POLECAMY

Wielki horoskop na 2016 rok! Sprawdź, co cię czeka!

Mamy horoskop na 2016 rok! Dowiedz się, co czeka cię w miłości, jak potoczy się ścieżka kariery i życie rodzinne.
Wielki horoskop na 2016 rok! Sprawdź, co cię czeka! fot. Fotolia/Kolaż Polki.pl

Sprawdź horoskop na 2016 dla swojego znaku zodiaku:

Zobacz, co cię czeka w nowym roku!

Baran (21.03 - 20.40)

Władca Baranów Mars będzie powoli wędrować od znaku Skorpiona do Wodnika. Dzięki temu zyskasz czas na zakończenie starych, ciągnących się od dawna, spraw i problemów. Pluton w Koziorożcu wyraźnie sygnalizuje, że dopóki tego nie zrobisz, dalszy rozwój nie będzie możliwy. Teraz wszystko powinno się udać, gdyż dzięki Uranowi w twoim znaku zyskasz moc energii do większego wysiłku. Twoim sojusznikiem okaże się Saturn w Strzelcu, który obdarzy cię wytrwałością, cierpliwością i pracowitością.

Jeśli jesteś sama

Wiosną czekają cię jakieś imprezy turystyczne, wyjazdy, podczas których wykażesz się inicjatywą i być może zrobisz zdecydowany krok w kierunku kogoś, kto wpadnie ci w oko. Początkowo będzie to tylko przygoda, ale na jesieni, gdy zacznie ci sprzyjać Saturn, pojawi się szansa na trwały związek. Musisz jednak wiedzieć, że mogą cię czekać w związku z tym jakieś wyrzeczenia, poświęcenie z twojej strony, rezygnacja z czegoś, co jest dla ciebie ważne. Jeśli mimo tego zdecydujesz się na ślub, wiedz, że dobry czas to np. 5–7 i 12–16 kwietnia, 10–11 grudnia.

Jeśli twoje urodziny wypadają 4–13 kwietnia, pod wpływem Urana twoje decyzje mogą się wielokrotnie zmieniać. Planeta ta prowokuje szybkie, gwałtowne zmiany, czasem nie do końca przemyślane, ale zawsze ekscytujące, nadające życiu blasku. Wygląda na to, że wolisz samodzielne życie, cenisz wolność i niezależność. Jeśli się z kimś zwiążesz, to tylko z taką osobą, która pozostawi ci wiele swobody i uszanuje twoje prawo do prywatnej strefy. I zapewne będzie to ktoś zupełnie inny niż partnerzy twoich koleżanek, np. obcokrajowiec, ktoś wyróżniający się z tłumu wyglądem, mający oryginalny sposób bycia, niebanalną osobowość lub uprawiający rzadki zawód. Niewykluczone, że dzielić was będzie także duża różnica wieku.

Jeśli jesteś w związku

Przestaniesz się godzić na coś, czego nie chcesz, a co robiłaś do tej pory tak dla świętego spokoju. Jeśli jesteś przekonana, że twoje relacje z partnerem muszą się zmienić, będziesz dążyć do tego bez względu na konsekwencje. Twoja rogata dusza nieraz da mu się we znaki. To dobry rok, aby spróbować znaleźć jakieś rozwiązanie, np. zapisać się razem na terapię, zmienić miejsce zamieszkania, a jeśli nie będzie innego wyjścia – rozstać się.

Szczególnie Barany urodzone między 4 a 13 kwietnia będą miały wielki pęd do niezależności i życia po swojemu, zwłaszcza jeśli czują się zbyt mocno ograniczane przez małżeńskie więzy Jeśli na horyzoncie pojawi się ktoś atrakcyjny (a bardzo możliwe, że stanie się tak np. w kwietniu, w drugiej połowie lipca i w sierpniu), to na pewno znajdziesz wiarygodny powód, aby wymknąć się z domu.

Bardzo możliwe, że wydarzy się również coś, co nada twojemu związkowi jakiś inny wymiar, zobaczysz nowy cel, który połączy cię z partnerem. Trudności i przeszkody (zwłaszcza te organizacyjne oraz materialne), które przyjdzie wam razem pokonać, pomogą wzmocnić relacje, pojawi się szansa na zbudowanie wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa.

