Podróż poślubna - 7 pomysłów na miodowy weekend

Nie macie czasu na długą i kosztowną podróż poślubną? Możecie wybrać się na tzw. honeymoon weekend. Mamy 7 zaskakujących pomysłów na miodowy weekend za granicą. Sprawdźcie!
/ 12.09.2014 12:38

Nie macie czasu na długą i kosztowną podróż poślubną? Możecie wybrać się na tzw. honeymoon weekend. Krótka wersja miodowego miesiąca staje się coraz popularniejsza wśród nowożeńców.

Zobacz też: Najpiękniejsze latarnie morskie

Podróż poślubna - 7 pomysłów na miodowy weekend

fot. Fotolia

Gdzie pojechać na poślubny weekend? Dokąd się wybrać w weekendową podróż poślubną, żeby było niesamowicie, wyjątkowo i romantycznie? Mamy 7 oryginalnych pomysłów na miodowy weekend za granicą:

 

1. Nocleg na najwyższym wierzchołku Tatr

Na początek proponujemy miejsce absolutnie wyjątkowe – weekend w Tatrach z noclegiem na szczycie Łomnicy, drugim najwyższym wierzchołku Tatr. Kiedy ostatnia kolejka zwiezie już turystów w dół, można w końcu objąć w posiadanie ten skrawek skały, na którym postawiono górną stację kolejki. To właśnie tu mieści się apartament, w którym można we dwoje spędzić niezwykłą noc. Obserwować cudowne zjawisko, kiedy czerwona kula słońca chowa się powoli za poszarpanymi graniami, a na niebie rozbłyskują pierwsze gwiazdy.

Podróż poślubna - 7 pomysłów na miodowy weekend

fot. Materiały prasowe

Ponieważ na szczycie Łomnicy, wznoszącym się na 2634 m n.p.m., znajduje się tylko jeden apartament, można być pewnym, że nikt nie zakłóci romantycznych chwil spędzonych we dwoje. Oczywiście, obowiązkowym punktem programu jest kolacja i nocne obserwowanie gwiazd przez teleskop, a po wschodzie słońca – śniadanie przy niżej położonym Łomnickim Stawie.

 

2. Weekend w wieży telewizyjnej

Trzymając się cały czas pomysłu romantycznej nocy na górskim szczycie, przenieśmy się teraz do Czech, gdzie nad Libercem wznosi się charakterystyczna, stożkowata góra Ještěd. Na jej szczycie stoi zupełnie wyjątkowa budowla – niezwykła wieża telewizyjna, uważana za jedną z najpiękniejszych na świecie, o smukłych kształtach idealnie wkomponowanych w górskie otoczenie. W dolnych kondygnacjach wieży mieści się niecodzienny hotel.

Podróż poślubna - 7 pomysłów na miodowy weekend

fot. Materiały prasowe

Nowocześnie urządzone wnętrze spełnia swoją rolę zarówno względem zwykłych turystów, jak i najbardziej wymagających gości. Oczywiście, znajdziemy tu także ekskluzywny apartament, idealnie nadający się na „miodowy weekend”. Zachody i wschody słońca nad górami, nocą migające w dole światła dużego miasta… A na dodatek w okolicy można się zaopatrzyć w renomowane wyroby znanej w całym świecie sztucznej biżuterii z Jablonca nad Nysą!

 

3. Weekend w romantycznej latarni morskiej

Z gór powędrujmy nad morze, gdzie przepełnione romantyzmem, dopiero co poślubione sobie serca znajdą wyjątkowy klimat na wyspie Uznam w Niemczech. W miasteczku Usedom stoi ponad 70-letnia latarnia morska, w której urządzono przytulny apartament, w sam raz dla dwojga. Z tarasu położonego 15 metrów nad ziemią można nocą podziwiać spokojną taflę morza, rozkoszować się smakiem szampana czy też czerwonego wina, a po całym dniu znaleźć ukojenie w stylowym, drewnianym jacuzzi. Trudno o bardziej romantyczne miejsce na weekend tylko we dwoje…

Podróż poślubna - 7 pomysłów na miodowy weekend

fot. Materiały prasowe

 

4. Spać tam, gdzie... Bronisław Komorowski

A jeśli już wspominamy o niezwykłych, romantycznych miejscach – wróćmy na południe, pod słowackie Tatry Wysokie. Jednym z tamtejszych najpiękniejszych kurortów jest Szczyrbskie Jezioro, położone nad jednym z najbardziej oryginalnych stawów w Tatrach. Na jego południowym brzegu stoi najbardziej elegancki i ekskluzywny hotel w całej Słowacji – pięciogwiazdkowy Grand Hotel Kempinsky.

