POLECAMY

Sennik

Co oznacza, jeśli śni mi się pająk?

Sennik: pająk - co oznacza we śnie? Sprawdź symbolikę pająka w senniku! Dowiedz się, jakie znaczenie ma ten pajęczak w marzeniu sennym!

Co oznacza, jeśli śni mi się pająk?

Sennik: pająk we śnie jest symbolem jakiegoś aspektu naszej podświadomości. Także ostrzeżeniem przed zagrożeniem, które może zakłócić nasze szczęście.

W senniku najczęściej spośród haseł dotyczących pająków szukamy następujących: pająk, pająk duży, pająk czarny, pająk tarantula, pająki robaki, pająk chodzący po mnie, pająk na pajęczynie. Sprawdź wybrane hasła w naszym senniku!

Najczęstsze znaczenia snu:

  • Tkanie pajęczyny przez pająka - marnowanie życia na sprawy, które tak naprawdę nie mają wielkiego znaczenia.
  • Widzieć pająka w środku sieci - zamknięcie, introwertyzm, zamknięcie na uczucia, na wrażliwość, oczekiwanie na coś, co się może wydarzy, a może się nie wydarzy.
  • Pająk krzyżak - zwiastun szczęścia i powodzenia.
  • Zabić pająka - zwycięstwo.

Sennik: pająk pojawiający się we śnie ma wiele znaczeń. Może być zapowiedzią czegoś pozytywnego lub negatywnego. Wszystko zależy od kontekstu, w jakim się pojawia w marzeniu sennym.

Pająki zwykle nie budzą pozytywnych skojarzeń. Najczęściej się ich boimy i na samą myśl o nich, przechodzą nas drgawki. Rzadko się zdarza, by ktoś pozostawał obojętny wobec tych pajęczaków. I nie dotyczy to wyłącznie kobiet. Tymczasem w wielu kulturach, np. Majów, pająki były uznawane za święte stworzenia, ucieleśnienie boga. Tam ludzie je czcili i składali im ofiary. Postrzegano je też inaczej niż my - jako zapowiedź czegoś pozytywnego.

Motywy zwierzęce w snach

Sen o pająku

Może cię to zdziwi, ale we śnie jest on zapowiedzią czegoś pozytywnego, zwykle pomyślnego rozwiązania sprawy. Jeżeli w twoim życiu pojawiły się problemy, z którymi do tej pory nie byłeś w stanie sobie poradzić, bardzo prawdopodobne, że już wkrótce całkowicie one się rozmyją, a ty odzyskasz upragniony spokój. Nie poddawaj się, ale walcz o swoje, a już niedługo wszystko powinno ułożyć się po twojej myśli.

Sennik: pająk, który zaplata pajęczynę

Pająk zaplatający pajęczynę to zapowiedź sukcesu lub szczęścia, które jednak muszą być wypracowane przez ciebie. Jeśli od dłuższego czasu starasz się o awans albo przygotowujesz się do ważnego egzaminu, możesz być pewien, że wszystko ułoży się po twojej myśli. To, że tak ciężko pracujesz, zostanie nagrodzone. Tylko nie osiadaj na laurach. Wróżba ta ma cię zmobilizować do jeszcze większego wysiłku, mimo zmęczenia.

Sennik: pająk, który atakuje

Jeśli śni ci się pająk, który cię atakuje, musisz uważać, bo ktoś w twoim otoczeniu pragnie twojego nieszczęścia. Nie jest nikt bliski, ale może mocno zamącić w twoim życiu. Nie powinieneś być taki naiwny i łatwowierny. Nie każdy, z kim się kolegujesz, jest ci faktycznie życzliwy. Pamiętaj, że niektórzy ludzie udają tylko przyjaciół, bo pragną tym sposobem zdobyć coś dla siebie. Wszystko teraz będzie zależało od ciebie. Jeśli będziesz ostrożny, nic przykrego nie powinno się wydarzyć.

Sennik: zabicie pająka

Jeśli ci się śni, że zabijasz pająka, to oznacza, że uda ci się osiągnąć sukces. Pokonasz wszelkie przeszkody, mimo że jeszcze niedawno wydawało ci się to całkowicie niemożliwe. Możesz być spokojny, już nikt nie stanie ci na drodze. Wszystko ułoży się po twojej myśli.

Sennik: pająk krzyżak

Pająk krzyżak pojawiający się we śnie jest zapowiedzią sukcesów w sferze zawodowej. Twoja praca zacznie sprawiać ci przyjemność, dzięki czemu  wzrośnie twoja samoocena. Będzie miało to też wpływ na całe twoje życie. Uwierzysz w siebie, a dzięki temu zaczniesz inaczej postrzegać każdą sytuację. Powinieneś zacząć spełniać swoje marzenia i osiągnąć wreszcie upragnione spokój i radość.

Sny o zwierzętach

Sennik: duży pająk 

Duży pająk we śnie oznacza przede wszystkim trudne, olbrzymie wręcz wyzwanie, z którym będziesz musiała się zmierzyć. Nie należy jednak interpretować snów z pająkiem jako wróżbę niepowdzenia. Wręcz przeciwnie - tego typu sen oznacza konieczność podjęcia walki z czymś. 

Sennik: czarny pająk

Jeśli we śnie pojawi się czarny pająk, to należy go interpretować jak symbol dużego problemu, z którym nie do końca jesteśmy w stanie sobie poradzić. Czarny pająk we śnie to wróżba stresu, walki i naszych słabości. 

Sennik: tarantula

Sen, w którym widzimy tarantulę można interpretować dwojako. Jeśli to my jesteśmy ową tarantulą, to sen symbolizuje naszą wewnętrzną siłę. Jeśli jednak to tarantula atakuje nas, to należy taki sen uznać za wróżbę problemu, który bardzo nas niepokoi.