tata i dziecko, ojciec i dziecko fot. Fotolia

Znaki zodiaku a ojcostwo. Czy twój partner nadaje się na tatę?

Sprawdź, czy twój partner będzie dobrym tatą. Jakimi ojcami są mężczyźni urodzeni pod tym znakiem zodiaku, co twój wybranek?
Katarzyna Krajewska / 11.09.2018 11:49
tata i dziecko, ojciec i dziecko fot. Fotolia

Ojcostwo to zobowiązanie na całe życie. Zanim więc zdecydujesz się, by partner został tatą twojego dziecka, sprawdź, czy nadaje się do takiej roli. Sprawdź znak zodiaku swojego wybranka i dowiedz się, jakim będzie ojcem.

Znaki zodiaku a macierzyństwo. Sprawdź, jaką będziesz mamą!

Baran: 21.03 – 19.04

Baran to tata z głową pełną pomysłów. Jest energiczny i nie lubi siedzenia w miejscu, dlatego jego dzieci nie narzekają na nudę. Organizuje wycieczki rowerowe, zawody, biwaki, spływy kajakami i wyjścia na ściankę wspinaczkową. Jednak czasem zapomina, że ma do czynienia z dziećmi... Narzuca im za szybkie tempo, wybiera za trudną trasę rowerową lub zawody nie do końca dostosowane do ich wieku i możliwości.

Byk: 20.04 – 22.05

Byk wierzy, że jedną z najważniejszych kwestii w życiu, jest zapewnienie dziecku stabilizacji materialnej. Przez cały czas pogłębia wiedzę na temat tego, jak być najlepszym tatą na świecie. Dla dzieci jest bardziej przyjacielem niż wychowawcą. Nie jest to do końca dobre. Jego dzieci prawie zawsze dostają to, co chcą, przez co są bardzo rozpieszczone.

Bliźnięta: 23.05 – 21.06

Mężczyzna spod znaku Bliźniąt bez problemu rozumie swoje dziecko, ponieważ potrafi patrzeć na świat jego oczami. Dba o to, by poszło do dobrego przedszkola i dobrej szkoły. Dużą uwagę też zwraca na zajęcia pozalekcyjne. Rozwój intelektualny dziecka to dla niego priorytet. Unika jednak angażowania się w codzienne obowiązki, np. przewijanie, karmienie czy kąpiel.

Rak: 22.06 - 22.07

Rak nie boi się zmieniania pieluch i noszenia dziecka podczas kolki. Ma ze swoimi dziećmi bardzo dobry kontakt. Chętnie się z nimi bawi, chyba, że akurat leci jego ulubiony program albo ważny mecz. Jest dość zasadniczym rodzicem. Z pewnością nie zgodzi się na tatuaże czy kilka kolczyków w jednym uchu. Jedyną jego wadą jest za duży strach o bezpieczeństwo swoich dzieci. Obawia się o nie nawet podczas zabawy.

Lew: 23.07 - 23.08

Dla Lwa dzieci są bardzo ważne. Jest dumny nawet z ich najmniejszych osiągnięć. Oczekuje od nich wiele, ale rozczarowuje się, gdy nie spełniają jego oczekiwań. Dzieci często go irytują i nie ma do nich cierpliwości. Wtedy odsuwa się na bok i pozwala, by to mama je wychowywała i rozwiązywała najtrudniejsze sprawy.

Panna: 24.08 - 22.09

Mężczyzna spod znaku Panny jest tatą, który rzadko robi coś bez planu. Ma zaplanowane nawet to, kiedy jego dzieci mają pojawić się na świecie. Właśnie dlatego smak ojcostwa często poznaje dość późno. Dla taty spod znaku Panny ważne jest, by jego dzieci były zabezpieczone finansowo i niczego im w życiu nie zabrakło. Stara się dla nich o edukację na najwyższym poziomie. Nie jest mu obce karanie dzieci i dyscyplina. Wierzy, że to dla ich dobra.

Waga: 23.09 - 22.10

Waga potrzebuje czasu, by oswoić się z myślą, że jest ojcem. Jako tata sprawdza się bardzo dobrze. Chętnie się bawi z dziećmi i ma do nich dużą cierpliwość. Nie należy do srogich rodziców. Raczej tłumaczy, jak dziecko powinno się zachowywać niż karze je za to, co zrobiło. Ceni zdanie swoich dzieci i nigdy go nie podważa. Potrafi się też przyznać przed nimi do tego, że popełnił błąd.

Skorpion: 23.10 - 21.11

Rodzina to dla Skorpiona priorytet. W wychowaniu dzieci kieruje się zasadami. Jest konsekwentny. Jeśli powie, że za złe zachowanie nie będzie wyjścia do kina, to faktycznie tego wyjścia nie będzie. Zdarza się jednak, że przesadza z despotyzmem. Nie lubi bezczynności. Zawsze wymyśla nowe zabawy, gdy dzieci za długo nie mają konkretnego zajęcia. Denerwuje się, gdy go nie słuchają albo mają inne zdanie na dany temat i nie może ich do czegoś przekonać.

Strzelec: 22.11 - 21.12

Strzelec jest tatą, który nie do końca czuje się dobrze w utrzymywaniu dyscypliny. Często to dzieci decydują o wszystkim, a nie on. Jednak pomimo, że nie jest osobą bardzo cierpliwą, radzi sobie z nimi. Traktuje je jak najlepszych przyjaciół, uwielbia się z nimi bawić i nie ma problemu ze zrozumieniem ich sposobu widzenia świata. Jest dla swoich dzieci najlepszym motywatorem. To, że powtarza im, że dadzą radę, to jedna z najlepszych rzeczy, jakie może dla nich zrobić.

Koziorożec: 22.12 - 19.01

Zanim dziecko pojawi się na świecie, Koziorożec myśli o jego przyszłości. Najważniejsze jest dla niego, żeby miało zaplecze finansowe. Zakłada mu konto i zbiera pieniądze na przyszłość. Lubi wydawać plecenia, ale (niestety!) robi to zbyt często. Zapomina, że ważna jest również czułość i beztroska zabawa. Rzadko chwali swoje dzieci. Nie zdaje sobie sprawy, że one bardzo tego potrzebują, by nabrać wiary we własne możliwości.

Wodnik: 20.01 - 18.02

Wodnik uważa, że nie wolno wprowadzać dyscypliny i wtrącać się w sprawy dzieci. Jest pewien, że swoboda jest najważniejsza, ponieważ nie ogranicza rozwoju. Oczywiście ważne są rady, ale tylko od czasu do czasu, kiedy jest to naprawdę konieczne. Podobnie jest ze wskazywaniem dzieciom drogi. Twierdzi, że nie można im niczego narzucać. Chętnie się bawi ze swoimi dziećmi. Traktuje je jak kolegów, co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Ryby: 19.02 - 20.03

Chociaż na początku mężczyzna spod znaku Ryb obawia się, że nie poradzi sobie jako ojciec, będzie mu szło bardzo dobrze. Jeśli trzeba - nakarmi albo przewinie dziecko. Jest bardzo wrażliwy i czuły. I chociaż z reguły myśli najpierw o sobie, nie zapomina o tym, by zapewniać różnego rodzaju atrakcje także swoim dzieciom. Bywa też niekonsekwentny. Wprowadza przez to zamęt w głowach najmłodszych.

Sprawdź, jak zdobyć mężczyznę spod określonego znaku zodiaku!