idealny dom fot. Adobe Stock

Idealne mieszkanie dla Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Panny, Wagi, Skorpiona, Strzelca, Koziorożca, Wodnika, Ryb

Niektóre znaki marzą o artystycznej kawalerce na poddaszu, inne dążą do willi z basenem, a jeszcze innym wystarczy wygodny domek na przedmieściach. Jedni stawiają na klasyczne dodatki i dbają o porządek, inni wolą eklektyzm i artystyczny nieład. Jak zwykle wyglądają mieszkania poszczególnych znaków zodiaku?
/ 14.06.2018 10:20
idealny dom fot. Adobe Stock

Baran (21.03-20.04)

Lubi współczesne meble, o które łatwo zadbać. Nie chce poświęcać zbyt wiele czasu na sprzątanie, bo o wiele bardziej ciekawi go to, co dzieje się na zewnątrz. Pociągają go jasne i soczyste kolory, a zwłaszcza odcienie czerwieni. Nawet jeśli go na to nie stać, będzie kupować różne bajeranckie gadżety – np. najnowszy typ telewizora. Gdy tylko zorientuje się, że zaczynają być przestarzałe, szybko wymieni je na inne. Co ciekawe, Baran nie dąży do kupna własnego mieszkania. Może mieszkać w wynajętym, byle dawało mu poczucie swobody, było przestrzenne i energetyczne.

Jak mieszkają Polki? Posłuchaj opinii projektantki wnętrz i zainspiruj się!

Byk (21.04-21.05)

Dla Byka dom oznacza bezpieczeństwo i ochronę. Posiadanie własnego dachu nad głową ma dla tego znaku zasadnicze znaczenie, więc jeśli tylko fundusze mu na to pozwalają, woli kupić coś własnego (najlepiej duży, przestronny dom) niż wynajmować. Byki preferują domy i mieszkania tradycyjne, praktyczne i najchętniej z ogrodem, ponieważ uwielbiają znajdować się w otoczeniu przyrody. Jeśli nie mają własnego ogródka, ich mieszkanie i tak będzie tonąć w zieleni, bo nie tylko uwielbiają rośliny, ale mają też do nich tzw. "dobrą rękę". Byki lubią solidne i wygodne meble, które przetrwają wiele lat. Dobiorą też raczej klasyczne dodatki i materiały, które nigdy nie wyjdą z mody.

Bliźnięta (22.05-20.06)

Przy wyborze domu dla Bliźniąt ważna jest różnorodność i możliwość adaptacji. Chcą mieć pomieszczenia, które mogą użytkować w zależności od swojego kaprysu: jednego dnia pracować w kuchni, a następnego w sypialni i wszędzie czuć się równie wygodnie. Osoby spod tego znaku czują się najszczęśliwsze w pokojach pełnych powietrza, światła i przestrzeni. Lubią też duże okna z intrygującymi widokami. W ciemnych i odosobnionych pomieszczeniach szybko odczuwają spadek nastroju i czują się przytłoczone. Mieszkanie Bliźniąt to też zwykle eklektyczna zbieranina różnych przedmiotów: starych, dziwnych albo bardzo nowoczesnych. Bliźniak trzyma w domu to, co mu się podoba, intryguje go albo w jakiś sposób do niego przemawia – nie zwraca uwagi na to, czy meble i dodatki do siebie pasują. W każdym wolnym kącie mieszkania można zobaczyć też stertę gazet i książek, które grożą natychmiastowym zawaleniem.

Co przyniesie nadchodzący tydzień? Poznaj swój horoskop!

Rak (21.06-22.07)

Ze wszystkich znaków zodiaku Rak najbardziej uwielbia dom i rodzinę. Może nawet mieszkać przez całe życie w tym domu, w którym dorastał. Gdy mebluje i dekoruje swój dom, wybiera tradycyjne rzeczy, które będą długo mu służyły. Woli antyki niż nowoczesne meble z sieciówki. Raki uwielbiają kolekcjonować przedmioty, więc dom typowego przedstawiciela tego znaku może być zagracony różnego rodzaju bibelotami, które pamiętają jeszcze jego pradziadków. To bardzo rodzinny znak – więc można spodziewać się, że na ścianach będą wisiały fotografie jego najbliższych począwszy od czasu ich urodzenia aż do 90. urodzin.

Lew (23.07-22.08)

Dom Lwa niekoniecznie musi być zamkiem, ale Lew i tak będzie traktować go jak królewską siedzibę. Jako znak pełen godności Lew pragnie, aby miejsce, w którym mieszka świadczyło o jego statusie. Będzie wygodnie, z klasą i luksusowo na tyle, na ile Lew może sobie pozwolić. Miękkie dywany, sofy, wanna z hydromasażem czy lustra w pozłacanych ramach – osoby spod tego znaku będą chciały mieć choć część tych rzeczy. Lubią się chwalić swoim domem, więc zadbają też o to, by znalazło się wygodne miejsce do podejmowania gości i organizowania niezapomnianych przyjęć.

Panna (23.08-22.09)

Osoby spod tego znaku znane są ze swojego graniczącego z pedanterią uporządkowania, dlatego po wejściu do mieszkania Panny każdy ma ochotę powiedzieć: "Ojej, jak tu czysto!". Wnętrze może sprawiać wrażenie mało przytulnego i sterylnego, ale właśnie w takich pomieszczeniach Panny czują się najlepiej. Panna jest bardzo oszczędna, więc urządzi mieszkanie skromnie, ale bardzo funkcjonalnie. Nie będzie się jednak potrafiła powstrzymać przed kupnem nowoczesnych gadżetów, szczególnie takich, które mogą jej ułatwić sprzątanie czy przygotowywanie zdrowych posiłków.

