POLECAMY

Sennik

Sen o babci – czego mam się spodziewać?

Kilka dni temu we śnie nawiedziła mnie moja babcia. Nie żyje ona od kilku lat. Nie ukrywam, że wywołało to we mnie zarazem uczucie strachu, jak i smutku. Babka była zawsze osobą ważną w moim życiu. Teraz nie wiem jednak, jak powinnam zinterpretować swój sen – pisze Sabina.

Sen o babci – czego mam się spodziewać?

Babcia zwykle symbolizuje duchowego przewodnika i opiekuna. Zdarza się jednak, że babcia uosabia w marzeniach sennych kogoś lub coś złego, nieprzyjemnego, np. starość. Wówczas sen ten będzie odzwierciedleniem strachu przed kobietami, starością, niedołężnością, ale także potwierdzeniem toksycznej zależności od matki.

Najczęstsze znaczenia snu:

  • Słuchanie rad babci - słuchanie swojego wewnętrznego głosu, podążanie za intuicją, która wiele razy wyratuje Cię z opresji.
  • Sen o zmarłej babci - ostrzeżenie przed kłopotami, które mogą pojawić się w Twoim życiu całkiem niespodziewanie; powinieneś uważnie wysłuchać słów, które padają z ust Twojej babci, niedługo bardzo Ci się one przydadzą.

Interpretacja snu:

W wielu kulturach osoby starsze uznaje się za proroków, wielkich szamanów, osoby, które posiadają wielką wiedzę, dzięki której znają tajemnice przyszłości. W innych zaś łączy się je z demonami i siłami nieczystymi, wrogimi. Nie zawsze więc we śnie postać babki jest zwiastunem rzeczy pozytywnych, ale nie uprzedzajmy faktu. Oto kilka najważniejszych interpretacji tego symbolu.

Zobacz także: Rola snu w procesie uczenia się

Rozmawiałem ze swoją babcią

Ten sen zwykle wiąże się z jakimś podświadomym przekazem, który dotyczy teraźniejszości. Pisała Pani, że śniła się Pani babcia, która zmarła przed kilkoma laty. Bardzo ważne jest teraz, by Pani przypomniała sobie całą tę sytuację ze snu. Ważny jest każdy szczegół, bez niego interpretacja może okazać się niemożliwa. Zmarła Babcia pojawia się w naszych snach najczęściej wówczas, gdy potrzebujemy bardzo rady, pomocy. To ona właśnie jest tym przekaźnikiem naszej podświadomości, który przekazuje nam poradę, podsuwa rozwiązanie sytuacji. Jeżeli pamięta Pani, o czym rozmawiała z babcią, proszę zastanowić się nad wypowiedzianymi przez nią słowami, mają one ogromne znaczenie. Należy je odczytywać w kontekście Pani obecnej sytuacji, gdyż one bezpośrednio do niej się odnoszą.

Zobacz także: Strategie uzyskiwania snu świadomego

Widziałem swoją babcię

Jeżeli w naszym śnie pojawia się babcia, ale nie przemawia do nas, sen ten należy potraktować jako swego rodzaju ostrzeżenie. Zapowiada ona nieszczęście, katastrofę, która zbliża się do nas powoli, ale o której nie mamy zielonego pojęcia.

Śniący nie może zapobiec wydarzeniu, ale może na nie się przygotować, stąd ten sen. Postać babki jest ostrzeżeniem, aby zwiększyć czujność, rozejrzeć się wokół siebie i zastanowić nad obecną sytuacją. Jeżeli poważnie potraktuje się taki sen, można uniknąć faktycznych problemów. Dlatego warto potraktować ten znak poważnie.