Rodzina i przyjaciele

Na początku roku (do marca) powinnaś zachować dystans do ewentualnych rodzinnych sporów czy konfliktów. Wystrzegaj się zazdrości, zawiści wobec rodzeństwa, krewnych. Skoncentruj się na tym, aby samej zdobyć to, na czym ci zależy. Niech powodzenie innych będzie dla ciebie inspiracją i dobrym przykładem, zgodnie z zasadą, że jeśli innym się udaje, to i tobie.

Od marca do maja, w sierpniu i wrześniu Mars zachęca do podróży i odwiedzania daleko mieszkających krewnych. Możliwe, że znajdziesz się zagranicą lub ktoś bliski przyjedzie do ciebie z daleka. W tych miesiącach planety sprzyjają także porządkowaniu formalności i spraw urzędowych związanych z rodziną. Prawdopodobnie to właśnie ty będziesz tą osobą, która zbierze rodzeństwo, aby uporządkować sprawy spadkowe, ustalić zasady opieki nad starszymi krewnymi.

W drugiej połowie roku Jowisz otoczy opieką rodziny patchworkowe. Jeśli ty i twój partner macie dzieci z poprzednich związków, to teraz wasze relacje ułożą się po prostu wzorowo. Kto wie, może wszyscy razem spotkacie się na dużej rodzinnej imprezie?

Zdrowie i uroda

Jeżeli urodziłaś się między 4 a 13 kwietnia, Uran zacznie ci przeszkadzać w zachowaniu emocjonalnej równowagi i wewnętrznego spokoju. Męczyć cię mogą skrajne stany, np. bezsenność lub okresy niepohamowanej senności, wahania wagi, a także konkretne dolegliwości neurologiczne. Staraj się zachować umiar we wszystkich dziedzinach życia

Wszystkie Barany powinny uważać, aby nie zapłacić zdrowiem za pracę lub inne cele, które realizujecie. W większym stopniu licz się z potrzebą twojego organizmu. Pieniądze, które zarobisz, nie wynagrodzą ci np. zmian w kręgosłupie czy problemów ze strony układu pokarmowego. Okresy, w których wyjątkowo powinnaś zadbać o zdrowie to styczeń, druga połowa czerwca i lipiec oraz październik.

Praca i finanse

Jeśli data twoich urodzin wypada między 4 a 13 kwietnia, będziesz siedzieć niczym na beczce z prochem. Raz stracisz grunt pod nogami, to znów wpadniesz w euforię, bo zobaczysz fantastyczne możliwości Rzeczywistość nie okaże się jednak ani tak tragiczna, ani tak cudowna, na jaką może wyglądać. Zawsze spadniesz na cztery łapy, ale obiecywane kokosy okażą się dużo mniejsze i do tego przyjdzie ci zapłacić za nie dość wysoką cenę.

Płacenie za sukces dotyczy w tym roku większości Baranów. Trzeba go sobie będzie wypracować, a nawet czasami poświęcić coś, np. życie rodzinne, wolny czas, komfort itd. Interesy przyniosą dochód, jeżeli mocno się zaangażujesz. Niech twoja firma stanie się twoim ukochanym, cudownym dzieckiem, któremu poświęcasz każdą chwilę – wtedy dopniesz swego. Czy jednak warto ponieść takie wyrzeczenia? Będziesz również musiała stanąć do rywalizacji. Jeśli wygrasz, poczujesz ciężar odpowiedzialności w związku z funkcją, którą obejmiesz.

Pod względem finansowym doskonale zapowiada się kwiecień. W lutym i na przełomie czerwca i lipca uważaj na straty.

Byk (21.04–21.05)

Aż do jesieni cieszyć się będziesz wsparciem Jowisza w znaku Panny. Zapala on zielone światło na twojej życiowej drodze. Sprzyja załatwianiu formalności w urzędach, bankach, kancelariach, sądach. Pluton z Koziorożca obdarza cię siłą, wytrwałością, samozaparciem. Neptun w Rybach zachęca, abyś w większym stopniu wykorzystywała swoje zdolności. A może odkryjesz w sobie jakiś ukryty talent? Saturn w Strzelcu nie będzie mnożył najmniejszych przeszkód, a zatem – możesz dodać gazu!

