POLECAMY

Kolor kluczem do osobowości

Każdy z nas ma swój ulubiony kolor, taki w którym czuje się doskonale, który sprawia, że jego dobre samopoczucie rośnie. Jednak może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że barwa tak dużo mówi o nas samych - w praktyce nazywa się to kolorami osobowości.
Kolor kluczem do osobowości

Kiedy wybieramy ubranie, często w ogóle nie zdajemy sobie sprawy z tego, że postępujemy zgodnie z naszym podświadomym głosem. Stawiamy zazwyczaj na kolory, które odzwierciedlają naszą osobowość. W takich ubraniach człowiek poruszać się będzie swobodnie. W przeciwnym razie - osoby z otoczenia będą miały poczucie sztuczności, którego źródło trudno im będzie ustalić. Jeżeli jednak żyjemy i ubieramy się w zgodzie ze swoją naturą, nasz wizerunek od razu nabiera blasku. Wydajemy się naturalni i prawdziwi.

Teraz zobaczmy, co kolory mówią o osobowości człowieka. Sprawdźcie i przekonajcie się sami, co barwy mówią o Waszej osobowości!

Czerwień

To kolor osób aktywnych i pełnych pasji. Wybiorą go Ci, którzy nie lubią pozostawać w tyle, prędzej będą szły w pierwszym szeregu. W towarzystwie grają pierwsze skrzypce, są bowiem nie tylko radosne, ale i otwarte. Nawet w najgorszym momencie potrafią rozluźnić atmosferę, rzucą żartem albo jakąś anegdotką. Osobę, która lubi kolor czerwony charakteryzuje więc przede wszystkim to, że uwielbia ona znajdować się w świetle reflektorów, błysku fleszy. W życiu prędzej będzie kierowała się emocjami i namiętnościami niż rozsądkiem i rozumem.

Polecamy także: Kolory w Feng Shui

Pomarańcz

Charakteryzuję osobowość pełną emocji i uporu. Z jednej strony ludzie Ci będą zabawiać towarzystwo na każdej imprezie, by zaraz z pełnym zaangażowaniem realizować swoje zamierzenie. Są nieprzewidywalni i może dzięki temu właśnie inne osoby tak do nich lgną. Kolor pomarańczowy to barwa osób upartych, energetycznych i tych, które za wszelką cenę będą chciały osiągnąć upragnione zwycięstwo. Nawet jeśli będzie się to wiązało z konkretnymi kosztami.

Żółć

Charakteryzuje osoby, które są niesamowicie towarzyskie. Bardzo rzadko można je spotkać, gdy są same. Prawie zawsze ktoś przy nich jest. Uwielbiają rozbawiać innych, żartować, wygłupiać się i opowiadać anegdotki. Znajomi cenią ich za poczucie humoru i lojalność. Osoby, które wybierają kolor żółty, są najlepszymi przyjaciółmi pod słońcem. Lepszych ze świeczką szukać. Przy tym jednak są bardzo samotne. Boją się chwil, kiedy są same. Nie potrafią tego znieść na dłuższą metę. Dlatego każdą chwilę starają się sobie zapełnić, żeby tylko nie czuć się samotnymi.

Zieleń

To kolor osób nieprzewidywalnych. Nie myśl, że będziesz w stanie nad nimi zapanować. Działają pod wpływem impulsu. Bardzo rzadko odwołują się do rozumu. Częściej ich decyzjami kierują emocje i intuicja. Jest im więc często dwa razy ciężej, bo i wszystko bardziej przeżywają i biorą do siebie. Przyjaźń z nimi jest niezwykle trudna i wymagająca. Właśnie z powodu tej nieprzewidywalności. Może dlatego właśnie nie mają zbyt wielu przyjaciół. Ci jednak, którzy są, to prawdziwi i szczerzy, na całe życie.

Fiolet

Kolor fioletowy to barwa osób, które cenią sobie spokój, harmonię i duchowość. Spotkasz je na zajęciach jogi albo w restauracji indyjskiej. W ich domu znajdziesz kadzidełka i świeczki zapachowe. Są to osoby romantyczne, które wierzą w miłość prawdziwą i wieczną. Szanują książki, które dają ich wyobraźni pole do rozwoju. Często zamykają się w domu z książką i dobrą muzyką. W ciszy mogą dotrzeć do swojego Ja, które jest gdzieś ukryte, tam, w głębi.

Niebieski

To kolor artystycznych dusz, które nie znoszą ograniczeń. Żyją według własnych zasad. Nie umieją się dostosować do narzuconych nakazów i zakazów. Duszą się w wielkich firmach i korporacjach. Oddychają dopiero w lesie, galerii, teatrze, czyli wszędzie tam, gdzie mogą odnaleźć natchnienie.

Szarość

Zazwyczaj noszą go osoby, które lubią pozostawać w cieniu. Nie wychylają się, raczej podążają za tłumem. Nawet jeśli mają własne zdanie, nie wyrażą go publicznie. Nie chcą zwracać na siebie uwagi, dlatego przyjmują rację większości. Są ciche i nieśmiałe, zawsze z boku, zawsze w cieniu. Nie marzą o wielkich stanowiskach. Chcą po prostu żyć sobie spokojnie, przechodzić z dnia na dzień. Wszystko, byle nie musiały się zbytnio wychylać i narażać.

Czerń

Charakteryzuje osoby silne, ambitne. Mające mocno zarysowane poglądy. Są to często fanatycy, nie uznający zdania innych. Podążają własnymi ścieżkami. Skupiają się na własnych potrzebach, przez co często nie zauważają, że ktoś inny może od nich potrzebować pomocy. Trudne do współżycia. Zamknięte na inne idee i hasła. Skoncentrowane na swoim zadaniu. Często niesympatyczne dla osób z "innego obozu".

Polecamy także: Czy kolory leczą?

Biel

Ten kolor wybierają osoby, które są niemal takie same jak te, które ubierają się w czerń. Z tą jednak różnicą, że one kochają być w centrum uwagi. Nie tylko mają swoje poglądy, ale także chcą dzielić się nimi ze wszystkimi. Przewodzić tłumom, mieć "rząd dusz", którym będą mogły pokierować.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/2 lata temu
Lubię mówić niebieski, szarość i biel i dwa ostatnie się wykluczają.
/3 lata temu
Moim zdaniem najlepszym specjalistą od wróżb i horoskopów jest wróżbita Paulus (wrozbitapaulus.pl) kilkukrotnie korzystałam z jego uslug i za każdym razem wszystko się sprawdzało.
/3 lata temu
A jeśli ja wybieram brąz? Powinna być opisana cała paleta barw..
POKAŻ KOMENTARZE (6)