Horoskop zawodowy na 2016 rok

Sprawdź, co w sferze zawodowej w 2016 roku szykują dla ciebie gwiazdy. Wszystkiego dowiesz się z naszego horoskopu zawodowego na 2016 rok.
/ 01.01.2016 18:29


 

fot. Fotolia

Baran (21.03 – 20.04)

2016 rok nie zapowiada się dla ciebie najlepiej. Już na przełomie lutego i marca zaczną się twoje problemy finansowe. Czekają cię duże wydatki, tak więc będziesz musiała zacisnąć pasa. W połowie roku zaczniesz wychodzić na prostą. Niestety potrwa to tylko kilka tygodni. Po tym czasie stracisz dużo pieniędzy. Pożyczysz je komuś, kto ci ich nie odda, zostaniesz okradziona albo oszukana. Niestety twoja sytuacja zacznie się poprawiać dopiero na przełomie listopada i grudnia. Jeśli chodzi o pracę, to nie czekają cię żadne duże zmiany. Może zmienisz stanowisko, ale nie będzie się to wiązać z podwyżką.
 

fot. Fotolia

Sprzyjający karierze czas: przełom listopada i grudnia, czerwiec.

Rada na 2016 rok: Musisz wiedzieć, że nawet oszczędności nie chronią nas od biedy. Raz się jest na wozie, a raz pod wozem.

Zobacz także: Horoskop wenezuelski na 2016 rok

Byk (21.04 – 20.05)

2016 będzie rokiem, który będziesz musiała przeżyć bardzo skromnie, zwłaszcza jego drugą połowę. Czeka cię zmiana pracy albo zwolnienie. Niestety jeśli zmienisz pracę, będzie to zmiana na gorsze, choć początkowo będzie ci się wydawało, że jest odwrotnie. Sytuacja finansowa spowoduje, że będziesz często zestresowana. Nie warto jednak całymi dniami przejmować brakiem pieniędzy, ale wykorzystać swój wolny czas na coś pożytecznego. Pomyśl o bezpłatnym kursie, dzięki któremu zyskasz szansę na lepiej płatną pracę i zmianę zawodu.
 

fot. Fotolia

Sprzyjający karierze czas: styczeń, początek grudnia.

Rada na 2016 rok: Naucz się czerpać radość z życia również wtedy, gdy nie masz dużo pieniędzy.

Polecamy: Jakim pracownikiem jest Byk?

Bliźnięta (21.05 – 21.06)

2016 rok przyniesie wiele pozytywnych zmian. Czeka cię awans albo podwyżka, ale tylko wtedy, gdy w pierwszej połowie roku włożysz w pracę dużo wysiłku. Nic bowiem nie jest za darmo. W końcu poczujesz stabilizację i będziesz mogła zacząć realizować swoje marzenia. Nie odkładaj więc realizacji planów na później, bo ten rok jest najlepszym momentem na spełnianie marzeń. Na przełomie kwietnia i maja albo sierpnia i września pogorszą się twoje relacje ze współpracownikami. Nie warto jednak się tym przejmować, tylko robić swoje.
 

fot. Fotolia

Sprzyjający karierze czas: luty i marzec, koniec sierpnia.

Rada na 2016 rok: Uważaj na współpracowników spod znaku Skorpiona i Bliźniąt.

Zobacz także: Jakim pracownikiem jest osoba spod znaku Bliźniąt?

Rak (22.06 – 22.07)

W 2016 roku czeka cię wiele wyzwań i dużo pracy. Chwilami może ci się wydawać, że nie dasz rady, jesteś przemęczona i jedyne czego pragniesz, to wręczyć szefowi wypowiedzenie. Musisz jednak przeczekać ten ciężki okres, bo już koło lipca wszystko się zmieni. Będziesz miała szansę na lepszą pracę. Nie bój się zmian. Podejmij wyzwanie, a na pewno tego nie pożałujesz. Warto również zastanowić się nad własnym biznesem. Może to będzie decyzja, która w końcu zmieni twoją sytuację finansową na lepszą.
 

fot. Fotolia

Sprzyjający karierze czas: Druga połowa kwietnia, lipiec i początek grudnia.

Rada na 2016 rok: Nie bój się nowych wyzwań, bo one przyniosą same dobre rzeczy.

Przeczytaj: Jakim pracownikiem jest Rak?

Lew (23.07 – 22.08)

W 2016 roku warto zastanowić się nad zmianami. Sama pomyśl, jak długo można tak ciężko pracować i nie mieć nawet nadziei na awans albo podwyżkę. Czas wziąć sprawy w swoje ręce. Masz już spore doświadczenie. Może warto pomyśl o własnej działalności i niekoniecznie takiej, w którą trzeba będzie na początku bardzo dużo zainwestować. Pamiętaj tylko, żeby nie pożyczać pieniędzy na własną firmę, bo może się to źle skończyć. Jeśli masz trochę swoich oszczędności, skorzystaj z nich. Jeśli nie masz odłożonych żadnych pieniędzy, postaraj się o dofinansowanie. 
 

fot. Fotolia

Sprzyjający karierze czas: przełom lutego i marca, czerwiec i październik.

Rada na 2016 rok: Zmień sposób myślenia. Uwierz w swoje siły.

Przeczytaj: Jakim pracownikiem jest Lew?

