POLECAMY

Horoskop Druidów galijskich

Sprawdź, jakim drzewem jesteś!
Horoskop Druidów galijskich fot. Fotolia

Horoskop galijski stworzyli celtyccy kapłani, którzy wierzyli, że przeznaczenie i charakter człowieka zależy od położenia Słońca wobec Ziemi. Porównywali ludzi z drzewami i szukali między nimi podobieństw. Odszukaj swoją datę urodzenia i sprawdź, czy przypisane ci cechy charakteru rzeczywiście do ciebie pasują.

Jabłoń

24 grudnia – 1 stycznia,
25 czerwca – 4 lipca

Ufna, wrażliwa marzycielka. Szczodra i chętna do pomocy. Zdarza się, że inni nadużywają jej życzliwości i dobroci. Ma silną potrzebę akceptacji i bycia kochaną. Lubi flirtować, podobać się, ale w stałym związku jest odpowiedzialna i wierna. Świetna żona i matka.

Jodła

2 – 11 stycznia,
5 – 14 lipca

Inteligentna, zdolna i pracowita. Nie lubi się podporządkowywać, ambitnie dąży do wytyczonego celu. W każdej dziedzinie wysoko zawiesza sobie poprzeczkę. Przyjaciół wybiera ostrożnie, ale jest wobec nich lojalna. Skryta, trudno jej znaleźć partnera.

Wiąz

12 – 24 stycznia,
15 – 25 lipca

Skromny, szczery, dominujący. Perfekcjonista, wiele wymaga od siebie i innych. Pozornie spokojny i zrównoważony, jednak targają nim wewnętrzne sprzeczności. Zapobiegliwy realista, potrafi zapewnić rodzinie komfortowe życie. W miłości żarliwy i wierny.

Cyprys

25 stycznia – 3 lutego,
26 lipca – 4 sierpnia

Optymista, w najtrudniejszej sytuacji zachowuje pogodę ducha. Bezkonfliktowy, skromny, potrafi cieszyć się z drobiazgów. Nie znosi samotności. Mocno stąpa po ziemi, lubi jednak czasem pomarzyć. Bywa roztargniony. Ceni życie rodzinne. Wierny w miłości.

Topola

4 – 8 lutego,
5 – 13 sierpnia

Świadoma swoich zalet, skoncentrowana na sobie i swoich problemach (często stwarza je sama). Ma skłonność do pesymizmu. Wymagająca, unika rywalizacji, bo boi się porażek. Długo szuka życiowego partnera, jest skłonna do poświęceń.

Cedr

9 – 18 lutego,
14 – 23 sierpnia

Choć lubi luksus, potrafi się odnaleźć w każdych warunkach. Niespokojny duch, uwielbia przygody, nie boi się trudności. Dobry organizator, ambitnie realizuje to, co zaplanował. W miłości czuły, dla partnera jest prawdziwym oparciem.

Sosna

19 – 29 lutego,
24 sierpnia – 2 września

Czarująca domatorka. Wie czego chce od życia i potrafi to realizować. Łasa na pochwały, lubi rywalizować i odnosić sukcesy. Lubiana przez znajomych, którzy cenią jej rady. Kochliwa, szybko się angażuje, ale często źle lokuje swoje uczucia.

Wierzba

1 –1 0 marca,
3 – 12 września

Delikatna, nieco tajemnicza marzycielka. Wrażliwa na piękno, ma zdolności artystyczne. Krucha, ale w trudnych sytuacjach potrafi być dzielna. Niezależna i nieskłonna do kompromisów. Bardzo wymagająca wobec partnera.

Lipa

11 – 20 marca,
13 –22 września

Urocza, powabna, ma powodzenie u płci przeciwnej. Lubi wygodę. Bezkonfliktowa, nienawidzi sporów, nie walczy o swoje. Ma wiele talentów, ale brakuje jej wytrwałości, aby je rozwinąć. W miłości zaborcza, ale oddana ukochanemu.

Leszczyna

22 – 31 marca,
24 września – 3 października

Życzliwa, dobra, chętna do pomocy. Tolerancyjna, wspaniale sprawdza się w przyjaźni. Ma fantazję, trudno się przy niej nudzić. Bywa nieobliczalna, potrafi się zirytować, ale łatwo ją udobruchać. W miłości niestabilna – przyciąga i odpycha.

