facet jedzenie fot. Fotolia

Horoskop: co podać facetowi spod danego znaku

Zaprosiłaś go na romantyczną kolację do siebie? Zanim uwiedziesz go smakiem, poznaj jego kulinarny gust.
/ 14.06.2018 10:41
facet jedzenie fot. Fotolia

Waga (23.09-23.10)

Dla pana Wagi, podobnie jak dla Lwa wygląd stołu jest równie ważny jak potrawy, które się na nim znajdą. Ale uwaga: o ile u Lwa ma być "na bogato", o tyle pan Waga zwróci baczną uwagę na to, czy wszystko do siebie pasuje. Dlatego postaraj się, by zarówno obrus, serwetki, kwiaty, zastawa i świeczki były utrzymane w podobnej tonacji kolorystycznej. A gdy już o to zadbasz, możesz zająć się przygotowywaniem jedzenia. Wagi lubią lekkie, wyrafinowane menu, więc możesz zaproponować coś z kuchni francuskiej czy włoskiej. Zwracaj uwagę na wygląd potraw: dodaj listek pietruszki, rozlej artystycznie sos na talerzu... A na deser koniecznie podaj coś, co zawiera czekoladę, bo pan Waga ją uwielbia.

Chcesz dowiedzieć się, jaki prezent kupić osobie spod znaku Wagi? Sprawdź tutaj.

Skorpion (23.10-21.11)

Pan Skorpion to facet z charakterem, który lubi dreszczyk adrenaliny, co przejawia się również w jego upodobaniach kulinarnych. Smakują mu potrawy o wyrazistym, pikantnym smaku. Lubi dziczyznę i kaczkę, ale przypadnie mu też do gustu burger domowej roboty, lasagne czy zapiekanka z fantazyjnymi dodatkami. Skorpion ceni różne egzotyczne przyprawy, więc w tej kwestii warto poeksperymentować. Deseru może nie być, ale po kolacji na pewno chętnie wypije dobrą kawę.

Strzelec (22.11-20.12)

Strzelce kochają podróże i ducha przygody, więc kolacja wcale nie musi odbyć się domowym zaciszu. Posiłek zjedzony np. na dachu albo jakimś malowniczym miejscu będzie Strzelcowi smakował o wiele bardziej. Najlepiej byłoby, aby nawiązywał do jakiegoś odległego regionu, możesz więc np. pokusić się o wieczór tematyczny, typu "Kulinarna podróż do Ameryki Południowej" i przygotować potrawy charakterystyczne dla tego regionu. Koniecznie też zaopatrz dobrze barek – Strzelec lubi próbować różnych trunków, więc na pewno skusi się na nalewkę domowej roboty.

Zastanawiasz się, czy facet spod znaku Strzelca jest dobry w łóżku? Przekonaj się, co lubi. 

Koziorożec (21.12-19.01)

Pan Koziorożec to najbardziej konkretny mężczyzna w całym zodiaku i na stole też oczekuje konkretów. Dobrze wypieczony stek, kaczka z jabłkami,  do tego sezonowe warzywa i owoce to menu, które z pewnością doceni. Z racji tego, że sam jest bardzo dobrze zorganizowany z pewnością zwróci uwagę na to, czy w trakcie gotowania masz wszystko pod kontrolą (i np. przez swoje zapominalstwo nie spalisz kaczki). Musisz też liczyć się z tym, że jest bardzo punktualny, więc przygotuj wszystko odpowiednio wcześniej, by przy dźwięku dzwonka do drzwi nie wpaść w panikę.

Wodnik (20.01-18.02)

Lubisz eksperymentować w kuchni? W takim razie pan Wodnik będzie zachwycony! Ten facet uwielbia, jeśli czymś się go zaskakuje. Możesz więc pójść na całość i na deser podać np. galaretkę z buraka, a jako dodatek do głównego dania kawior z jagód. Dobrze byłoby, abyś miała w kuchni różne nowoczesne urządzenia, które pomogą ci przygotować te dziwne przysmaki, bo pan Wodnik to gadżeciarz, który potrafi to docenić. W każdym razie z pewnością nie częstuj go schabowym z kapustą, bo to wyda mu się nużąco banalne...

Ryby (19.02-20.03)

Facet spod tego znaku kocha kocha ryby (a jakżeby inaczej!) i owoce morza. Ryby lubią też potrawy "mokre", dlatego zamiast dobrze wysmażonego mięsa wybiorą raczej to duszone w sosie, a zamiast kruchego ciasta  - rurkę z kremem. Pan Ryba to romantyk o artystycznych zainteresowaniach, więc jeśli np. dobrze znasz jego upodobania filmowe czy muzyczne możesz pokusić się o kolację tematyczną i przygotować potrawy, które przywołają na myśl określony film czy utwór. 

A co ugotować na kolację facetowi spod znaku Barana, Byka, Bliźniąt, Raka, Lwa i Panny?