Waga (23.09-23.10)

Bez względu na to, czy Waga zajmuje niewielkie mieszkanko czy też ma duży przestronny dom, wnętrze jest zawsze urządzone ze smakiem: w stonowanej gamie kolorów, które są przyjemne dla oka, ponieważ Wagi zwykle mają znakomity gust i unikają rzeczy krzykliwych i dziwacznych. Meble i dodatki świetnie do siebie pasują, a gdzieniegdzie leży ciekawa ozdoba, która może stać się pretekstem do rozmowy dla gości. Wagi kochają muzykę i mają artystyczne uzdolnienia, więc centralne miejsce pokoju może zajmować jakiś instrument. A nawet jeśli Waga na niczym nie gra, z pewnością zainwestuje w dobry sprzęt muzyczny i pokaźną kolekcję płyt. Osoby spod tego znaku mają też słabość do eleganckiej zastawy – możesz więc spodziewać się, że kawę u Wagi wypijesz w pięknej, porcelanowej filiżance.

Skorpion (23.10-21.11)

Skorpiony są tajemnicze, cenią dyskrecję i to widać po zajmowanych przez nie wnętrzach. Lubią ciemne kolory takie jak burgund czy czerń. Gdzieniegdzie postawią droższą rzecz, która może świadczyć o ich statusie majątkowym. Gości zapraszają rzadko, a do sypialni tylko wybranych. Właśnie to ostatnie wnętrze jest najbardziej intymnym światem Skorpiona. Znak ten ma największy temperament seksualny w całym zodiaku, więc jego sypialnia może być zaskakująca – na suficie będą wisiały lustra, a w szafie różne erotyczne gadżety zachęcające do eksperymentowania. 

Jaki prezent kupić na parapetówkę Skorpionowi? Sprawdź!

Strzelec (22.11-20.12)

Typowy przedstawiciel tego znaku potrzebuje w swoim domu mnóstwa półek z książkami. Strzelce przez całe życie odczuwają ogromną potrzebę zdobywania wiedzy, więc gromadzą książki dotyczące różnych tematów i trzymają je ściśnięte na półkach, zwykle w przypadkowy sposób. Strzelce lubią też przyjmować gości, więc zatroszczy się o to, by w jego mieszkaniu znalazło się wygodne miejsce do wspólnego biesiadowania. Znak ten uwielbia podróże, więc można spodziewać się na ścianach i nie tylko pamiątek z jego ostatnich wypraw. Rozpoznawczym znakiem  mieszkania Strzelca jest też... bałagan. Ten znak zodiaku ma jednak w sobie tyle uroku, że gościom zwykle nie przeszkadza otaczający ich nieład. Gospodarzowi-Strzelcowi z pewnością nie:-)

Koziorożec (21.12-19.01)

Dla Koziorożca dom jest inwestycją, chce mieszkać w miejscu, które dobrze o nim świadczy. – Koziorożec woli mieć małe mieszkanie w dobrej dzielnicy niż duży dom w  byle jakim otoczeniu. Spod tego znaku wywodzi się najwięcej pracoholików, więc na pewno jedno pomieszczenie w domu Koziorożca musi być jego gabinetem, w którym będzie mógł się zamknąć i spokojnie pracować. Meble i dodatki w mieszkaniu Koziorożca mogą być zaskakujące – superdrogie i nowoczesne sprzęty będą stać obok rzeczy starych i wysłużonych, które Koziorożec uznał za wygodne i praktyczne.

Wodnik (20.01-18.02)

Dom Wodnika może być szokująco współczesny lub wręcz przeciwnie – sprawiać wrażenie rupieciarni pełnej przypadkowych przedmiotów. Na pewno będzie tam mnóstwo książek, ale też sporo nowoczesnych urządzeń, które ułatwiają życie – drogi komputer, robot kuchenny czy wanna z z masażem. Wiele mebli znajdujących się w domu Wodnika może być używanych niezgodnie ze swoim przeznaczeniem, bo np. Wodnik stwierdził, że sofa jest świetnym miejscem do spożywania posiłków, a stół kuchenny znacznie lepiej sprawdzi się w roli biurka. Wodniki kochają zwierzęta, szczególnie inteligentne i niezależne koty, więc można spodziewać się, że w progu powita nas leniwe "miau".

Ryby (19.02-20.03)

Dom dla Ryb oznacza schronienie przed światem. Są szczęśliwe, gdy przekraczają jego próg i mogą schronić się przed kłopotami. Zwykle mają artystyczne uzdolnienia lub chociaż tzw. dobre oko, więc można spodziewać się, że ich mieszkanie będzie pełne ciekawych, oryginalnych dodatków dobranych ze smakiem. Na ścianach mogą wisieć obrazy namalowane przez same Ryby albo któregoś z ich przyjaciół. Będzie też dobry sprzęt muzyczny i cicho sącząca się muzyka, która zachęca do relaksu. Jeśli Ryby potrafią haftować lub szyć mogą samodzielnie wykonać różne dodatki (np. świece, poduszki), które dodadzą wnętrzu przytulności. Ten znak uwielbia też krzątać się po ogrodzie, więc jeżeli będą mogły to zrobić stworzą miejsce pełne tajemniczych roślin, alejek, dróżek, skałek, altanek, a zwiedzający je goście będą mieli wrażenie, że oto weszli do krainy elfów.