Muzyka w marzeniach sennych

Muzyka w marzeniach sennych

Jakie znaczenie mają melodie, które słyszymy we śnie? Co symbolizują poszczególne instrumenty i obrazy?
/ 25.03.2009 12:58
Muzyka w marzeniach sennych

Niekiedy we śnie miejsce obrazów zastępuje muzyka. Słyszymy wówczas różne melodie grane przez orkiestrę lub pojedynczy instrument. Takie marzenia senne mogą być związane z naszą sfera uczuć. Mają one najczęściej pozytywne znaczenie.

Rzadko zdarza się, że słyszymy śpiew. Jeśli okazuje się, że nuci coś kobieta, możemy twierdzić, że jest to głos Animy, jeśli mężczyzna – Animusa. Nie zawsze jednak musimy interpretować melodie, bo nie zawsze niosą ze sobą jakieś znaczenie. Może być to bowiem piosenka, którą usłyszeliśmy w ciągu dnia.

Zdarza się, że możemy we śnie nie tylko słuchać muzyki, ale również ją tworzyć, być członkiem zespołu lub dyrygentem orkiestry. Gdy przykładowo dyrygujemy we śnie orkiestrą, może to oznaczać, że umiemy kierować w życiu swoimi uczuciami. Jeśli natomiast dyrygentem jest ktoś inny, warto zwrócić uwagę na to, kim jest ta osoba. Ma ona bowiem duży wpływ na naszą sferę uczuć – najczęściej jest to wpływ pozytywny.

Poszczególne instrumenty, które widzimy lub słyszymy, wiążą się z naszą sferą erotyczną. Cechy żeńskie mają instrumenty smyczkowe, natomiast męskie – instrumenty dęte.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)