Eduardo Ferreira - dyrektor artystyczny Bobbi Brown fot. serwis prasowy Bobbi Brown

Ekspert Bobbi Brown mówi o największych błędach popełnianych w makijażu

Eduardo Ferreira i jego porady!
Joanna Mroczkowska / 05.12.2014 13:10
Eduardo Ferreira - dyrektor artystyczny Bobbi Brown fot. serwis prasowy Bobbi Brown

Dzisiaj w warszawskim salonie Bobbi Brown miałyśmy okazję spotkać się z dyrektorem artystycznym marki Bobbi Brown - Eduardo Ferrierą, który opowiedział nam jakie jego zdaniem są największe i najczęstsze błędy popełniane przez kobiety w makijażu. Dowiedzcie się więcej, o tym co radzi słynny makijażysta.

Kobiety często malują się tak by wyglądać jak całkowicie inna osoba. A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Musimy bowiem zrozumieć, że makijaż to nie Photoshop, ani żaden cud. Makijaż jest naszym przyjacielem, który pomaga nam podkreślić zalety naszej urody. Musimy zaznaczać to, co w nas najlepsze. Jeśli mamy piękne oczy mocniej je podkreślajmy kosztem np. kości policzkowych.
- radzi Eduardo Ferreira.
Nie możemy myśleć o makijażu jako o narzędziu transformacji. Bo to nigdy nie zadziała tak jak sobie tego życzymy. Kobiety powinny skupiać się na swoich zaletach, a nie próbować zmieniać rzeczy z których nie są zbyt zadowolone. Jeśli na siłę chcemy makijażem powiększyć sobie oczy, podkreślić usta, czy kontur twarzy czasem przeobraża się to w maskę, a w końcu makijaż powinien być czymś przyjemnym, a nie zajęciem stresującym.
- dodaje.
Kolejną rzeczą, która jest bardzo ważna, a o której kobiety często zapominają jest zdrowa skóra. Powinna być promienista! Jeśli ma ona mankamenty często próbujemy je ukryć pod grubą warstwą pudru, czy podkładu. A przecież aktualnie naturalność jest w cenie. Biorąc pod uwagę pogodę jaka jest w Polsce produkty często warzą się na skórze, rolują się i nierównomiernie schodzą z twarzy, przez co efekt naszego makijażu jest całkowicie odwrotny. Zamiast podkreślać naszą urodę szpeci ją. Zatem zacznijmy od poprawienia kondycji naszej skóry, a nie próbach na maskowaniu niedoskonałości.

Więcej wyjątkowych porad Eduardo Ferreiry z Bobbi Brown już wkrótce na Polki.pl

Najnowsze triki urodowe i porady:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)