Jakim pracownikiem jest Strzelec?

Jakim pracownikiem jest Strzelec?

Urodzeni w znaku Strzelca podczas wykonywania obowiązków zawodowych, nie oszczędzają się i stawiają wobec siebie wysokie wymagania. Jednak na jakiekolwiek próby podporządkowania, Strzelec reaguje alergią. Ceni niezależność osądów i niezależność działań.
/ 06.09.2010 14:54
Jakim pracownikiem jest Strzelec?

Niechętny szefowi

Nie lubiany przez Strzelca szef, może być pewien, że ten, gdzieś w zaciszu, obmyśla doskonały plan pozbycia się dręczyciela. Prawdopodobnie plan ten nigdy nie zostanie zrealizowany, ale mimo wszystko taką ewentualność należy wziąć pod uwagę obarczając Strzelca kolejnymi zadaniami, a później go besztając. Może to być jedną z przyczyn częstego zmieniania miejsca pracy.

Zobacz także: Jakie są tak naprawdę zodiakalne Strzelce?

Pani Strzelec

Różnych talentów nie sposób odmówić kobietom spod znaku Strzelca. To pani, która lubi być w centrum wydarzeń i nie przepuści żadnej okazji, aby w nich aktywnie uczestniczyć.

Kobieta spod tego znaku lubi wyzwania. W dążeniu do kariery stara się korzystać wyłącznie z własnych umiejętności i zdolności. Chętnie zabiera się za rozwiązywanie najtrudniejszych problemów. Sama. Niechętnie przyjmuje pomoc innych; nie żeby nie ufała ludziom. Po prostu ambicja pani Strzelec na to nie pozwala. A jeśli już ją przyjmie, to tylko dlatego, że nie ma innego wyjścia.

Oczywiście taka postawa zjednuje jej przełożonych i pani Strzelec może być pewna, że po kilku latach wytężonej pracy, to ona będzie kierowała ludźmi, a nie ludzie nią.

Predyspozycje charakterologiczne pani Strzelec stawiają ją na równi z mężczyznami. Nie boi się męskiej konkurencji. Co więcej, w niektórych dziedzinach pani spod tego znaku przewyższa tzw: brzydką płeć. Na pewno nie należy stawać okoniem na drodze jej kariery.

Można być pewnym, że użyje swych uroczych, kobiecych sztuczek, aby usunąć delikwenta na bezpieczną odległość, tak aby jej nie przeszkadzał. Nie popuści nawet, gdy trafi na silniejszego. Pani Strzelec nawet gdy przegra bitwę - wygra wojnę. Prędzej czy później dopnie swego.

Jako szef, pani spod znaku Strzelca działa zdecydowanie i z rozmachem. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Zgodna we współżyciu, nie należy jednak nadużywać jej zaufania. Gdy ktoś nadepnie jej na odcisk, bez wahania przywołuje delikwenta do porządku, włącznie ze zwolnieniem niesfornego pracownika. Na jego miejsce wynajdzie kilku lepszych kandydatów. 

Zobacz także: Jak kochają Strzelce?

Jednoosobowe rządzenie nie jest w jej stylu. Preferuje styl partnerski, jednak to do niej należy ostatnie zdanie. Gdy nie ma racji nie upiera się za wszelką cenę przy swoim. Potrafi przyznać się do błędu. Ale cicho.

Pani Strzelec zazwyczaj robi więcej niż się od niej wymaga. Doskonale sprawdza się w wolnych zawodach, lub zawodach związanych z kontaktem z ludźmi. Mimo, że na pracę poświęca wiele czasu, chce zachować margines niezależności, który pozwoli jej na życie prywatne.

Pan Strzelec

Mężczyzna spod znaku Strzelca należy do osób, które w swoim miejscu pracy chętnie nawiązują przyjaźnie. Jednak przyjaźń ta kończy się z chwilą walki o awans, czy podwyżkę. Wówczas nie przebierają w środkach i za wszelką ceną pragną, aby to właśnie oni stanęli na piedestale kariery. Strzelec stara się tak lawirować w gąszczu zależności, aby właśnie jemu przypadły w udziale najsmaczniejsze kąski. W tej dziedzinie osiąga często mistrzostwo, sięgając po najwyższe stołki.

W wdrapywaniu się na szczyt Strzelcowi pomaga wrodzona odporność na sytuacje stresowe. Napięcie rozładowuje śmiechem, bo dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Naprawdę rzadko zdarzają się sytuacje, kiedy Strzelec, gdy coś mu się nie udaje, popada w nastroje zniechęcenia i złości się na cały świat. Stany depresyjne są obce naturze Strzelca.

Jako szef, mężczyzna spod znaku Strzelca stara się o dobro firmy, w takim samym stopniu jak o własne. Z tym, że swoje własne czasami stawia na pierwszym miejscu. W stosunku do swoich podwładnych Strzelec jest wymagający, ale i wspaniałomyślny. Szczególnie w stosunku do tych, którzy spełniają pokładane w nich oczekiwania.

Faktem jest, że jego zgryźliwe uwagi rzucane niekiedy ni w pięć ni w dziesięć mogą być przykre dla podwładnych, ale Strzelec nie robi tego z czystej złośliwości. On po prostu taki już jest. Zmienia się dopiero z czasem. I z wiekiem.

Predyspozycje charakterologiczne kierują mężczyznę Strzelca w stronę zawodów związanych ze służbami mundurowymi, medycyną. Doskonale sprawdzają się zarówno na stanowiskach naukowych, lub jako dziennikarze. Mężczyźni spod znaku Strzelca są osobami wszechstronnie utalentowanymi i łatwo znajdują sobie miejsce w różnych obszarach zawodowych.

Źródło: Printex