Panna (23.08 – 22.09)

Nie możesz ciągle żyć pracą i przynosić problemów zawodowych do domu. Powinnaś zrozumieć, że życie to nie tylko twoje służbowe obowiązki. 2016 rok to dobry czas, żeby przypomnieć sobie jak wygląda życie towarzyskie. Możesz też zastanowić się nad spełnieniem swoich marzeń. Odstawiłaś je na dalszy plan, bo przez pracę na nic nie masz czasu. Pamiętaj też o oszczędzaniu, bo wydawanie wszystkiego na bieżąco może się źle skończyć, a podwyżki ani premii nie widać na horyzoncie.
 

fot. Fotolia

Sprzyjający karierze czas: przełom kwietnia i maja, listopad.

Rada na 2016 rok: Oddziel pracę od życia prywatnego, a twoja rodzina dużo na tym zyska.

Polecamy: Jakim pracownikiem jest Panna?

Waga (23.09 – 22.10)

Na początku marca poprawią się twoje relacje z niektórymi współpracownikami. Pamiętaj tylko, żeby nie mówić nikomu co tak naprawdę myślisz o swoim szefie, bo informacja ta dotrze do niego niż się tego spodziewasz. Poniesiesz tego konsekwencje, co może się wiązać nawet z utratą pracy w okolicach wakacji. A ze znalezieniem nowej będziesz miała poważne problemy. W kwietniu warto wybrać się na kilka dni urlopu. 
 

fot. Fotolia

Sprzyjający karierze czas: luty i marzec, koniec listopada.

Rada na 2016 rok: Czasem warto przemilczeć niektóre sprawy.

Przeczytaj: Jakim pracownikiem jest Waga?

Skorpion (23.10 – 21.11)

Powinnaś przemyśleć swoje życie. Nie może się ono kręcić wokół pracy. Jeśli nie zmienisz priorytetów, prędzej czy później odbije się to na twoim zdrowiu. Praca jest ważna, ale nie najważniejsza. Chcesz być perfekcyjnym pracownikiem, a tak naprawdę nikt tego w tym roku nie doceni. Wywiązuj się ze swoich zadań, ale nie rób więcej niż powinnaś. Jeśli ty zachorujesz przez stres i zmęczenie, firma cię nie pożałuje. Pomyśl jak zmienić swój grafik i system pracy, żeby część dnia zostawić dla siebie, znajomych i rodziny.
 

fot. Fotolia

Sprzyjający karierze czas: przełom lutego i marca, maj i październik.

Rada na 2016 rok: Wyznacz sobie przynajmniej jedno popołudnie w tygodniu, które poświęcisz na to, co lubisz.

Polecamy: Jakim pracownikiem jest Skorpion?

Strzelec (22.11 – 21.12)

2016 rok będzie ci sprzyjał pod względem finansowym. Nareszcie poczujesz spokój i stabilizację. Ten rok, a zwłaszcza jego pierwsza połowa, to najlepszy moment na inwestycje. Możesz kupić mieszkanie, działkę albo otworzyć wymarzoną firmę. Jeśli skrupulatnie się do tego przygotujesz, dużo na tym zarobisz. W pracy może pojawić się kilka drobnych sprzeczek z szefem, ale nie daj się ponieść emocjom.
 

fot. Fotolia

Sprzyjający karierze czas: luty i marzec, początek maja i druga połowa czerwca.

Rada na 2016 rok: Korzystaj z każdej nadarzającej się okazji. Nie odkładaj tego na później.

Polecamy: Jakim pracownikiem jest Strzelec?

Koziorożec (22.12 – 20.01)

2016 rok to dobry czas na zmianę zawodu. Jest duży wybór kursów i szkoleń (również bezpłatnych), z których możesz skorzystać i w końcu zajmować się tym, co cię interesuje. Znalezienie nowej pracy okaże się bowiem łatwiejsze niż ci się wydaje. Twoja sytuacja finansowa będzie w pierwszej połowie roku bardzo dobra. Później zaczną się małe kłopoty finansowe, dlatego warto się do tego przygotować i w lepszym okresie odłożyć trochę pieniędzy.
 

fot. Fotolia

Sprzyjający karierze czas: pierwsza połowa lutego, kwiecień i maj, przełom października i listopada.

Rada na 2015 rok: Jeśli chcesz być dobrym pracownikiem, musisz choć trochę lubić to, co robisz.

Polecamy: Jakim pracownikiem jest Koziorożec?

Wodnik (21.01 – 18.02)

W 2016 roku uważaj na to, co mówisz. Zbyt duże spoufalanie się z szefem albo współpracownikami nie wyjdzie ci na dobre. Uważaj zwłaszcza na Barany i Bliźnięta. Jeśli liczysz na podwyżkę, musisz się jeszcze trochę postarać. Nie rozmawiaj o niej z pracodawcą wcześniej niż w drugiej połowie roku. Jeśli chcesz zmienić pracę, zaczekaj z tym przynajmniej do wiosny. Wtedy pojawi się najlepsza propozycja.
 

fot. Fotolia

Sprzyjający karierze czas: czerwiec i lipiec, październik i pierwsza połowa grudnia.

Rada na 2016 rok: Nie bój się zmian. Idź do przodu!

Przeczytaj: Jakim pracownikiem jest Wodnik?

Ryby (19.02 – 20.03)

Idziesz najprostszą drogą. Przywiązałaś się do jednego miejsca pracy, mimo że gdzie indziej zarabiałabyś dużo więcej. Nie chce ci się jednak wysilić i boisz się zmian, ale taką drogą nigdzie w życiu nie zajdziesz. W 2016 roku warto pomyśleć o zrobieniu kroku do przodu, nawet niewielkiego. W pracy uważaj na plotki.

fot. Fotolia

Sprzyjający karierze czas: przełom marca i kwietnia, październik i początek listopada.

Rada na 2016 rok: Wybierz trudniejszą drogę, a więcej w życiu osiągniesz.

Polecamy: Jakim pracownikiem jest osoba spod znaku Ryb?