Podróż poślubna - 7 pomysłów na miodowy weekend

fot. Materiały prasowe

Łączy on nie tylko historyczną architekturę (budynki pochodzą z przełomu XIX i XX wieku) z nowoczesnym stylem wnętrz i komfortem. Można tu spędzić noc w apartamencie prezydenckim (gościem w hotelu był także prezydent Polski Bronisław Komorowski), podziwiać krajobraz, delektując się kąpielą w jacuzzi znajdującym się na samym szczycie dachu, czy zażyć relaksu w hotelowym spa – najpiękniejszym pod Tatrami, którego jedna z oszklonych ścian daje widok na staw otoczony górami.

Podróż poślubna - 7 pomysłów na miodowy weekend

fot. Materiały prasowe

 

5. Weekend miodowy w starym browarze

Równie niebanalnie może być w zupełnie innej scenerii. Wyobraźmy sobie taką sytuację: stary browar, surowe pomieszczenie, w którym unosi się charakterystyczny zapach goryczki, i dwie żeliwne wanny pełne piwa… Nie trzeba się długo domyślać, że takich wrażeń można zaznać w kraju, w którym o piwie wiedzą prawie wszystko – czyli w Czechach.

Podróż poślubna - 7 pomysłów na miodowy weekend

fot. Materiały prasowe

W browarze Chodovar czekają na Was jedne z najbardziej renomowanych łaźni piwnych w Europie. I niech nikt nie myśli, że to miejsce jest dobre tylko dla mężczyzn – nic z tych rzeczy. Kombinacja leczniczego działania ciepłej wody mineralnej, surowców do produkcji piwa oraz masażu zastosowana podczas zabiegów korzystnie wpływa na stan skóry i włosów, rozluźnia mięśnie, rozgrzewa stawy i wspomaga układ odpornościowy organizmu. 

 

6. Nocleg w koronach drzew 15 m nad ziemią

Niesamowitych wrażeń i niezapomnianych wspomnień dostarczyć może także weekend spędzony w małym domku zawieszonym… 15 metrów nad ziemią, w koronach drzew. Taką niezwykłą noc można spędzić w znanym w całej Europie Hotelu w Koronach Drzew, zlokalizowanym na terenie Parku Rozrywki Kulturinsel, kilkanaście kilometrów na północ od Zgorzelca, po niemieckiej stronie Nysy Łużyckiej. Do wyboru znajduje się tu kilka domków położonych wysoko nad ziemią, każdy z innym wystrojem i klimatem. Dla świeżo zaślubionej pary najlepszym zda się chyba ten położony w koronie dębu, na skraju parku, w romantycznym odosobnieniu, z wielkim łożem z baldachimem i antycznym piecem…

Podróż poślubna - 7 pomysłów na miodowy weekend

fot. Materiały prasowe

 

7. Tradycyjny weekend w secesyjnym klimacie

A jeśli ktoś chciałby spędzić ten wyjątkowy weekend swojego życia bardziej tradycyjnie? Żeby nie powiedzieć „w starym stylu”? Można i tak. Wtedy koniecznie trzeba wybrać Grand Hotel Praha w Tatrzańskiej Łomnicy. Wybudowany na początku XX wieku, został niedawno doprowadzony do stanu niemal identycznego z tym sprzed stulecia.

Podróż poślubna - 7 pomysłów na miodowy weekend

fot. Materiały prasowe

Piękne pokoje z wystrojem w stylu secesyjnym, z balkonami, z których widać albo romantycznie poszarpaną grań Tatr Wysokich, albo zagubione w wieczornej mgle doliny czy też światła odległych wiosek, idealnie nadają się dla rozmarzonej pary. Do tego dochodzi kolacja przy świecach, przy delikatnej muzyce granej przez szlachetnego pochodzenia fortepian (oczywiście na żywo!), w czasie której można zakosztować dań kuchni na europejskim poziomie i kosztować delikatnych, znakomitych na taką chwilę słowackich win.

Podróż poślubna - 7 pomysłów na miodowy weekend

fot. Materiały prasowe

Więcej informacji znajdziecie np. na: regiontatry.sk, vt.sk, chodovar.cz, jested.cz