POLECAMY

Sennik

Sennik: mężczyzna

W twoich snach ostatnio pojawia się postać mężczyzny? Znasz go, a może jest ci on całkowicie obcy? Zobacz, co na temat mężczyzny mówi sennik!

Sennik: mężczyzna

Mężczyzna może się ukazywać pod różnymi symbolami. O jego obecności we śnie świadczy kolor czerwony, ogień, długie, spiczaste przedmioty, zwierzęta (byk, kozioł, koń) oraz rośliny. Mężczyzna we śnie symbolizuje wszystko to, co jest świadome.

Najczęstsze znaczenia snu:

 • Mężczyzna w snach kobiet - może być obrazem mężczyzny, jaki noszą w sobie - Animusem.
 • Mężczyzna w snach mężczyzn - podświadomie odczuwasz, że mógłbyś coś w sobie jeszcze zmienić.
 • Jeśli młoda dziewczyna spotka we śnie mężczyznę - znak, że będzie musiała poczekać na swoją wielką miłość.
 • Jeśli kobieta jest bita we śnie przez mężczyznę - w życiu na jawie będzie on bardzo ją kochał.
 • Gruby mężczyzna - poznasz mężczyznę, który sprawi, że Twoje życie będzie usłane różami.
 • Łysy mężczyzna - bogactwo i uznanie.
 • Mężczyzna z brodą - gniew.
 • Mężczyzna z rogami - wielkie zgryzoty.
 • Stary mężczyzna - długie życie.
 • Gruby mężczyzna - miłe chwile.
 • Nagi mężczyzna - strach i przerażenie.

Interpretacja snu:

Obraz mężczyzny występuje w snach zarówno kobiet jak i mężczyzn, ale w zależności od płci śniącego odczytuje się go inaczej. Nie jest to niczym dziwnym, wszak różnimy się od siebie, płeć nasza więc także odgrywa istotną rolę w interpretacji snów.

Mężczyzna we śnie kobiety

Postać mężczyzny łączy się najczęściej z archetypem mędrca, człowieka rozumnego i świadomego. Jest on tą siłą, która przewodzi, która jest silna i kojarzy się z bezpieczeństwem oraz stabilnością. Podczas gdy kobieta to wrażliwość, emocje i opiekuńczość. Takie ujęcie sprawy jest istotne, gdy dokonujemy analizy snu.

Zobacz także: Jaki typ mężczyzny do ciebie pasuje?

Postać mężczyzny w śnie kobiety z reguły ma aspekt seksualno-erotyczny, łączy się z namiętnością oraz uczuciem, którego śniąca doświadcza, albo też którego odczuwa brak, potrzebuje, za którym tęskni.

Mężczyzna we śnie mężczyzny

Z kolei dla mężczyzny ten symbol odnosi się do jego sposobu postrzegania samego siebie w kontakcie z innymi ludźmi, nie tylko mężczyznami, w kontakcie z otoczeniem. Symbol ten najczęściej bezpośrednio odnosi się więc do osoby śniącego – do jego cech charakteru czy też wyglądu zewnętrznego. Jest jasną informacją, że istnieją takie obszary, z których mężczyzna nie jest zadowolony, które chciałby zmienić. Często rzeczy te nie są uświadomione, są spychane na krańce naszej świadomości, mimo że mają ogromny wpływ na komfort psychiczny śniącego.

Sennik: mężczyzna we śnie ma różne znaczenia

Obraz mężczyzny może mieć wielorakie znaczenie, wszystko zależy od tego, w jaki sposób prezentuje się on we śnie. Młody mężczyzna z reguły wiąże się z silnym pociągiem seksualnym, który odczuwa śniący, a który ukrywa przed samym sobą. Możliwe, że w życiu spotkaliśmy kogoś, kto bardzo się nam podoba, ale nie chcemy sami przed sobą przyznać się do tego. Z drugiej strony może to także oznaczać, że hamujemy swoje żądze, że nie pozwalamy sobie na okazywanie namiętności, że drzemią w nas siły erotyczne, które nie mogą znaleźć ujścia – dlatego, że sami je blokujemy albo też z powodu braku osoby, z którymi moglibyśmy je dzielić. Z kolei postać starszego mężczyzny to najczęściej symbol rozumu i rozsądku, dobrej rady. Spotkanie go we śnie z reguły zapowiada rozwiązanie konfliktów czy też trudnych sytuacji, które nie pozwalają nam odetchnąć.

Gruby mężczyzna symbolizuje miłość prawdziwą i szczęśliwą. Oznacza, że spotkasz na swojej drodze osobę, która będzie starała się spełniać twoje życzenia, która będzie ci wierna i oddana. Wasza znajomość zaś będzie pełna namiętności i zaufania. Jednak jeśli przyśni ci się wysoki mężczyzna, miej się na baczności. Twój wewnętrzny głos podpowiada ci, że kierowanie się w życiu wyłącznie zdrowy rozsądkiem nie jest dobrym rozwiązaniem. Możliwe, że twoje życie jest za bardzo poukładane, zbyt zorganizowane, nie ma w nim miejsca na uczucie i spontaniczność. Żyjąc w taki sposób nie można być szczęśliwym, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego na co dzień sprawy. Jednak już niskiego mężczyznę należy odczytywać inaczej. Symbol ten odnosi się już bezpośrednio do naszej samooceny. 

Zobacz także: Co wynika ze snu o ojcu?

Niski mężczyzna to niskie poczucie własnej wartości. Podświadomie zdajesz sobie z tego sprawę, że zbyt krytycznie oceniasz siebie i wszystko co robisz, ale nie potrafisz tego zmienić. To niskie poczucie wartości może odnosić się do wielu sfer – zawodowej, prywatnej czy też erotycznej. Dobrze będzie, jeśli uświadomisz sobie, co najbardziej denerwuje Cię w sobie samym, to pozwoli Ci podnieść swoja wartość, uwierzyć w siebie.

W śnie kobiety mężczyzna odgrywa szczególną rolę, dlatego że często łączy się on bezpośrednio z jej życiem rzeczywistym, prywatnym. Może śnisz o tym, którego pragniesz, ale boisz się mu wyznać swoje uczucia? Często kobieta śni o swoim wybranku, o swoim obecnym partnerze. Jeżeli śni jej się na przykład, że ukochany bije ją, zadaje jej ból, to znak, że w rzeczywistości kocha on ją bezgranicznie. Wszelkie fantazje erotyczne we śnie odgrywają istotna rolę – oznaczają braki w rzeczywistości, nieporozumienia te powiedziane i niewypowiedziane. Kobieta nie powinna ignorować obrazu swego kochanka we śnie, może on mieć bowiem istotny wpływ na jej relacje z nim.