Jeśli jesteś sama

W tym roku będzie ci dobrze samej ze sobą i przestaniesz zazdrościć koleżankom w związkach. Zajmiesz się w końcu robieniem tego, co lubisz, co przynosi ci satysfakcję i zniknie uczucie samotności. Bardzo możliwe, że twoja działalność związana będzie z pomaganiem innym. Ale równie prawdopodobne jest, że bliżej zwiążesz się z kimś, kogo dobrze znasz i kto od pewnego czasu pojawia się systematycznie koło ciebie. Do tej pory nie brałaś go pod uwagę, ale teraz to może się zmienić. Wasz związek zawieszony będzie między przyjaźnią a miłością, pojawi się mnóstwo wspólnych tematów i planów. Może to ktoś, z kim pracujesz lub uczysz się?

W maju twoim znakiem zaopiekuje się bogini Wenus i wspólnie z Jowiszem stworzą atmosferę do zawarcia nowych znajomości. A może zakochasz się w kimś, z kim do tej pory łączyła cię jedynie luźna znajomość. Teraz będziesz adorowana i poczujesz się jak księżniczka.

Wiele w tym roku zależy od ciebie: dobrze ci będzie samej, ale jeśli pragniesz ciepła, bliskości, uznania, wsparcia – możesz to mieć. W drugiej połowie roku jest także szansa na fantastyczny seks.

Jeśli jesteś w związku

Jeżeli masz partnera, ale są przeszkody, które np. uniemożliwiają sformalizowanie związku, to bardzo prawdopodobne, że teraz znikną i będziecie mogli stanąć na ślubnym kobiercu. Kiedy? Najlepiej w maju lub w sierpniu.

W lutym, czerwcu i lipcu uważaj, ponieważ za sprawą Marsa w Skorpionie między wami mogą wystąpić kłótnie i nieporozumienia. Możesz się zetknąć z zazdrością lub sama będziesz mieć do niej powody. Pamiętaj, aby w takiej sytuacji nie budować czarnych scenariuszy, tylko patrzeć na fakty i ich się trzymać.

Nieprzyjacielem twojego związku może okazać się nuda i rutyna. Postaw więc na zmiany. Nie jedźcie na wakacje do tej samej miejscowości, choć bardzo ją lubicie. Szukajcie nieznanych miejsc i nowych wrażeń!

Świeży oddech w twoim związku zapewni także wspólna działalność, np. wolontariat, realizowanie zainteresowań, pomaganie komuś z rodziny lub przyjaciół. Poczucie, że dzięki temu świat choć troszkę zmienia się na lepsze, da wam mnóstwo satysfakcji.

Rodzina i przyjaciele

Mając do wyboru remont mieszkania, zmianę samochodu, a rodzinne wakacje – wybierz to ostatnie. Wymarzone dla was będą także wspólne zajęcia sportowe, warsztaty kulinarne lub – jeśli macie psa – uczestniczenie w szkoleniu swojego czworonoga.

A może właśnie w tym roku zdecydujesz się na adopcję lub kupno jakiegoś zwierzaka?
Takiej decyzji na pewno nie będziesz żałować!

Do marca w twojej rodzinie mogą pojawiać się napięcia i niepokój. A to dlatego, że któreś z was będzie więcej pracować albo pojawi się jakiś problem zdrowotny.

Dlatego tak ważne okażą się wakacje, w sierpniu lub nawet we wrześniu. Właśnie późne lato i wczesna jesień to dobry czas, aby wspólnie zrelaksować się poza domem. Rodziny, które nie mają dzieci w wieku szkolnym, niech poważnie rozważą taki wariant, bo ma on mnóstwo zalet. Jowisz w znaku Panny aż do września pomoże ci w załatwianiu różnych, nawet bardzo skomplikowanych formalności związanych z domem i rodziną. Zrób zatem porządek np. w księgach wieczystych, w sprawach spadkowych, zatroszcz się o ubezpieczenie nieruchomości, dopełnij różnych formalności, na które do tej pory nie miałeś czasu.

Zdrowie i uroda

Do marca, a następnie w czerwcu i lipcu powinnaś bardziej uważać na kontuzje i zranienia, które mogą cię spotykać za sprawą nieharmonijnych wpływów Marsa. Nie szarżuj na nartach, uważaj na jezdni, jogging zaczynaj zawsze od rozgrzewki.

