W Algierii pija się zarówno kawę, herbatę jak i przeróżne soki, wśród których popularne są sorbety.

Jakie zioła są najlepsze dla Strzelca?

Właśnie w tym znaku urodziło się najwięcej ludzi, którzy dożyli co najmniej osiemdziesięciu lat. Być może dlatego, że dla prawdziwego Strzelca aktywność to konieczność – jeśli się nie rusza, to pogrąża się w marazmie i choruje. Dlatego zwykle jest szczupły, długonogi i dobrze umięśniony, a także ma dobrą koordynację ruchów. Lecz nawet leniwcom spod tego znaku wystarcza minimalna ilość ćwiczeń, aby do późnego wieku utrzymać zgrabną sylwetkę.
/ 30.09.2016 16:38
W Algierii pija się zarówno kawę, herbatę jak i przeróżne soki, wśród których popularne są sorbety.

Nie ma jednak róży bez kolców, Strzelec przez wrodzoną ruchliwość częściej niż inni pada ofiarą różnych skaleczeń, kontuzji czy urazów. Zagryza wtedy zęby i nadal zdobywa szczyty – biega po 20 kilometrów dziennie lub skacze ze spadochronem.

Jego słabym punktem są uda oraz biodra – te części ciała męczą się pierwsze, gdy dopada go stres. Na starość często choruje także na reumatyzm, w związku z tym powinien już wcześniej zadbać o stawy. Także jego wrażliwa wątroba po nadużyciu alkoholu oraz zbyt obfitym posiłku nastręcza wielu kłopotów. Powinien ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych, cukru, mąki, ryżu i makaronu… no i oczywiście alkoholu. A do jadłospisu codziennego wprowadzić więcej warzyw i owoców (zwłaszcza zielonej papryki, suszonych śliwek, jabłek i ziemniaków).

Skóra Strzelców najbardziej lubi maseczki z ogórków i winogron, dodatkowo w celach pielęgnacyjnych powinny myć twarz naparami z liści czarnej jagody, maliny i pietruszki. Jego patron Jowisz dał mu do walki z chorobami spory arsenał ziół: rozmaryn, bukwicę, rzepik, len, lawendę, wierzbę białą, pięciornik gęsi, żywokost, jałowiec, groszek, wanilię, lebiodkę, mniszek lekarski, kozieradkę, cykorię, szałwię i pietruszkę.

Na otarte kostki i kolana

Wymieszać po jednej łyżeczce kwiatów lnu, lebiodki, bukwicy, rzepiku, kozieradki i żywokostu. Wziąć jedną czubatą łyżkę mieszanki ziół i zalać 1/2 szklanki wrzątku. Następnie ciepłą jeszcze papkę położyć na płótnie i owinąć nim bolące miejsce. Okłady robić zawsze na noc, aż poczuje się wyraźną ulgę. Z tych samych ziół można przygotować odwar do kąpieli stóp. Na litr wody potrzeba szklankę ziół. Gotować je około 15 minut, przecedzić, dodać jeszcze litr wody i moczyć stopy około 30 minut. Zabiegi te powtarzać przez półtora miesiąca po 2 razy w tygodniu.

Na stłuczone miejsca pomaga świeży, potłuczony korzeń cykorii, którym obłożyć należy bolące miejsce i obwiązać płótnem – trzymać około 12 godz.