Młody mężczyzna fot. Adobe Stock

Czy można wyczytać charakter mężczyzny z jego dłoni? Można!

Zastanawiasz się, jakim życiowym partnerem będzie twój mężczyzna? Przyjrzyj się jego dłoniom i poznaj jego charakter.
/ 04.09.2019 14:53
Młody mężczyzna fot. Adobe Stock

Czytanie z dłoni jest prostsze niż myślisz. Nauczysz się tego dzięki kilku naszym wskazówkom. Z wyglądu dłoni swojego mężczyzny, możesz dowiedzieć się o nim naprawdę dużo!

1. Nieokiełznany macho

Dłonie wyraziste, spore, czasem nawet nieproporcjonalnie duże w stosunku do jego postury. Dość grube, wyglądające na silne, palce, z bardzo mocno odchylonym kciukiem.

Możesz przy nim czuć się bezpieczna. Nie pozwoli cię skrzywdzić i stanie za tobą murem, gdy coś będzie ci zagrażać. Musisz jednak wiedzieć, że kiedy tylko zwiążesz się z nim na stałe, nie zrobisz z niego domatora. To hultajska dusza. Spełnia się tylko w pracy, w kolejnych trudnych wyzwaniach, którymi może udowodnić swoją siłę, mądrość, dominację.

Jedno jest pewne – męska ambicja nie pozwoli mu zaniedbywać cię w sypialni. Za to chętnie odda ci panowanie w domu. Nie zaprzęgniesz go do sprzątania i nie pomoże ci nawet wynieść śmieci. To typ strażnika domowego ogniska, który uważa, że skoro zapewnia ci godziwy byt i bezpieczeństwo, nie musi robić już nic. Nie da ci spokoju, nim nie urodzisz mu syna. Ale ojcem będzie wspaniałym. Bo tylko dzieci potrafią go rozczulić.

Mężczyźni o tych imionach uchodzą za najlepszych kochanków. O kim mowa?

2. Życzliwy kumpel

Dłonie nie za duże, nie za małe. W sam raz. Palce bardzo proporcjonalne do reszty dłoni. Sama dłoń też wyjątkowo kształtna. Zwracają uwagę lśniące, migdałowate paznokcie.

Pełen uroku, bez problemu zdobywa serca kobiet. Uważnie słucha, fantastycznie wyczuwa oczekiwanie partnerki. Dużo gorzej idzie mu ich spełnianie na dłuższą metę. Nudzi się rolą adoratora, gdy tylko na horyzoncie zobaczy nową zdobycz. Jest jednak sposób na utrzymanie go przy sobie i sprawienie, by nie widział świata poza tobą.

Bądź wierną towarzyszką jego zabaw, pasji, a zajmiesz stałe miejsce w jego sercu. Wiesz przecież, że potrafi znienacka zabrać cię na romantyczną kolację, kupić kwiaty. To zdradza jego spontaniczność, którą uwielbia i u innych. Daj mu też czas na wyznanie uczuć. Pierwsze komplementy to dla niego oczywistość. Gdy prawi ci je jeszcze po roku znajomości, to znak, że zdobyłaś go na zawsze.

3. Czuły kochanek

Dłonie jak u pianisty i perkusisty zarazem: długie, smukłe palce, ale same dłonie dość silne, męskie. Bywają też lekko „żylaste”. Zwracają uwagę bardzo delikatnie zaokrąglone paznokcie w kształcie trapezów.

Cechuje go ogromna fantazja i przywiązanie do duchowego aspektu osobowości. Choć z początku mógł ci się wydać niedostępny i bardzo skryty, otworzy się, gdy będzie pewny, że rzeczywiście jesteś jego bratnią duszą. Zadziwia wtedy ogromem zainteresowań. Najczęściej jest muzykiem, aktorem, pisarzem, ale bywa też… lekarzem, inżynierem czy kierowcą z artystyczną duszą. Na pewno nie będziesz się z nim nudzić. Zabierze cię na seans do kina, za którym przepada, na koncert do filharmonii czy spacer do parku.

Jeśli o tym już wiesz, przekonałaś się zapewne także, że świetnie całuje i jest nienasyconym kochankiem. Nie lubi jednak jednego i o tym musisz pamiętać: pytań o przeszłość. Domyślasz się, że miał ją bujną, ale nie przejmuj się tym – to odpowiedzialny, dojrzały mężczyzna – dla niego liczy się tylko to, co teraz i nic więcej. Ma problem z podejmowaniem decyzji, dlatego nie dziw się, gdy długo nie prosi cię o rękę. Daj mu trochę czasu. Nie naciskaj.

Faceci spod tych znaków najczęściej zdradzają. Czy twój luby ma skłonności do skoków w bok? Sprawdź!