Jeśli masz jakieś chroniczne, stałe dolegliwości, które jakoś znosisz, planety zmobilizują cię, abyś się za nie porządnie wzięła, zwłaszcza w lutym i drugiej połowie czerwca. Może nawet zdecydujesz się na radykalne posunięcie, np. operację? To dobry czas na takie planowe zabiegi, dobroczynny Jowisz w przyjaznym ci znaku Panny nie pozwoli, aby coś poszło nie tak.

Sierpień to wymarzony czas, byś zadbała o urodę i zajęła się profilaktyką. Jeśli np. twoim problemem jest nadwaga, warto pojechać na wczasy odchudzające lub sama przygotuj  swój własny program poprawy sylwetki. Na pewno odniesiesz sukces, zwłaszcza jeżeli zaprosisz do wspólnych ćwiczeń i przestrzegania diety koleżankę. Razem łatwiej się motywować i podtrzymywać na duchu, a tym samym osiągnąć cel.

W październiku uważaj na dolegliwości związane z układem moczowo-płciowym. To też dobry czas na badania profilaktyczne lub zadbanie o sensowną antykoncepcję.

Praca i finanse

Trzymaj się swojej drogi, nie zbaczaj z niej z byle powodu, ale miej oczy szeroko otwarte. Niespodzianki są prawdopodobne, np. propozycja, dzięki której uruchomisz swoje niewykorzystywane zdolności i talenty. Może np. wrócisz do zajmowania się czymś, co robiłaś w przeszłości, a co zarzuciłaś? Lub zaczniesz się doskonalić w pracy, którą chcesz wykonywać, ale jeszcze niezbyt dobrze ci wychodzi?

Nie powinno być problemów ze spłatą pożyczek, możesz więc wziąć niewielki kredyt, aby zrealizować swoje marzenie. Na jesieni prawdopodobna świetna okazja, na którą trafisz nie ruszając się z domu, np. przez internet. Odzyskasz wewnętrzny spokój, gdy zaprowadzisz porządki w dziedzinach związanych z finansami, np. połączysz różne kredyty w jeden, pozbędziesz się drobnych długów czy zakończysz ciągnące się sprawy spadkowe lub konflikty na tle finansowym. Zwłaszcza Byki z trzeciej dekady znaku mogą (i powinny) zainwestować w wiedzę, kształcenie. Na tym na pewno zyskasz. Jeśli nie od razu, to w przyszłości.

Bliźnięta (22.05–21.06)

Do jesieni Jowisz ze znaku Panny będzie ograniczać twoją fantazję i marzenia do tego, co konieczne i niezbędne. Na szczęście pod koniec września zacznie ci sprzyjać z Wagi i wtedy rozwiniesz swoje skrzydła. Saturn w Strzelcu zmobilizuje cię do dbania o zdrowie i przyniesie, niestety, więcej obowiązków w domu i pracy. Skłoni cię również do naprawy pewnych błędów lub zrobienia czegoś, na co był czas w przeszłości w myśl zasady: lepiej późno niż wcale. Wspierać cię będzie Uran ze znaku Barana, da ci energię, entuzjazm oraz świeże spojrzenie na stare problemy.

Jeśli jesteś sama

Kieruj się zasadą: nic na siłę. Życie w pojedynkę ma mnóstwo zalet i nie warto go zamieniać na byle jaki związek. Będą okazje do flirtów i romansów, ale ktoś naprawdę godny uwagi pojawi się raczej dopiero na jesieni.

Jeśli jesteś majowym Bliźniakiem lub masz urodziny w pierwszej dekadzie czerwca, wtedy Jowisz może ci przynieść prawdziwą miłość. Do tego czasu uważaj, aby nie wplątać się w związek bez przyszłości. Tak może się zdarzyć, jeżeli zamiast słuchać swojego serca, zaczniesz przejmować się sugestiami rodziny i znajomych. Oni zapewne dobrze ci życzą, ale nie pozwól, aby swoimi dobrymi radami i dociekliwymi pytaniami o sprawy osobiste zatruwali ci życie. Jesteś zbyt inteligentna, aby ulegać stereotypom: co kobieta powinna, a czego jej nie wypada i co daje jej szczęście.

