że wybielone zęby na 2-3 dni przed ślubem są gwarantem śnieżnej bieli, która wspaniale będzie wyglądała na filmie video czy zdjęciach, to nie do końca tak jest. Jeśli decydujesz się na zabieg przy użyciu lampy dentystycznej, to zęby będą idealnie jasne. Jeśli stosujesz nakładki wybielające, po kilku dniach uzyskasz tylko minimalnie jaśniejsze zęby. Ale nie w tym tkwi problem. Pamiętaj, że zarówno podczas wybielania, jaki i po (przez 48 godzin) należy zachować tzw. białą dietę. Jeśli za późno zdecydujesz się na korektę jakości swojego uśmiechu, może się okazać, że podczas ślubu nie skosztujesz wina, barszczu, szpinaku, szparagów czy czekoladowego tortu!

Poznaj zabiegi, które warto wykonać przed ślubem

2. Zabiegi na cerę

Chcesz wykonać oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym? Licz się z możliwością, że twoja cera będzie zaczerwieniona lub mocno podrażniona. To dlatego nie zostawiaj tego typu zabiegów na ostatni tydzień przed ślubem. Jeśli oczyścisz cerę wcześniej, efekt na pewno się utrzyma.

3. Henna na brwi

Mocno podkreślone brwi są hitem już od dawna. Jeśli twoje naturalnie są zbyt jasne, pomyśl o hennie, ale nie zostawiaj tego zabiegu kosmetycznego na dzień przed weselem. Pamiętaj, że henna tuż po nałożeniu jest ciemna i może wyglądać bardzo nienaturalnie. Aby nie uzyskać efektu przerysowanej twarzy, pomyśl o hennie na tydzień przed ślubem.

Zobacz, o czym powinna pamiętać każda panna młoda 

4. Farbowanie włosów

Podobnie jak w przypadku henny, wcześniej powinnaś pomyśleć też o koloryzacji włosów. Nawet jeśli od dawna farbujesz je na ten sam kolor, lepiej będzie, jeśli wcześniej zajmiesz się tym zabiegiem. Dzięki temu pozwolisz farbie na wypłukanie nadmiaru pigmentu i uzyskasz bardziej naturalny look.

5. Solarium

Wiele panien młodych chce mieć cudownie opalone ciało, pięknie kontrastujące z bielą sukni. Jeśli z natury jesteś blada, skorzystaj z solarium, ale nie zostawiaj tego zabiegu na ostatnią chwilę, bo sporo ryzykujesz. Lampy UV mogą zadziałać zbyt intensywnie i zamiast ślicznego brązu, uzyskasz niezdrową czerwień, która zamiast zachwycać, może przerażać, albo wywoływać sarkastyczne uśmiechy wśród gości.