Pod władaniem Marsa i Plutona są także ubezpieczenia i dziedziczenie, legaty, zapisy, testamenty/ Fot. Fotolia

Czy Mars i Pluton mają wpływ na Twoje pieniądze?

Obie planety są związane z pieniędzmi. Mars i Pluton rządzą wiązanymi źródłami dochodów – jak Wasze z partnerem, czyli wspólny dom, wspólne konto lub wspólny rachunek oszczędnościowy.
Pod władaniem Marsa i Plutona są także ubezpieczenia i dziedziczenie, legaty, zapisy, testamenty/ Fot. Fotolia

Pieniądze innych ludzi to pożyczki, kredyty i inne formy zadłużenia np. karty kredytowe. Pod władaniem Marsa i Plutona są także ubezpieczenia i dziedziczenie, legaty, zapisy, testamenty.

Należy być jednak elastycznym interpretując wpływ Wenus, Marsa i Plutona. W rzeczywistości wszystkie 3 planety są związane z pieniędzmi, stąd nie można ograniczyć ich interpretacji do jednej kategorii. Należy wszystkie 3 traktować jako grupę dla lepszego zrozumienia finansowych predyspozycji danej osoby.

Zobacz także: Jak się wzbogacić?

Mars w znakach

Mars w Baranie:

Inicjatywa do tworzenia pieniędzy jest plusem w karierze w roli pracodawcy lub przedsiębiorcy, jeżeli tylko jesteście w stanie zakończyć to, co zaczęliście. Osoba bywa zbyt impulsywna, stąd powinna żyć z planem budżetu w ręce. To pozwoli Wam docenić, choć po pewnym czasie, pieniądze odłożone w banku, dobry kredyt czy też przeprowadzone inwestycje, które zaprocentują korzystną emeryturą.

Mars w Byku:

Determinacja, ciężka praca i praktyczne wykorzystanie zdolności finansowych pozwalają Wam wejść na drogę do zdobycia fortuny. Jesteście ostrożni w wydawaniu, a kupujecie daną rzecz dla jej wartości rynkowej, począwszy od artykułów spożywczych po wszystkie inne, z uwzględnieniem pożyczek, kredytu hipotecznego dla dokonania inwestycji. Także należy dodać, że jesteście przebiegli w sprawach finansowych, inercja może spowodować Wasz upadek. Powinniście zmusić się do podejmowania aktywnych decyzji.

Mars w Bliźniętach:

Macie liczne źródła dochodów, lecz należy uważać, aby się nie rozproszyć i nie zagubić. To samo dotyczy kredytu, ponieważ często go podejmujecie, a zbyt wiele rachunków może obniżyć zdolność do spłacenia rat. Aby być zadowolonym, powinniście chociaż raz w roku sprawić sobie prezent, gdyż lepiej mieć więcej w swoim portfelu niż mniej. Budujcie poczucie bezpieczeństwa systematycznie, rok po roku.

Mars w Raku:

Emocjonalne i finansowe poczucie bezpieczeństwa jest dla Was równoznaczne. Zwykle ciężko pracujecie, aby je osiągnąć. Priorytetowe są dla Was wszelkie reperacje, ale nie bierzecie zbyt pochopnie żadnego kredytu. Kupujcie raczej mniej niż więcej i stopniowo pracujcie nad swoją drogą do dobrobytu.

Zobacz także: Horoskop porównawczy

Mars w Lwie:

Siła woli może Wam przynieść duże pieniądze. Oszczędzajcie je i inwestujcie, aby osiągnąć prosperitę i zapewnić sobie luksus, do którego tak dążycie. Samopobłażanie może niekiedy wywołać problem z kredytem i przynieść całe lata spłaty wysokich rachunków, które są wynikiem wielokrotnych zakupów. Mając dobry kredyt możecie negocjować dogodne spłaty.

Mars w Pannie:

Osoba zwykle ciężko pracuje, zatem nie waha się szukać zajęcia z wyższymi zarobkami. Uwagę przyciągają wiązane źródła dochodów, lecz nie analizujcie zbyt długo każdej złotówki ani nie zastanawiajcie się nadto nad każdą decyzją, możecie w ten sposób przegapić dobrą okazję.

