Makijaż ślubny dla mężczyzn

Od razu uspokajamy. Makijaż pana młodego nie ma nic wspólnego z pełnym make-up'em, jaki wykonuje się pannom młodym. Jak go wykonać i o co w tym chodzi? Sprawdźcie!

Od razu uspokajamy. Makijaż pana młodego nie ma nic wspólnego z pełnym make-up'em, jaki wykonuje się pannom młodym. Zobaczcie, jak delikatnie wyrównać koloryt, ukryć niedoskonałości cery i dodać skórze świeżości, by w dniu ślubu wyglądać i czuć się perfekcyjnie.

Makijaż ślubny dla mężczyzn

Fot. Fotolia

Coraz więcej panów młodych decyduje się na makijaż ślubny. Część z nich chce tego sama (głównie, by dobrze wyglądać na zdjęciach), inni – niestety często - zostają zmuszeni do niego przez przyszłe żony. Ale nieważne są powody męskiego makijażu, najważniejsze, by pan młody w dniu ślubu wyglądał naturalnie i czuł się sobą.

Żeby tak się stało, trzeba pamiętać o kilku zasadach:

Męski makijaż to nie cyrk

Nie można przesadzić z ilością kosmetyków. Nie ma mowy o malowaniu oczu kredką czy tuszowaniu rzęs. Ślub to nie występ w telewizji - można pozwolić sobie wyłącznie na delikatny retusz, który skoryguje niedoskonałości skóry. W tym przypadku zdecydownie mniej znaczy więcej.

Kilka tygodni przed musi być próba

Wszelkie zabiegi typu: regulacja brwi lub brody, przyciemnienie brwi i rzęs henną należy wykonać u kosmetyczki na kilka tygodni przed ślubem (próba). Jeśli efekt się spodoba, dopiero wtedy wolno go powtórzyć, zwykle na 2-3 dni przed ceremonią.

Oczyszczanie skóry i depilacja

Zabiegi inwazyjne typu: oczyszczanie, peelingi i złuszczanie skóry, depilacja karku i szyi woskiem należy wykonać na kilka tygodni/miesięcy przed ślubem (najlepiej kilkakrotnie, by w widoczny sposób poprawić kondycję skóry).

Zrób sobie zdjęcia w makijażu

Warto wykonać kilka zdjęć z makijażem i bez niego, by porównać swój wygląd i zauważyć różnicę.

Kosmetyki do makijażu pana młodego

Makijaż ślubny dla mężczyzn

Makijaż ślubny pana młodego nie powinien być widoczny. Do jego wykonania powinno się stosować dobrej jakości, wodoodporne kosmetyki, głównie - kremy nawilżające i matujące, korektory w różnych odcieniach, lekkie pudry transparentne i bezbarwne balsamy do ust.

Ich zadaniem jest:

• ukrycie niedoskonałości skóry – wyprysków, blizn, cieni pod oczami;
• wyrównanie kolorytu skóry –
sinych cieni od oczami, zaczerwienionych uszu;
• zmatowienie skóry
– zmniejszenie efektu „błyszczenia się”;
• nawilżenie i wygładzenie
spierzchniętych ust.

Cel jest jeden - pan młody powinien wyglądać na „niezestresowanego”, wypoczętego i ma dobrze wyglądać na zdjęciach.   /Fot. Fotolia

Makijaż najlepiej wykona doświadczona kosmetyczka/wizażystka, ale jeśli pan młody woli zdać się na siebie, powinien wcześniej przeprowadzić kilka prób.

Makijaż pana młodego krok po kroku:

  1. 1. Przetarcie twarzy wacikiem nasączonym tonikiem;
  2. 2. Wklepanie kremu odpowiedniego do rodzaju cery, najlepiej nawilżająco-matującego;
  3. 3. Nałożenie korektora idealnie dopasowanego do koloru skóry pod oczy, na uszy, na zaczerwienienia, wypryski.
  4. 4. Wtarcie kropli wodoodpornego podkładu dopasowanego do koloru skóry (najlepiej gąbeczką), jednak zwykle wystarcza już sam korektor.
  5. 5. Zmatowienie cery lekkim pudrem transparentnym, np. ryżowym.
  6. 6. Delikatne podkreślenie kości policzkowych i żuchwy odrobiną pudru brązującego.
  7. 7. Nałożenie balsamu nawilżającego do ust.

Panowie, którzy pod wpływem stresu mają tendencję do pocenia się, błyszczenia, czerwienienia i wypieków mogą zabrać ze sobą chusteczki matujące i puder transparentny, by w razie potrzeby zmatowić skórę. Panna młoda na pewno z radością pomieści je w swojej torebce.