POLECAMY

Sennik

Sennik: pożar

Wczoraj śnił mi się pożar, który wybuchł nagle w lesie, w którym byłam na spacerze ze swoim psem. Nic mi się nie stało wprawdzie, ale do teraz czuję ten strach i dławiący dym – pisze Mariola. Co na to sennik?

Sennik: pożar

Pożar to symbol ognia, zniszczenia, namiętności, która powoduje cierpienie. Odkrycie zarzewia pożaru we śnie, jeżeli nie jest wspomnienie prawdziwego zdarzenia, powinno spowodować zmianę dotychczasowego trybu życia. To oznacza jakieś umysłowo-duchowe choroby, którą należy zbadać i wyleczyć, a pomoże w tym refleksja nad własną osobowością. Pożar dachowego wiązania wskazuje na pewien umysłowy niedorozwój. Sny o pożarze oznaczają niebezpieczeństwo zagrażające śniącemu i ludziom przez niego kochanym. Woń pożaru mówi o ogniu namiętności, w którym można spłonąć. Wypada wiec zbadać uczucia i sumienie, by wykryć duchowe zarzewie pożaru.

Najczęstsze interpretacje snu:

  • Widzieć pożar - przed Tobą wielkie szczęście.
  • Wzniecać pożar - będziesz starał się przeciwstawić, ale to nic nie da. Na próżno będziesz walczyć lub protestować przeciw niekorzystnej odmianie losu.
  • Gasić pożar - szczęście
  • Pożar w domu - powiększenie twojego majątku

Interpretacja snu:

Pożar nie jest z pewnością tym, o czym pragnęlibyśmy śnić po ciężkim dniu pracy. Nie dziwi mnie więc Pani reakcja. Zapewne sama miałabym początkowo podobne odczucia. Zastanówmy się jednak, co mógł oznaczać Pani sen. Czy faktycznie powinna się Pani obawiać nadejścia czegoś przykrego w Pani życiu. Poniżej postaram się przedstawić najważniejsze symbole połączone z obrazem pożaru we śnie, z pewnością okażą się przydatne podczas interpretacji snu.

Pożar we śnie

Sam pożar uznaje się za symbol cierpienia lub niszczącej nas namiętności. Jednak można spotkać się także i z inną interpretacją tego symbolu. Niektórzy uważają, że będzie on zapowiedzią długo oczekiwanego szczęścia. Pożar bowiem faktycznie jest z jednej strony żywiołem, który doszczętnie niszczy wszystko, co znajduje się na jego drodze. Jednak może mieć on również i pozytywny wpływ. Po pożarze następuje bowiem odrodzenie życia. Podobnie w Pani śnie. Z jednej strony pożar strawił drzewa wokół Pani, ale z drugiej – nie tknął Pani. Możliwe, że w Pani życiu pojawią się niedługo kłopoty, które będą bardzo przykry. Jednak w ostatecznym rozrachunku wyjdzie Pani z tej sytuacji odrodzona, silniejsza i pewniejsza siebie. Ogólnie mówiąc można więc powiedzieć, że sytuacja ta wzmocni Panią, pokaże, ile tak naprawdę jest Pani warta.

Zobacz także: Sennik: pająk

Odkrywasz zarzewie pożaru

W Twoim życiu dzieją się złe rzeczy, o których nie masz zielonego pojęcia. Możliwe, że jesteś zbyt zapracowany i za mało czasu poświęcasz na sprawy najważniejsze. Ten sen jest ostrzeżeniem. Musisz zmienić swoje dotychczasowe życie, w przeciwnym razie, może spotkać Cię coś bardzo przykrego, co odbije się także na Twoich najbliższych. Twoja przyszłość leży więc w twoich rękach.

Sennik: czujesz zapach pożaru

W swoim śnie możesz nie być bezpośrednim świadkiem pożaru. Jednak nawet jeśli czujesz tylko jego woń, powinieneś mieć się na baczności. Prawdopodobnie jesteś obecnie w związku z osobą, z którą łączy się duża namiętność, ale nic poza tym. Jest to uczucie czysto fizyczne, które może wypalić się po jakimś czasie, jeśli nie popracujecie nad relacjami. Proces psucia już się rozpoczął. Jeżeli tego nie zmienisz, stracisz osobę, na której Ci zależy. Poza tym ta relacja może okazać się dla Ciebie niebezpieczna. Zastanów się nad nią, zanim będzie za późno.

Zobacz także: Sennik: mężczyzna