Jakie zioła są najlepsze dla Koziorożca?

Jakie zioła są najlepsze dla Koziorożca?

Ludzie urodzeni pod tym znakiem są odważni i niezwykle opowiedziani, niemal już od najmłodszych lat. Biorą więc na swoje barki mnóstwo obowiązków, z których za wszelką cenę chcą się wywiązać. Efektem tego jest często dużo stresu i wyczerpanie. Dlatego Koziorożce powinny nauczyć się umiejętności szybkiego relaksu i sprawiać sobie samym jak najwięcej tzw. drobnych przyjemności.
/ 30.09.2016 16:32
Jakie zioła są najlepsze dla Koziorożca?

Ich czułym punktem są kolana, a w szerszym sensie kości, stawy oraz kręgosłup. Dobrą kondycję fizyczną i psychiczną zapewniają im zabiegi kręgarskie, masaże i odpowiedni rodzaj wypoczynku, np. szybkie spacery, masaże, pływanie, kolarstwo – byle nie nazbyt intensywne. Organizm Koziorożców łatwo ulega wychłodzeniu (często odczuwają tzw. zimno w kościach). Mają też dość wrażliwe stawy. Osoby spod tego znaku niekiedy dosyć często cierpią na różne dolegliwości skórne typu: pokrzywki, wysypki lub po prostu mają nadwrażliwą cerę (powinny unikać mycia twarzy mydłem).

Jeśli Koziorożce już zaniemogą to chorują długo, a do samej choroby przykładają wielką wagę i zwykle nie lekceważą zaleceń lekarskich.

Zioła dla Koziorożca

Za sprawą Saturna, opiekuna tego znaku, najskuteczniejsze zioła to m.in.: mniszek lekarski, skrzyp polny, dziurawiec, pomocnik baldaszkowaty, czarny bez, szałwia, kolendra i tymianek. Do swojej diety Koziorożce dodatkowo powinny włączyć kolorowe warzywa i owoce, a także dużo tłustych morskich ryb (makrela, śledź, sardynka). Organizmowi zaś powinny dostarczyć przede wszystkim magnezu (orzechy, kasza gryczana, kakao) i wapnia (żółty ser, produkty mleczne). Aby dodatkowo chronić stawy mogą codziennie pić szklankę świeżego soku z marchwi z dodatkiem kilku kropli oliwy.

Herbatka tymiankowa na rozgrzanie dodatkowo zapobiegnie infekcjom (tymianek ma również działanie bakteriobójcze i zwiększające odporność). Łyżkę tego ziela zalać dwoma szklankami wrzątku, parzyć pod przykryciem przez 15 minut. Pić po szklance 2 razy dziennie, przynajmniej przez tydzień.

Na bóle reumatyczne najlepszy będzie okład z kapusty. Kilka liści zawinąć w czyste płótno i wyprasować żelazkiem – żeby zmięły. Następnie skropić oliwą z oliwek i takim opatrunkiem owinąć bolące miejsce. Po dwóch dniach ból powinien zniknąć zupełnie.

Do przemywania skóry 2 razy w tygodniu można zrobić maseczkę. Łyżkę siemienia lnianego zalać szklanką wody i ugotować na gęstą papkę. Ostudzoną masę nakładać na twarz na zwilżoną gazę, nie bezpośrednio na skórę – zdjąć po 20 minutach, a resztki zmyć tonikiem.