4. Zimny mędrzec

Dłonie szczupłe, ale nieproporcjonalne, z wyraźnie dostrzegalnymi niteczkami żył i rachitycznym owłosieniem na paliczkach. Środkowy palec wyraźnie dłuższy od reszty. Wąskie i długie paznokcie, nie zawsze spiłowane.

Fascynuje cię, jak większość kobiet, jego umysł. Gdy otwiera usta, wydaje się dużo przystojniejszy niż w rzeczywistości. Myślisz czasem, że wie o świecie wszystko. Sęk w tym, że przez tę fascynację trudno dostrzec, że niestety mówi zazwyczaj mentorskim, nie znoszącym sprzeciwu tonem. Jego postępowanie w życiu jest podobne: jako mąż nie będzie z tobą dyskutował, tylko wydawał polecenia. Ale tylko w sprawach, które uzna za ważne. 

Nie bój się więc, że będzie ci dyktować menu na obiad czy wybierać za ciebie pracę. Raczej starał się będzie dostosować ciebie do twojego wizerunku, jaki w sobie wykształcił. Obserwuj więc, czy cię szanuje, adoruje i naprawdę kocha. Jeśli tak, musisz się liczyć tylko z tym, że nie warto z nim będzie podejmować pewnych, np. zabawnych czy frywolnych tematów. I jeszcze ostrzeżenie: jedyną osobą, z którą się dotąd liczył i umiał jej podporządkować, jest jego matka. Dlatego od początku staraj się złapać z nią wspólny język.

5. Egzaltowany poeta

Dłonie bardzo szczupłe i blade. Często zaczerwienione, z poobgryzanymi paznokciami. Szpiczaste palce wydają się jednakowej długości, poza małym – wyjątkowo długim. Czasem są lekko zakrzywione.

Wydaje się nie odbiegać od stereotypu artysty: wiecznie roztargniony, jakby nieobecny. Tak naprawdę zżerają go jednak nie starania o ciekawe, kreatywne życie, lecz o samego siebie. Jest hipochondrykiem, który co rusz umiera, zapada na ciężkie schorzenia. Panikuje z byle powodu. Dlatego szuka partnerki–opiekunki, nowej matki, która się o niego zatroszczy.

Na szczęście ma i drugą twarz: cieszącego się życiem, pełnego energii bon-vivanta. Nigdy nie wiesz, kiedy zacznie skakać z zachwytu nad życiem, ale warto czekać na te chwile. Wtedy obsypuje cię nieustannie komplementami, obdarowuje prezentami, zaprasza nocą na szalone eskapady w miasto. Gdy uda mu się odnieść zawodowy sukces, bez sentymentów wydaje pieniądze, jest rozrzutny. Jak dobrze wiesz, w codziennym życiu może to być kłopotliwe. Na szczęście on chętnie zgodzi się na to, byś zarządzała budżetem waszego gospodarstwa domowego. I nie będzie się wtrącał, ani podważał twoich życiowych decyzji.

Jak uwiedziesz Byka, a czym zaimponujesz Wadze? Scenariusz na najlepszą randkę

6. Miły imprezowicz

Dłonie niezbyt ładne, bo pulchne. Nieduże, z krótkimi, serdelkowatymi palcami. Urzekają za to delikatnością. Jedwabista skóra, zadbane paznokcie i wiecznie bijące z nich ciepło sprawiają, że chce się ich dotykać.

Kocha ludzi i widać to na każdym kroku. Gdy wokół niego pojawia się choćby kilka osób, z miejsca organizuje zabawę, staje się duszą towarzystwa. Zdarza mu się przechodzić z imprezy na imprezę, by „nie stracić nastroju”. Zapomina przy tym nie tylko o swoich zawodowych obowiązkach. Mało kto potrafi się w nim zakochać od pierwszego wejrzenia, ale im dłużej się go zna, tym bardziej zyskuje w naszych oczach. Dobrze się maskuje – trzeba więc sporo czasu, by dostrzec, że w jego potrzebie zabawy, przebywania z ludźmi, kryje się ucieczka przed samym sobą: samotnością, kompleksami, lękiem przed oceną otoczenia.

Wystarczy jednak go docenić, dać mu poczucie własnej wartości, skomplementować choćby jego taniec, dobrany strój, dowcip, a odwdzięczy się nam uwielbieniem. To mężczyzna, który musi uwierzyć, że jest kochany, wtedy sam pokocha bez reszty i już na pewno imprezować będzie głównie z tobą. Bo po co mu szukać dalej prawdziwej, pełnej miłości?

Mężczyźni noszący jedno z tych 8 imion są najlepszymi kochankami. Czy jest wśród nich twój partner?