Znaczenie snów - alfabet sennych marzeń fot. Fotolia

Znaczenie snów - alfabet sennych marzeń

Przekonaj się, co tak naprawdę skrywają senne marzenia.
/ 25.11.2014 11:57
Znaczenie snów - alfabet sennych marzeń fot. Fotolia

Czasami śni nam się coś takiego, że przeczuwamy, że to na pewno ma jakieś znaczenie, a nie jest wyłącznie senną mrzonką. Jeśli trapią cię myśli na temat tego, co twój sen tak naprawdę oznaczał, sprawdź nasz alfabetyczny sennik.

Sprawdź znacznie snów:

Anioł

Jeśli pojawi się w twoim śnie – najbliższy okres będzie dla ciebie wyjątkowo pomyślny. Zakochanym anioł wróży także udane, bezkonfliktowe małżeństwo.

Atrament

Gdy coś nim piszesz, spodziewaj się powodzenia w interesach. Może warto pomyśleć o założeniu własnej firmy?

Balon

Gdy śnisz, że nim lecisz, będziesz być może miała romans.

Bukiet

Jeśli ofiarowuje ci go mężczyzna, oznacza to, że wkrótce ktoś się w tobie zakocha. Jeżeli to ty komuś wręczasz bukiet – jesteś bardzo bliska zakochania się.

Chleb

Pokrojony – spodziewaj się odwiedzin kogoś z przyjaciół; biały – niespodziewany dopływ gotówki; z zakalcem – strata finansowa.

Chmury

Szare i deszczowe – ostrzegają, że wpadniesz w chandrę; jasne – informują cię o miłych wydarzeniach, np. upominku, który możesz dostać.

Deszcz

Rzęsisty wróży kłopoty lub kłótnie w najbliższym czasie, drobny, kapuśniaczek – zwiastuje powodzenie w sprawach finansowych. Może szykuje ci się wreszcie podwyżka?

Droga

Wróży podróż. Jeśli droga jest szeroka, oznacza to również dobrobyt i sukcesy; wąska lub pnąca się w górę – ostrzeżenie przed kłopotami; wijąca się – twoja dobra passa nie opuści cię jeszcze długo.

Egzamin

Prawdopodobnie czekasz na jakiś ważny sprawdzian w swoim życiu.

Fotografia

Jeśli to ty robisz komuś zdjęcie – możesz mieć przejściowe kłopoty ze zdrowiem. Gdy ktoś fotografuje ciebie – będziesz miała bardzo miły dzień. Darcie fotografii oznacza rozwiązanie zadawnionego sporu.

Fruwanie

Gdy we śnie unosisz się w powietrzu, może to mieć dwojakie znaczenie: oznaczać tęsknotę za szczęściem (wtedy po obudzeniu żałujesz, że sen się skończył) lub pragnienie ucieczki przed sytuacją, która cię przerasta.

Goście

Jeżeli ich podejmujesz, oznacza to zaskakującą wiadomość; gdy żegnasz – utracisz coś, na czym ci zależy.

Góra

W najbliższym czasie czeka cię dużo pracy. Jeżeli stoisz na szczycie – wkrótce osiągniesz wymarzony cel. Zakochanym sen, w którym występuje góra, wróży przeszkody w miłości, np. w zawarciu małżeństwa.

Hotel

To ostrzeżenie przed uwikłaniem się w podejrzane, niepewne interesy.

Igła

Ktoś z twoich znajomych będzie dla ciebie bardzo niemiły. Ukłucie igłą – masz w swoim otoczeniu osobę ci wrogą. Jeśli nawlekasz igłę, oznacza to, że wybrniesz z poważnych kłopotów.

Jabłko

Czerwone to znak powodzenia w miłości; zgniłe – drobna przykrość; kwaśne – niesnaski z partnerem.

Jajko

Symbolizuje nowe życie. A więc przed tobą ważne decyzje i duże zmiany. Może małżeństwo? Nowa praca? Przeprowadzka?

