Intuicja a telepatia

Intuicja a telepatia

Czy istnieje jakiś związek między telepatią a intuicją? A może znaczenie obu pojęć jest podobne?
/ 20.07.2009 15:03
Intuicja a telepatia

Aby lepiej zrozumieć naturę intuicji, należy ją porównać z innymi zjawiskami pozazmysłowymi, z którymi częstokroć bywa utożsamiana.

Intuicję często błędnie określa się jako zdolność "medialną". Dla niektórych jest ona równoznaczna z czytaniem w ludzkich umysłach, czyli telepatią. Ta ostatnia stanowi jednak zaledwie znikomą cząstkę intuicyjnej jaźni! Zazwyczaj nie zwracasz się do intuicjonera, żeby dowiedzieć się, o czym myślisz (choć człowiek o intuicyjnych zdolnościach może wyjaśnić, co sprawia, że jesteś zagubiony).

Medium

W ostatnich czasach mówi się także dużo o koncepcjach New Age i pojęciach takich, jak "media" czy "kanały". Moim zdaniem mediami są ludzie, którzy rozmawiają z "duchami" albo przez których one przemawiają. Kiedy osiągnie się stan takiej koncentracji, dzięki której człowiek staje się otwarty na informacje, ta sama zdolność odczuwania i odbierania sygnału może zostać użyta do rozmaitych celów: telepatii, prekognicji, uzdrawiania, a także do roli medium.

Ludzie często chcą koniecznie wiedzieć, na czym polega ten inny proces, sądzą bowiem, że wszystko musi mieć spójne i logiczne wytłumaczenie. Nie wiadomo, na czym polegają zdolności mediumiczne. Uważam, że nikt tak naprawdę nie wie, czy to rzeczywiście duch przemawia, czy też jest to forma energii, pozostała po zmarłym lub intuicyjna zdolność wchodzenia w stan, w którym ma się dostęp do informacji nieosiągalnych normalną drogą, przynajmniej nieświadomie.

Mogę Was jednak zapewnić, iż wiem z pierwszej ręki, że istnieją autentyczne zdolności mediumiczne.

www.tarot.info.pl

www.tarot.sos.pl