Osoby z bezdechem sennym powinny spać na boku/ fot. Shutterstock fot. Czywiesz.pl

Czy wiesz, że śnimy tylko o tym, co znamy?

Ewolucyjna rola snu w fizjologii nie jest dokładnie znana. Sen jest niezbędny do życia i prawidłowego przebiegu procesów psychicznych.
/ 14.12.2017 12:09
Osoby z bezdechem sennym powinny spać na boku/ fot. Shutterstock fot. Czywiesz.pl

Nasze sny często przepełnione są obcymi ludźmi, którzy odgrywają w nich swoje role.

Czy wiesz, że twój umysł tych twarzy nie wymyśla, tylko należą one do ludzi, których widziałeś kiedyś w życiu, ale możesz tego nie pamiętać? Podły zabójca z ostatniego koszmaru może być facetem, który tankował samochód twojego taty, kiedy byłeś małym berbeciem.

Wszyscy widzieliśmy w życiu setki tysięcy twarzy, mamy więc praktycznie nieskończony zapas postaci dla naszego mózgu do przerobienia ich i umieszczenia we śnie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/02.10.2012 14:20
Oczywiście, że śnimy tylko o tych obrazach, które zna nasz mózg, przetwarzamy obrazy, które widzieliśmy w całym naszym życiu.
/29.08.2012 17:33
W takim razie dlaczego noworodki podczas snu, przeżywają szereg różnych emocji od strachu, paniki, zdziwienia po radość, jeśli nie doświadczyły ich jeszcze w życiu? Podobnie człowiek dorosły we śnie potrafi poznać skrajne emocje, jakich nigdy nie zaznał na jawie. Dlaczego sen musi być odbiciem wyłącznie codzienności? Czy ktoś wogóle zauważył, że tak nie jest.
/15.08.2010 14:08
Bullshit. W świadomym śnie sami możemy wymyślać ludzi, ich twarze i wygląd. Gdyby to była prawda, to dzieci mogłyby śnić o najwyżej 50 osobach? Poza tym osoby ślepe nie widziały by wtedy ludzi we śnie.
POKAŻ KOMENTARZE (6)