W lutym i na przełomie maja i czerwca możesz przeżyć zauroczenie, ale zapewne szybko dojdziesz do wniosku, że to tylko chwilowy zawrót głowy. Za to na jesieni, zwłaszcza w październiku, są widoki na trwały udany związek.

Jeśli jesteś w związku

Zimą i w czasie majówki możliwe spotkanie z kimś, kto kiedyś był dla ciebie ważny i zaczniesz się zastanawiać, czy nie jest nadal... Jeżeli żyjesz w udanym duecie – nie szalej. Szkoda przez chwilę zapomnienia zepsuć dobrą relację. Jeśli jednak szukasz pretekstu, aby się wycofać, pojawienie się tej osoby może ci to bardzo ułatwić. Wiedz jednak, iż ewentualna zmiana partnera nie oznacza, że teraz nastąpią same cudowne dni, a żyć będziecie długo i szczęśliwie. Wygląda na to, że to dopiero kolejny przystanek na drodze do spokojnej przystani, do której dążysz.

Saturn silnie oddziałując na twój znak, może przynieść nowe obowiązki. Kto wie, czy nie będą związane z pojawieniem się nowego członka rodziny? Prawdopodobnie trzeba będzie też rozwiązywać problemy mieszkaniowe i finansowe. Do jesieni przyjdzie zacisnąć pasa, ale potem Jowisz da więcej luzu. Z tego powodu wspólny urlop warto planować właśnie jesienią – wtedy nie nie trzeba będzie liczyć się z każdym groszem i pojawi się szansa na naprawdę atrakcyjny wypoczynek.

Rodzina i przyjaciele

Bardzo możliwe, że na przeszkodzie twoim planom staną pewne zaniedbania z przeszłości lub ktoś ze starszych krewnych. Nie ma wyjścia, trzeba będzie się z tym zmierzyć i rozwiązać problemy, które kiedyś zostały zamiecione pod dywan. Sprawa dotyczyć może nie tylko rodziny, którą założyłaś, ale i tej, w której się urodziłaś. Rozmowy z rodzeństwem, kuzynami, teściami wcale nie będą łatwe, bo znajdzie się wśród nich ktoś, kto jest zawsze przekonany o swojej racji i przemawia z pozycji autorytetu. Wygląda na to, że sprawy o których mowa, pochłoną cię już na początku roku – w styczniu i w marcu. Niewykluczone, że spory między wami rozstrzygną osoby trzecie i instytucje do tego powołane. Jeśli rozwiązanie nie przyjdzie od razu, to trzeba będzie poczekać aż do jesieni. Wtedy jest duża szansa na porozumienie.

Jesień to także dobry czas na większe zakupy i domowe inwestycje. Jowisz, który będzie ci sprzyjać przez cały następny rok, przyzwala na branie pożyczek, np. na remont, samochód, droższy sprzęt. Pozwala także planować wakacje – choć raczej nie te letnie, ale jesienno-zimowe. Może więc
w tym roku święta i sylwestra spędzisz z rodziną w górach, na nartach?

Zdrowie i uroda

Każdy z nas ma na sumieniu grzeszki przeciwko zdrowiu, więc zapewne i ty nie jesteś tu wyjątkiem. Teraz jednak powinnaś się za siebie porządnie wziąć. Saturn, Neptun i Jowisz nie popuszczą: dawne dolegliwości mogą znów się nasilić. Radzimy więc rozejrzeć się za dobrym ortopedą, rehabilitantem, chirurgiem.

Nie bez znaczenia będzie także twoja forma psychiczna, nastrój. Pod wpływem Saturna i Neptuna możesz mieć obniżoną samoocenę, popaść w melancholię, zwłaszcza jeśli urodziłaś się w ostatnich dniach maja i pierwszej dekadzie czerwca. Kiepski nastrój potrafi spowodować spadek odporności oraz różne bóle i dolegliwości niejasnego pochodzenia. Gorsze okresy nastąpią w marcu, nerwowy może być także kwiecień i maj.