Jarzębina

1 –1 0 kwietnia,
4 – 13 października

Choć wydaje się krucha, w rzeczywistości jest silna. Nie przyznaje się do porażek i dzielnie zmaga się z przeciwnościami losu. Lubi błyszczeć w towarzystwie. Odpowiedzialna, opiekuńcza i uczciwa. W miłości wymagająca, ale też ofiarna.

Klon

11 – 20 kwietnia,
14 – 23 października

Indywidualista, niespokojny duch. Lubi zaskakiwać, błyszczeć w towarzystwie. Inteligentny, wszechstronny, ciekawy świata, otwarty na nowości, wynalazki, pomysłowy. Zawsze dotrzymuje
słowa. Poszukuje spełnienia w miłości.

Orzech

21 – 30 kwietnia,
24 października – 2 listopada

Nieufny, samolubny, niechętnie się dzieli tym, co ma. Stara się postępować niezwykle dyplomatycznie, by nie znaleźć się w sytuacji niekorzystnej dla siebie. Z trudem się zaprzyjaźnia, ale jest lojalny. W uczuciach zmienny. Bywa zazdrosny.

Jaśmin

1 – 14 maja,
3 – 11 listopada

Towarzyski, błyskotliwy, łatwo nawiązuje kontakty. Rzetelny i obowiązkowy. Świetny mediator, potrafi łagodzić spory. Nie jest materialistą, ale umie skutecznie zadbać o byt rodziny. W miłości nie odnosi takich sukcesów, jak na polu zawodowym.

Kasztanowiec

15 – 24 maja,
12 – 21 listopada

Ma silne poczucie sprawiedliwości, rozważny, szlachetny. Bystry obserwator, w kontaktach międzyludzkich bezpośredni, otwarty. Niezwykle konsekwentny, sprawy doprowadza do końca. W miłości sporo wymaga, ale z siebie też dużo daje.

Jesion

25 maja – 3 czerwca,
22 listopada – 1 grudnia

Lubiany w towarzystwie, ale trudny we współżyciu. Ambitny, inteligentny, obdarzony niezawodną intuicją. Nie lubi się poświęcać dla innych, ale w trudnych sytuacjach można na niego liczyć. W miłości stara się łączyć rozsądek z emocjami.

Grab

4 – 13 czerwca,
2 – 11 grudnia

Wyrozumiały dla siebie i innych. Lubi, gdy inni troszczą się o niego, chwalą i spełniają zachcianki. Ceni wygodę. Konserwatywny, obowiązkowy i odpowiedzialny. Wierny w przyjaźni i miłości. Jest czułym partnerem.

Figowiec

14 –23 czerwca,
12 – 22 grudnia

Inteligentny, lubiany, dowcipny. Realista, mocno stąpa po ziemi. Obowiązkowy, konsekwentnie dąży do celu. Ceni sobie spokojne, ustabilizowane życie. Niezwykle przywiązany do rodziny. Stały w miłości, potrzebuje wiele czułości i akceptacji.

Brzoza

24 czerwca – przesilenie letnie

Spokojna, delikatna, efektowna, towarzyska. Łatwo dostosowuje się do zmian. Jej inteligencja, fantazja i pracowitość dają jej wiele możliwości, ale ich nie wykorzystuje, bo nie ma ambicji. Skłonna do poświęceń. Stała w uczuciach, wierna.

Dąb

21 marca – zrównanie wiosenne

Silny i odważny. Dzielnie zmaga się z przeciwnościami losu. Lubi ryzyko. Choć czasem wdaje się w niepewne interesy, zwykle wychodzi z nich zwycięsko. Sprawiedliwy, przywiązuje się do ludzi. W miłości bardzo odpowiedzialny i stały.

Oliwka

23 września – zrównanie jesienne

Spokojna i pełna uroku. Zrównoważona, daje bliskim poczucie bezpieczeństwa. Potrafi mądrze doradzić i zachować dyskrecję. Nie pociąga jej blichtr. Ceni prawdziwą przyjaźń i miłość. Jest oparciem dla przyjaciół,  rodziny i ukochanego.

Buk

23 grudnia – przesilenie zimowe

Długo zachowuje młodość, jego życie to pasmo sukcesów. Powszechnie lubiany, ma mnóstwo znajomych. Potrafi dbać o własne interesy, jest zaradny, uczciwy i solidny. Nie lubi ryzyka. W miłości stały, dba o dobre relacje z partnerem.

Poznaj też:

Tagi: horoskop
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)