Mars w Wadze:

Wasza siła zarabiania związana jest z innymi ludźmi. Wysiłek związany z kooperacją przynosi wyższe zyski, a osobisty lub biznesowy partner może wpłynąć na zwiększenie Waszego konta. W każdym przypadku należy wspólnie przemyśleć decyzję. Należy słuchać propozycji innych osób. Pamiętajcie, że dla Was łączone źródła dochodów są korzystne: „Moje pieniądze = nasze pieniądze”.

Mars w Skorpionie:

Wasze nastawienie, determinacja i finansowa oszczędność wskazują na wysoki potencjał do zdobycia fortuny. Uważajcie jednak, aby pieniądze nie stały się dla Was jedynym sensem życia. Dzielcie finansową odpowiedzialność z partnerem po równo. Dobrze przemyślane inwestycje i posunięcia w karierze także mogą przynieść zysk. Możliwe jest dziedziczenie.

Mars w Strzelcu:

Zarówno Wasz żywiołowy sposób bycia, jak i szczęście do pieniędzy, nie są wyjątkiem. Ale wskazane byłoby powstrzymywanie się przed nadmiernymi wydatkami. Powinniście oszczędzać na emeryturę, a także na podróże dookoła świata!

Mars w Koziorożcu:

Ani zyski z kariery nie są przypadkowe, ani Wasz równomierny wzrost dochodów. Wy planujecie w obu przypadkach ostrożnie, oszczędzając i inwestując długoterminowo. Kiedy niezbędne jest wzięcie pożyczki, kredytu, jako osoby praktyczne ubiegacie się o dogodne raty.

Mars w Wodniku:

Użyte pozytywnie Wasze oryginalne, niekonwencjonalne, innowacyjne pomysły są korzystne dla robienia pieniędzy i zarządzania finansami. Nieoczekiwane zyski budują majątek wtedy, kiedy raczej oszczędzacie niż wydajecie, ale należy bezwzględnie uważać z kredytem. Niekontrolowane zakupy mogą spowodować zadłużenie. Bądźcie rozważni – nie żyrujcie przyjaciołom pożyczek.

Mars w Rybach:

Możecie tylko zyskać na ograniczaniu zakupów, zaś kredyt powinno się brać jedynie w przypadku odkładania na emeryturę. Bądźcie szczególnie ostrożni, gdy inni będą namawiać Was do otworzenia książeczki czekowej. Należy wpłacić na ubezpieczenie zdrowia i choć to kosztowna inwestycja, to w przyszłości ochroni Wasze „złotówki”.

Pluton w znakach

Pluton w Baranie:

Inicjatywa i duch przedsiębiorczości dają Wam zdolność do wprowadzania w czyn wszelkich pomysłów na zarabianie pieniędzy. Należy rozważyć wszystkie za i przeciw oraz ostrożnie ryzykować, ponieważ końcowy wynik może być albo pozytywny, albo negatywny.

Pluton w Byku:

Ostrożna i skryta świadomość podpowiada Wam dewizę: „Powoli, lecz do skutku”. Planujcie na długi okres z wyprzedzeniem, jeżeli postanowicie inwestować i przemyślcie, co z tą inwestycją może przydarzyć się jutro.

Pluton w Bliźniętach:

Pomysły na zarabianie pieniędzy są dla Was rzeczą zupełnie oczywistą, lecz bądźcie ostrożni i nie rozpraszajcie się na zbyt wiele źródeł dochodów. Weźcie w swoje ręce oferty inwestycji i kierowanie budżetem oraz trzymajcie się ściśle planu wydatków.

Pluton w Raku:

Macie świadomość poczucia bezpieczeństwa dzięki oszczędzaniu. Możecie odnieść korzyść zarówno z różnych długoterminowych inwestycji, jak i dzięki nieruchomościom. Możliwe jest dziedziczenie po rodzinie i Wy macie motywację, aby w przyszłości podobnie zabezpieczyć własne dzieci.

Pluton w Lwie:

Uważacie, że luksus i wydatki na kosztowne rzeczy są dla Was oznakami materialnego sukcesu. Potencjał zarobkowy jest u Was wyższy niż u innych osób, ale również wydatki są niemałe. Aby budować finansowe poczucie bezpieczeństwa, powinniście z każdego otrzymanego „czeku” odkładać pewien procent.

Pluton w Pannie:

Otrzymujecie dochody zgodnie z Waszym wkładem pracy. Jesteście także pracowici, zapobiegliwi i praktyczni w sprawach finansowych oraz zainteresowani tym, co jest bardziej praktyczne niż luksusowe. Powinniście inwestować w dom oraz dobrze planować budżet, głównie w związku z zabezpieczeniem zdrowia.

Pluton w Wadze:

Chociaż cieszy Was wydawanie i lubicie mieć wokoło siebie gustowne, piękne rzeczy, to jednak ważniejsze jest zabezpieczenie finansowe. Budujcie dobrobyt razem ze swoim partnerem, podejmujcie wspólne działania, oszczędzajcie i inwestujcie dla przyszłego zabezpieczenia się i godziwej emerytury.

Pluton w Skorpionie:

Uważacie, że pieniądz to siła i jest to dla Was motywacja, aby budować pokaźny kapitał, a nawet bogactwo. Jest i odwrotnie. Inwestycje mogą wynikać z wielkich strat, jakie Was dotknęły. Zatem zabezpieczcie siebie i swoich bliskich przed wszelkim ryzykiem teraz i w przyszłości.

Pluton w Strzelcu:

Macie spore powodzenie w sprawach finansowych. Niestety, przy tym położeniu Plutona osoba może być spekulantem i rozrzutną, mającą tendencje raczej do ekstrawagancji niż zapobiegliwości. Uważajcie i myślcie perspektywicznie.

Pluton w Koziorożcu:

Waszym celem jest stały dochód i długoterminowy finansowy wzrost. Pragniecie rozrostu majątku, statusu i poczucia bezpieczeństwa. Jesteście praktyczni w sprawach finansowych i możecie znacznie powiększyć swój kapitał przez rozwijanie swej kariery lub dużego biznesu.

Pluton w Wodniku:

Chociaż ilość pieniędzy może znacznie wzrastać, jak i spadać, pewne nieprzewidziane, niekonwencjonalne pomysły mogą przynieść profit. Podobnie jak i wiązane dochody czy fundusze. Inne grupy podejmujące się inwestycji także mogą być korzystne.

Pluton w Rybach:

Wasza silna wiara pomoże Wam uzyskać to, czego pragniecie, a przede wszystkim  potrzebujecie. U niektórych mogą zarysować się tendencje do oszukiwania w sprawach finansowych, stąd powinniście zabezpieczyć swe dochody przed stratą. Wasze skłonności charytatywne są szlachetną cechą, ale powinniście zabezpieczyć przede wszystkim siebie.

Pluton w domach

Pluton w 1. domu:

Osoba jest ambitna i nastawiona na robienie dużych pieniędzy, zatem powinna się skoncentrować i być dobrym „graczem” w karierze i życiu. Osoba także doskonale się orientuje, jak należy kierować pieniędzmi, aby pracowały dla niej, a także umie doskonale negocjować ceny przy nabywaniu towarów oraz przeprowadzać finansowe transakcje.

Pluton w 2. domu:

Przyciągacie pieniądze, ale także możecie je stracić tak szybko, a nawet szybciej niż je zdobyliście. Bądźcie wdzięczni losowi, który obdarzył Was doskonałym zdrowiem, prawdopodobnie nawet ponad miarę. Uważajcie na wszelkie długi, które mogą się Wam wymknąć z rąk, jeśli nie będziecie ostrożni.

Pluton w 3. domu:

Waszą siłą jest zarządzanie finansami, planowanie i podejmowanie decyzji. Pamiętajcie, aby widzieć nie tylko „duży obraz, ale i jego detale”. Prawdopodobne jest dziedziczenie po krewnych, ale może temu towarzyszyć poważny konflikt.

Źródło: Studio Astropsychologii