W czerwcu złapiesz oddech, wtedy może wydarzyć się coś, co świetnie wpłynie na twoje samopoczucie, np. trafisz na dobrego lekarza, znajdziesz odpowiednią dla siebie dietę lub pewna osoba sprawi, że wciąż będziesz się uśmiechać i zapomnisz o kłopotach.

Praca i finanse

Przez cały rok będziesz zaczynać i nie kończyć, łapać kilka srok za ogon i ryzykować. To może być niebezpieczne dla twoich finansów. Dlatego lepiej tego unikać.

Saturn każe ci oszczędzać i zaciskać pasa, ale Jowisz może podsuwać różne okazje i pokusy, które trudno ci będzie ominąć. Zwłaszcza w pierwszej połowie roku powinnaś krytyczniej spojrzeć na te niecodzienne okazje. Być może okażą się warte nawet wzięcia kredytu, ale musisz to naprawdę dokładnie sprawdzić. Za lekkomyślność i uleganie kaprysom planety mogą ci bowiem wystawić słony rachunek. Na jesieni pojawią się pieniądze, które błyskawicznie wydasz na aktualne potrzeby. Nic nie zaoszczędzisz, ale jeśli będziesz rozsądna, unikniesz długów.

Rak (23.06–23.07)

Jowisz w Pannie oznacza zaradność i pracowitość oraz poczucie realizmu. On będzie przez jakiś czas twoją kotwicą w zmiennej rzeczywistości. Od września jednak, kiedy wejdzie do znaku Wagi, przyniesie ci zmiany, które nastąpią za sprawą innych ludzi. Sprzyjają ci Neptun i Saturn, zapewniając powodzenie w dziedzinie sztuki i nauki oraz w systematycznym budowaniu swojej kariery. Planety te zapewnią ci miłość i trwałość w uczuciach.

Jeśli jesteś sama

W twoim życiu może pojawić się ktoś, na kim ci będzie zależeć i dla kogo bez problemu zmienisz siebie lub swoje otoczenie, pozbędziesz się pewnych nawyków lub przeprowadzisz się. Większą szansę na spotkanie nowego partnera masz w drugiej połowie roku, ale w drugiej połowie marca i czerwca, i w pierwszej połowie lipca Wenus również będzie sprzyjać nowym znajomościom.

Pamiętaj, że wyobraźnia może czasami płatać figle i łatwo uwierzyć w coś, co nie ma potwierdzenia w rzeczywistości, np. że kolega czy znajomy interesuje się tobą, podczas gdy on będzie po prostu miły, dobrze wychowany. Krótko mówiąc, lepiej nie wyobrażać sobie za wiele.

Na jesieni Raki z pierwszej i drugiej dekady znaku na pewno poznają atrakcyjne osoby, wejdą w nowe środowisko. Bardzo możliwe, że ktoś z twoich przyjaciół cię wyswata – przypadkiem albo i całkiem celowo. W każdym razie jesień zapowiada się barwnie i emocjonująco.

Jeśli jesteś w związku

Pary, które są ze sobą od niedawna, zapewne teraz zrobią krok dalej i sprawdzą, jak im się żyje pod wspólnym dachem. Jeśli myślisz o ślubie, dobry czas na to ważne wydarzenie nadejdzie na jesieni (w październiku), chyba że zdążysz już teraz, w styczniu.

Widać Raku, że będziesz gotowa wiele zrobić dla swojego partnera i trwałości waszego związku. Czy jednak i on stara się podobnie mocno jak ty? Warto od początku tak ustawić role, aby układ sił między wami był w miarę równy. Dobrze się zastanów, zanim dla tej relacji odłożysz na bok swój rozwój zawodowy, naukę, realizowanie swoich pasji i planów. Jeśli się na to zdecydujesz, niech będzie to twoja świadoma decyzja.

Jeżeli twój związek przechodzi kryzys, zapewne w tym roku dojdzie do konkretnych rozstrzygnięć. Albo zaczniecie oboje intensywnie pracować nad uzdrowieniem wzajemnych relacji, albo wasze drogi się rozejdą. Masz czas do jesieni, kiedy to Jowisz zacznie was mobilizować do podjęcia ostatecznej decyzji.

