Szczur domowy - je fot. Adobe Stock

Co oznacza sen, w którym pojawia się szczur? Co symbolizuje?

Szczury to zwierzęta, które jedni kochają, inni nienawidzą. O kimś dwulicowym i o wrednym charakterze zwykle mówi się, ze jest…szczurem. Co na to sennik? Szczur we śnie oznacza szczęście, czy łzy?
Wioletta Górecka / 02.10.2018 17:17
Szczur domowy - je fot. Adobe Stock

Szczurom przypisuje się negatywne cechy, a wielu ludziom te gryzonie kojarzą się wyłącznie ze szkodnikami, plądrującymi piwniczne zapasy. Dzikie szczury zwykle atakują ze strachu, nieraz dotkliwie kąsając. Zazwyczaj są też większe i grubsze, niż domowe pupile. Nic dziwnego więc, że szczur pojawiający się we śnie nie napawa optymizmem. Jak interpretować swój sen?

Co oznacza szczur we śnie?

Wielu ludzi przypuszcza, że miewa prorocze sny. Dlatego niektórzy mocno sugerują się tym, co się w nich pojawia. Według sennika, szczur to symbol kłamstwa, oszustwa i dwulicowości. Może oznaczać, że ktoś stanowi dla ciebie zagrożenie i będzie chciał cię wykorzystać. Może dotyczyć to także osoby z bliskiego otoczenia. Prawdopodobnie podejmuje szkodliwe dla ciebie działania poza twoimi plecami.

Złe sny, które zwiastują... dobre wydarzenia! Wiesz, których nie trzeba się bać?

Dobra wiadomość jest taka, że wystarczy wyjaśnić z nią wszelkie zaległe sprawy i zażegnać waśnie, by sytuacja się zmieniła.

Sen o szczurze - inne interpretacje

Szczur zwiastujący fałszywą osobę, żywiącą do ciebie urazę, to nie jedyny znaczenie snu. Gryzoń ten pojawia się także jako ostrzeżenie w sytuacji, gdy dokonujesz jakiegoś wyboru niezgodnego ze swoim sumieniem.

Postać szczura we śnie może przyjąć także ktoś, kogo uważasz za przyjaciela, a w rzeczywistości jest fałszywy i ma wobec ciebie złe zamiary.

W stadzie szczury poszukujące pożywienia najpierw „wysyłają” najsłabszego osobnika. Jeśli przeżyje – idą na żer, jeśli nie - uciekają. Stąd skojarzenie szczurów z osobami fałszywymi i dbającymi o swoje dobro i bezpieczeństwo kosztem innych.

Co śni się zwierzęciu, gdy przebiera łapkami? 

Sen można interpretować również według tego, jakiego koloru było zwierzę, które ci się przyśniło. Przykładowo:

  • Szary szczur to ostrzeżenie przed planowaną manipulacją ciebie
  • Biały szczur ostrzega przed obecnością fałszywych osób w twoim otoczeniu
  • Niebieski szczur to osoba, która kiedyś zawiodła twoje zaufanie i stara się je odzyskać.
  • Czarny szczur to znak, że niebawem dowiesz się o knutej przeciwko tobie intrydze.

Zobacz także:
Co oznaczają najczęściej pojawiające się sny? 
Sny ciężarnej - wiedziałaś to o snach w ciąży? 

Tagi: szczur, sennik