Klatka

Zastanów się, być może tłumisz w sobie ważne dla ciebie potrzeby lub silne emocje. Pusta klatka – dokucza ci samotność lub bardzo za kimś tęsknisz.

Klucz

Gdy go zgubiłaś, oznacza to, że twoje poczucie bezpieczeństwa jest zachwiane. Znaleziony – rozwiążesz ważny dla ciebie problem. Pęk kluczy – przed tobą otworzą się zupełnie nowe możliwości.

List

Kiedy go czytasz, to znak, że wkrótce nadejdzie oczekiwana przez ciebie wiadomość. Gdy otwierasz kopertę – ktoś ci wyjawi sekret.

Las

Wróży powodzenie i dostatek. Gdy gubisz się w lesie – niepokoisz się o przyszłość swojego związku lub obawiasz się problemów w pracy.

Łąka

Jeśli idziesz łąką z ukochanym – on szczerze cię kocha, ożeni się z tobą i będziecie żyli w dostatku.

Melon

Sen o melonie wróży małżeństwo z cudzoziemcem.

Muchy

Twój wybranek nie jest z tobą do końca szczery. Jeśli opędzasz się od much – osoby ze swojego otoczenia odbierasz jako niezbyt ci przyjazne.

Niebo

Bezchmurne to radość, powodzenie, harmonia; zasnute chmurami – na zrealizowanie swoich planów musisz jeszcze poczekać; rozgwieżdżone – wróży nagły przypływ gotówki.

Nici

Znajdziesz odpowiedź na ważne dla ciebie pytanie.

Ogród

Kwitnący, pełen owocowych drzew – wróży szczęśliwe chwile w życiu rodzinnym. Zaniedbany – rozważ, czy nie bierzesz na siebie zbyt wielu obowiązków.

Orzechy

Symbolizują dobre zdrowie, bogactwo, uznanie. Jeśli je rozłupujesz, to na rozwiązanie problemu, który cię trapi, będziesz musiała jeszcze trochę poczekać.

Perły

Nawlekać je na sznurek lub czyścić – zmartwienie, smutek, łzy. Gdy śnisz, że ktoś przyozdabia cię perłami – tęsknisz do luksusów lub... niebawem ich zaznasz.

Pożar

Jasne płomienie oznaczają gorące lub gniewne uczucia, jakie do kogoś żywisz. Palący się dom – duże zyski. Płonące łóżko – niebezpieczeństwo.

Rękawiczki

Gdy śni o nich zakochana panna oznacza to, że ma niebezpieczną rywalkę. Gdy je gubisz – na wszelki wypadek dobrze pilnuj torebki i portfela.

Róża

Czerwona – jesteś zakochana. Żółta – w twoim sercu czai się zazdrość.

Samolot

Lot samolotem zwiastuje uwolnienie się od kłopotów. Spadanie – to przestroga: bujasz w obłokach, lepiej zejdź na ziemię!

Taniec

Jeśli to ty tańczysz – szykuje się kłótnia. Gdy widzisz osoby tańczące – potrzebujesz dłuższego wypoczynku. Może warto wykorzystać zaległy urlop?

Tęcza

Koniec waśni! Wreszcie dojdzie do pojednania z kimś, kto jest ci drogi.

Ucieczka

Zakończona niepowodzeniem – spodziewaj się przejściowych kłopotów. Udana – zostaniesz doceniona i wreszcie uwierzysz w siebie.

Wino

Jeśli wznosisz nim toast – oczekuj sukcesów. Gdy we śnie pijesz wino – będziesz się cieszyć dobrym zdrowiem.

Walizka

Jeśli ją pakujesz – czeka cię podróż. Gdy ją dźwigasz – za bardzo przejmujesz się błahostkami.

Zęby

Zepsute symbolizują troski. Zdrowe – będziesz mieć powody do śmiechu!

Zobacz też: