Jakie zioła są najlepsze dla Bliźniąt?

Jakie zioła są najlepsze dla Bliźniąt?

Bliźnięta nieustannie poszukują nowych wrażeń oraz informacji. Posiadają naturę bardzo ruchliwą, zmienną, wręcz nadpobudliwą. W związku z tym dokuczają im nerwice, przeziębienia, zapalenia gardła i oskrzeli.
/ 30.09.2016 16:27
Jakie zioła są najlepsze dla Bliźniąt?

Bliźnięta powinny jeść dużo owoców cytrusowych, aby wspomóc swój układ odpornościowy. Znakomicie działają na nich wszelkie wycieczki za miasto – nawet te krótkie, kilkugodzinne – na tereny wolne od zanieczyszczeń. Słabymi punktami tego znaku są dłonie, nadgarstki, ramiona, barki i górne partie żeber. Dopadają je również choroby skórne. Ten znak często zamartwia się swoim zdrowiem, choć na ogół przesadza. A w stosunku do lekarzy Bliźnięta są ze swej natury nieufne i podejrzliwe. W rezultacie jednak cieszą się długim życiem. Mimo to powinny dbać o pozbywanie się negatywnej energii i przykrych emocji oraz oczyszczać organizm z wszelkiego rodzaju toksyn.

Wskazówki dla Bliźniąt

Osoby spod tego znaku cierpią na niedobory siarczanu wapnia, fosforanu żelaza i chlorku potasu. Remedium na ich dolegliwości jest aktywność fizyczna: ogrodnictwo, spacery, jazda na rowerze, lekka praca fizyczna. Powinny również pomyśleć o zabiegach leczniczych – jak np. hydroterapia. Bliźnięta należą do smakoszy, jednak gotowe dania i potrawy przedkładają nad trud samodzielnego gotowania. Zdarza się, że są wrogo nastawione do mięsa, praktykując weganizm lub wegetarianizm. Ze względu na swój delikatny układ pokarmowy powinny spożywać jak najwięcej produktów zbożowych, kasz, warzyw (buraki, marchew, dynia). Lubią zwykle owoce morza; powinny często jadać także drób i ryby. Słabostka to papierosy i alkohol. Szkodzą im napoje gazowane i produkty mleczne w zbyt dużej ilości.

Z ziół Bliźnięta powinny stosować: czarny bez, prawoślaz lekarski, głóg, piołun, majeranek, kminek, oregano, koper, krwawnik, kozłek lekarski, wrzos, cząber, melisę, miętę, werbenę, jałowiec, len i tatarak.

Bzowy syrop na kaszel

Wziąć 50 szt. baldachów kwiatowych bzu czarnego w pełni rozkwitu, wrzucić do garnka, zalać gorącym roztworem z 2 kg cukru i półtora litra wody, dodać sok z 2 cytryn. Odstawić na 2–3 dni, następnie odcedzić i zlać do butelek. Pasteryzować przez 15 minut. Syrop ten jest doskonały na kaszel i zapalenie oskrzeli. Pić po 1 łyżce 3 razy dziennie po posiłku.