Fryzury panien młodych

Wybór uczesania dla panny młodej zależy od wielu czynników: sylwetki dziewczyny, stylu sukni – niektóre stroje wymagają określonego uczesania, ponieważ nakrycie głowy jest tu związana ze strojem, tak jest ze strojami w stylu hiszpańskim, gdzie stosowana jest maryjka zamiast welonu, a do tego nie nadaje się każda fryzura. Oczywiście również długość włosów decyduje o tym, co można z nich wyczarować na ten jedyny dzień w życiu.
/ 23.07.2012 06:05

Wybór uczesania dla panny młodej zależy od wielu czynników: sylwetki dziewczyny, stylu sukni – niektóre stroje wymagają określonego uczesania, ponieważ nakrycie głowy jest tu związana ze strojem, tak jest ze strojami w stylu hiszpańskim, gdzie stosowana jest maryjka zamiast welonu, a do tego nie nadaje się każda fryzura. Oczywiście również długość włosów decyduje o tym, co można z nich wyczarować na ten jedyny dzień w życiu.

Obecnie do łask powróciły wszelkiego rodzaju koczki - modne są one również w uczesaniach ślubnych. Ładnie będzie wyglądał zarówno koczek babuni, gdzie włosy zostaną gładką zaczesane – ale uwaga nie pasuje taka fryzura dziewczynom o okrągłych lub bardzo podłużnych buziach, jak i nieco niesforny koczek spięty ozdobną szpilą. Oczywiście koczki mogą mieć różny charakter – do diademu lub tiary pasują takie niesforne koki, gdzie wokół głowy pełno jest nieuporządkowanych (oczywiście pozornie) loków. Można również uczesać się w bajeczny kok upięty nad karkiem, w którym włosy są przeplatane. Przód fryzury jest zazwyczaj nieco podniesiony , ale gładki. Fryzury takie wymagają niestety tapirowania, ale na ten jedyny dzień w życiu możemy pozwolić sobie na takie szaleństwo.

Obecnie pojawia się pojawia się coraz więcej fryzur z warkoczem w roli głównej – jednak należy tu od razu podkreślić jest to warkocz będący częścią fryzury. Tworzy się w ten sposób najczęściej fryzury asymetryczne, które są bardzo efektowne. Ogólnie asymetria dominuje w wielu uczesaniach ślubnych. Można zaczesać włosy na jedną stronę, a na tę druga wpiąć diamenciki lub kwiaty – są to fryzury dla pań, które nie mają zamiaru upinać welonu.

Oczywiście dobierając ślubne uczesanie należy pamiętać o ogólnych zasadach doboru fryzury do sylwetki – panna młoda niska i dość puszysta niekorzystnie będzie wyglądać z burzą loków, a takie uczesanie świetnie sprawdzi się u dziewczyny wysokiej i bardzo szczupłej.

Ozdoby w ślubnej fryzurze powinny współgrać z resztą stroju – jeśli na sukni mamy cyrkonie, to również na welonie, czy w tiarze lub diademie to one powinny się pojawić, a nie na przykład perełki. Inną zasadą jest ta, że do bardzo bogato zdobionej sukni, pełnej haftów i falbanek lepsza będzie spokojna i gładka fryzura. I nie działa tu zasada odwrotności, bo do wielu bardzo skromnych i klasycznych sukienek bardzo dobrze pasuje skromne uczesanie.

Bardzo dużo zależy w uczesaniu ślubnym od umiejętności fryzjera. Warto na kilka miesięcy przed ślubem rozejrzeć się za dobrym fryzjerem, oczywiście warto skusić się na tak modne obecnie czesanie próbne, bo pokaże nam ono w realu jak wyglądamy i czujemy się w wybranej fryzurze, poza tym, gdy coś nam nie pasuje, jest czas na zmianę koncepcji i inne uczesanie.

Oprócz klasycznych upięć włosów mamy możliwość przejść do bardzo romantycznych lub odwrotnie szalenie ekstrawaganckich uczesań. Obecnie wróciła moda na fryzury z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Są to bardzo romantyczne uczesania, pełne różnego rodzaju loczków, które pasują przede wszystkim do równie klasycznych toczków. Toczki mogą być zarówno z woalką, jak i bez. Woalka to symboliczny welon.

Oczywiście odważne dziewczyny mogą uczesać się bardzo ekstrawagancko, bywają włosy ścięte bardzo krótko pomalowane na wręcz elektryczne kolory – takie fryzury też są dobre jeśli pasują do całości stroju – bywają panie, które zamiast białej sukni wybierają biały garnitur,a nawet, z tym, że dotyczy to USC, białe szorty i wówczas taka fryzura jest bardzo dobrym uzupełnieniem ekstrawaganckiego nieco stroju.

Oczywiście nadal są modne długie włosy z falami z upiętym welonem lub nieco podniesione u góry i ozdobione diademem lub tiarą. Zresztą suknia panien młodych są ozdobną samą w sobie, więc w każdej fryzurze będzie wyglądała ona dobrze. Po szaleństwie ostatnich lat z diademem lub tiarą w roli głównej, przyszedł czas na kwiaty we włosach oraz dawno nieobecne w modzie ślubnej przepiękne i twarzowe kapelusze. Każda panna młoda powinna tak naprawdę wybrać taką ozdobę do włosów i takie uczesanie, w którym będzie czuła się po prostu dobrze.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men