Talizmany na szczęście fot. Dreamstime

Talizmany na szczęście

Warto mieć ich kilka. Noś je przy sobie, trzymaj w pracy na biurku i przy łóżku w sypialni, podaruj bliskim osobom.
/ 07.09.2011 13:54
Talizmany na szczęście fot. Dreamstime
Czakram podstawy
To bardzo ciekawy i silny symbol. Noszącej go osobie przydaje sił do pokonywania wszelkich wyzwań, które stawia przed nią życie. Co bardzo istotne, wyzwania te możemy postawić sami sobie, a czakram, niejako automatycznie, potraktuje je jak zadania, w których musi cię wesprzeć. Jest to więc dobry amulet na wszelkie życiowe zakręty i przeciwności. Astrolodzy twierdzą nawet, że znak ten ma moc przemieniania snów w rzeczywistość.

Runy celtyckie

Dwa tysiące lat temu Celtowie byli potęgą. Władali całą północno-zachodnią częścią Europy, wznosili potężne budowle z kamienia, a czcią otaczali drzewa i całą przyrodę. Byli doskonałymi astronomami, lekarzami, stworzyli spójny alfabet. Cesarstwo Rzymskie położyło im kres. Dziś po Celtach oprócz tajemniczych ruin, przydrożnych menhirów i zagadkowego alfabetu, nie pozostało niemal nic. Pradawne pismo ma jednak wielką moc. Celtyckie runy potrafią przyzwać do swojego właściciela miłość (runy Fehu i Dagaz), powodzenie w życiowych przedsięwzięciach (runa Gebo), rodzinne szczęście (runa Odala).

Pieczęć Salomona
Ten potężny amulet ma moc wpływania na naszą osobowość. Niczego nie daje nam wprost. Raczej uczy, jak to osiągnąć, zapewnia motywację, energię i wiedzę, jak dojść do wymarzonego celu. Ma bardzo wszechstronne działanie. Jeśli zapragniesz miłości, podpowie ci, jak o nią zabiegać, a potem podtrzymać. Gdy twoim celem jest kariera, doda ci sił w dążeniu do sukcesu. Jeżeli chcesz postawić na wartości rodzinne, otoczy cię ciepłem, empatią i wyrozumiałością, potrzebnymi w każdym domowym stadle. Zaletą tego talizmanu jest też moc łączenia przeciwieństw. Dlatego łagodzi spory, wycisza negatywne emocje, sprzyja zgodzie i przyjaźni.

Młot Thora
Amulet wywodzi się w prostej linii z mitologii nordyckiej. Wikingowie wierzyli, że posługuje się nim wojowniczy bóg Thor. Rzucany przez niego młot, zawsze wracał do właściciela, a przy uderzeniu w cel, ta straszliwa broń wyzwalała piorun. Młot Thora jest symbolem wojowników i jarlów (szlachetnie urodzonych). Swojemu posiadaczowi pomaga osiągać sukcesy w handlu, chroni przed stratami i niepowodzeniami. Amulet ten daje życiową energię i siłę, zapewnia szczęście i chroni przed złem.

Krzyż celtycki

Umieszczony w okręgu symbolizuje słońce oraz cztery równorzędne, stanowiące o harmonii świata żywioły: ziemię, powietrze, ogień i wodę (zgodnie z ruchem wskazówek zegara).
Rozpowszechniony nie tylko u Celtów, ale także wśród wschodnich Słowian. Noszony jako talizman, chroni przed złem, wzmacnia psychicznie, daje siłę do przezwyciężania wszelkich trudności.

Znak Atlantydów
To bardzo niezwykły i tajemniczy talizman – podobnie jak mityczni Atlantydzi, którzy, według Platona, przed wieloma tysiącami lat, dzięki wysoko rozwiniętej cywilizacji władali światem. Znak Atlantydów chroni jego właściciela przed wszelką formą zewnętrznej agresji, złej woli i nieprzychylnych myśli. Emitowane przez amulet energetyczne fale tworzą barierę, która zatrzymuje i obezwładnia zewnętrzne oddziaływania, które mogłyby zakłócić spokój i harmonię noszącej ten amulet osoby. Symbol ten chroni przed chorobami i poprawia samopoczucie.
Tagi: talizmany