Rodzina i przyjaciele

Do jesieni Jowisz sprzyja wszelkim pracom związanym z domem, jak np. remonty, wymiana sprzętów, mebli itd. Zmysł praktyczny i dobry gust pomogą ci podjąć dobre decyzje i twoje otoczenie wypięknieje (zwłaszcza na przełomie czerwca i lipca, a więc podczas wyprzedaży zrobisz udane zakupy).

Planety zachęcają też do większej dbałości o zdrowie najbliższych. Krytycznie przyjrzysz się np. diecie swoich dzieci i postawisz sprawę ostro: koniec z jedzeniem typu fast food i słodyczami i systematycznie zaczniesz wprowadzać nawyki zdrowego odżywiania.

Od jesieni możesz wejść w bliższe relacje z krewnymi, z którymi do tej pory dość rzadko się spotykałaś. Może np. ktoś z nich zaproponuje ci współpracę, wciągnie do wspólnego interesu?
Czeka cię też uporządkowanie rodzinnych spraw, dokumentów. Nie odkładaj tego, bo może się okazać, że jest już na to za późno.

Zdrowie i uroda

Jeżeli jesteś wczesnym czerwcowym Rakiem, będziesz spać spokojnie. Twojemu zdrowiu nic nie zagraża. Jedynie od jesieni z powodu nieharmonijnych wpływów Jowisza możesz mieć pewne problemy z zachowaniem szczupłej sylwetki. Pojawi się jednak szansa, że intensywny tryb życia, ruch i ekscytujące wydarzenia, jakie cię wtedy czekają, pozwolą ci spalić nadmiar kalorii ze słodyczy, którymi z kolei będziesz sobie dodawać energii.

Jeśli urodziłaś się w lipcu, nie lekceważ żadnych sygnałów ze strony twojego organizmu. W październiku i listopadzie mogą się bowiem nasilić dawne dolegliwości. Potrzebny okaże się mądry lekarz, lepiej więc już wcześniej popytać znajomych i znaleźć dobrego specjalistę, aby sytuacja cię nie zaskoczyła. Prawdopodobne są również kontuzje i drobne urazy z powodu pośpiechu, nieuwagi, roztargnienia. Uważaj zwłaszcza na początku stycznia, w kwietniu, pod koniec września i w październiku.  

Praca i finanse

Raki urodzone w czerwcu będą do jesieni pracować równo, systematycznie i bez niespodzianek. Skupisz się na tym, czym aktualnie się zajmujesz i to będzie musiało ci wystarczać. Dopiero na jesieni pojawią się nowe wyzwania i zmiany, których pragniesz. Jeśli jednak obecny stan rzeczy cię zadowala, uważaj, aby nie zaangażować się w coś, co niepotrzebnie namiesza ci w pracy. Pamiętaj: lepsze jest wrogiem dobrego.

Raki lipcowe będą pod wpływem Urana i Plutona, dlatego u was będzie się działo więcej. Przede wszystkim masz szansę znaleźć nową pracę dzięki wejściu w inny krąg znajomych. To towarzystwo przyniesie ze sobą atrakcyjne pomysły i możliwości (najbardziej w marcu, lipcu i listopadzie). Jeśli prowadzisz własną działalność, prawdopodobna okazja spotkania cennych współpracowników czy wspólników. Możliwe, że będziesz się także dalej kształcić czy doszkalać, tylko pamiętaj, aby nowe umiejętności przydały ci się w praktyce. Zdobywanie wiedzy dla poszerzenia horyzontów jest bardzo cenne i ciekawe, ale ty potrzebujesz teraz konkretnych umiejętności, dzięki którym zaczniesz więcej zarabiać

Lew (23.07–23.08)

Twoim wielkim sojusznikiem oraz opiekunem będzie Saturn, strzegący cię pilnie ze znaku Strzelca. Dzięki niemu poczujesz się bezpieczniej i pewniej w życiu, a tym samym wzrośnie twoje znaczenie i pozycja. We wrześniu Jowisz zacznie życzliwie spoglądać na ciebie ze znaku Wagi, co zaowocuje radością w sercu i pozytywnymi relacjami z ludźmi. Możesz także liczyć na Urana w znaku Barana, dzięki któremu nie spoczniesz na laurach, kiedy odniesiesz sukces, tylko pójdziesz za ciosem. Czasami jednak poczujesz się zmęczona nadmiarem pracy i kimś, kto ma trudny charakter – a wszystko przez Marsa w Skorpionie.

