para młoda fot. Fotolia

Prezenty dla pary młodej inne niż kwiaty i pieniądze

Poznaj listę prezentów ślubnych, które pozytywnie zaskoczą nowożeńców.
para młoda fot. Fotolia
Ślubny prezent to pewnego rodzaju must-have każdego wesela. Tradycją już jest, że zaproszeni goście obdarowują nowożeńców prezentami. Zwykle są to pieniądze oraz miły upominek, taki jak kwiaty lub wino. Czasem warto jednak wysilić się na odrobinę pomysłowości i zamiast oklepanych już trochę kwiatów czy butelki alkoholu, dać coś zupełnie innego, co może bardziej ucieszy parę młodą.
 

Ile włożyć do ślubnej koperty? 

 
Koniec z tradycyjnymi kwiatkami
Prawdą jest, że tradycja to coś ważnego i pięknego, ale ... czasy się zmieniają. To, co było modne 10 lat temu, dziś staje się sztampowe. To dlatego warto zrezygnować z tradycyjnych podarunków. Dlaczego? 
Zapomnij o tradycyjnych kwiatach – i tak zwiędną. Poza tym, ktoś kto brał ślub, chyba się ze mną zgodzi – co zrobić z furą kwiatów? Gdy masz około 50 bukiecików, przestaje być to miłe i słodkie. Wino – okej, zawsze się sprawdzi, można je odstawić do piwniczki i wypić w dowolnym momencie, bo przecież im starsze, tym lepsze. Niestety z winem na ogół jest tak, że goście albo nie znają upodobań pary młodej i kupują jakiś klasyk, albo kompletnie nie trafiają w gust. No i czekoladki – zawsze ucieszą, zawsze się przydadzą, ale jak każdy produkt spożywczy, zjesz je tak szybko, jak tylko dostaniesz, a w efekcie nie pozostanie ci żadna pamiątka, oprócz dodatkowych kilogramów.

 

Niekonwencjonalny prezent dla nowożeńców

Zaskocz ich. Niech w dniu swojego ślubu dostaną od ciebie coś innego niż kolejne kwiatki. Żeby jednak nie popełnić gafy typu 6 kompletów pościeli (chociaż taki prezent zawsze by się przydał) albo 20 antyram, porozmawiaj z innymi zaproszonymi gośćmi i wspólnie ustalcie, jaki prezent podarujecie parze młodej. Taki dodatek, zamiast kwiatów nie może oczywiście zastąpić koperty, która jest najpopularniejszym prezentem (chyba, że kupujesz coś bardzo drogiego, typu telewizor, zmywarka, pralka).
 

Poznaj 5 pomysłów na prezent dla gości weselnych 

 

Książki

Ciekawa powieść, książka ulubionego autora czy nawet Kamasutra mogą być niezastąpionym prezentem ślubnym. Co, jeśli nie znasz gustu nowożeńców lub nie masz pojęcia czy w ogóle lubią czytać? Kup im uniwersalny poradnik dla młodych małżeństw. Proponuje książkę "5 języków miłości" lub "Małżeństwo, o którym zawsze marzyliście". To typowe amerykańskie poradniki, z których zakochani dowiedzą się, jak przerwać w zdrowym i szczęśliwym związku niezależnie od stażu. Jeżeli jednak nie chcesz bawić się w nauczyciela, który udziela mądrych rad, podaruj im album na ślubne fotografie.
 
album Ręcznie-robione, cena ok. 150 zł, Gary Chapman "Małżeństwo, jakiego zawsze chcieliście", cena ok. 24, 90 zł, Gary Chapman "5 języków miłości" 

Kuchenne gadżety

Piękna filiżanka, kubeczek z humorystycznym nadrukiem albo piękne, eleganckie sztućce to prezent, który spodoba się wszystkim nowożeńcom. Postaraj się, aby były odpowiednio spersonalizowane. Zastanów się, czy para młoda to typy elegantów, którzy bardziej ucieszą się z klasycznej zastawy, czy może to typowo rozrywkowa para, która będzie przeszczęśliwa, gdy zobaczy kubeczki z własnym imieniem lub zabawnym napisem.
 
Kieliszek àTab, cena ok. 9 zł, kubeczki home&you, cena ok. 5 zł / sztuka, komplet sztućców àTab Flames, cena ok 349 zł

Dekoracje

Wielu nowożeńców po ślubie decyduje się na zakup nowego mieszkania. Piękne dekoracje na pewno przydadzą się im do urządzenia wspólnego, ślicznego gniazdka. Co wybrać? Możliwości jest tysiące. Począwszy od świec, po ramki, pudełeczka, ozdobne litery do powieszenia nad łóżkiem, czy spersonalizowane misie, które mogą symbolizować parę młodą.
 
Ślubne Misie RękoDZIENNIK, cena ok. 119 zł, szkatułka Ada, Eurofirany, cena ok. 35 zł, ramka na zdjęcie Anna, Eurofirany, cena ok. 36,40 zł, ozdobna zawieszka Mr&Mrs hom&you, cena ok. 39 zł