Jeśli jesteś sama

W kwietniu, od połowy maja do połowy czerwca i w lipcu sprzyja ci bogini miłości Wenus. Dzięki niej zaczniesz się cieszyć większym powodzeniem i bez problemu nawiążesz atrakcyjne znajomości. Nie spodziewaj się jednak miłosnego zawrotu głowy, to będzie raczej przyjaźń, flirt, miłe spotkanie. Jesienią wesprze cię Jowisz i wtedy wokół ciebie zapanuje większe ożywienie, a dotychczasowa luźna znajomość może przekształcić się w bliższą zażyłość, a nawet w szczęśliwy związek.

Jeśli tak się stanie, masz dużą szansę szybko złożyć małżeńską przysięgę. Najlepszy moment na ślub to październik. Oprócz gorącego uczucia mocno połączą was również sprawy materialne i rodzinne, np. wspólnie weźmiecie kredyt, kupicie nieruchomość, zainwestujecie razem pieniądze itd. A może z waszego związku urodzi się dziecko, zanim zdążycie nacieszyć się sobą i wyszaleć?

Jeśli jesteś w związku

Zima może być trudna, na początku roku prawdopodobne są nieporozumienia i konflikty. Mars w Skorpionie jest wielkim zazdrośnikiem i będzie dopatrywał się zdrady tam, gdzie jest zwykła koleżeńska znajomość. Twój partner zapragnie więcej swobody i wiedz, że trzymanie go na krótkiej smyczy to zła strategia – im bardziej dokręcisz mu śrubę, tym bardziej będzie ci się wyrywał. Może to pora, aby nareszcie coś zmienić w swoich relacjach, ustalić jakieś wspólne zasady, wypracować kompromis w spornych sprawach?

Saturn jest dobrym duchem waszego duetu i będzie pilnował jego trwałości. Nie uciekaj jednak przed problemami we wzajemnych stosunkach, tylko postaraj się je na bieżąco rozwiązać razem z partnerem. Jeśli jednak w obecnym związku od dawna nie znajdujesz szczęścia, Uran pomoże ci
z niego wyjść. To może nie być proste, więc kiedy już podejmiesz decyzję, musisz konsekwentnie się jej trzymać. Raczej nie będziesz długo sama. Wygląda na to, że już ktoś na ciebie czeka.

Rodzina i przyjaciele

Na początku roku spiętrzenie zaległości. Nowe zobowiązania zawodowe lub rodzinne sprawią, że atmosfera w domu zacznie być nieco napięta. Możliwe, że trzeba będzie zacisnąć pasa w związku z wydatkami świątecznymi lub planowanymi wyjazdami. Na tym tle może dochodzić do nieporozumień, ale jeśli sama ich nie wyolbrzymisz, to wygasną, ucichną. W rozmowach z partnerem unikaj uogólniania, oceniania, inwektyw. Mów o faktach, skup się na konkretnych sprawach, które stały się źródłem konfliktów, zamiast atakować.

Także czerwiec i lipiec mogą przynieść zamieszanie i niepokoje, ale nie będzie to nic, z czym byś sobie nie poradziła. Saturn i Jowisz na jesieni sprzyjają powiększeniu rodziny i wszystkiemu, co scala związek. Prawdopodobne, że zaprzyjaźnicie się z innymi parami czy rodzinami, z którymi utworzycie zgraną paczkę i zaczniecie wspólnie spędzać czas. Dzięki korzystnemu wpływowi Saturna powiedzie ci się w sprawach mieszkaniowych, urzędowych, finansowych i prawnych.

Zdrowie i uroda

W styczniu i lutym przed tobą nieco stresujących dni. Uważaj wtedy na serce i hormony. Również w czerwcu i lipcu możesz czuć się trochę gorzej. Unikaj osób zazdrosnych i zawziętych. Naucz się odpuszczać dla świętego spokoju tam, gdzie możesz to zrobić bez szkody dla swoich interesów. Nie miej ambicji, aby zawsze twoje było na wierzchu.

W tym roku, jeśli tylko tak postanowisz, uda ci się wygospodarować więcej pieniędzy na to, aby zadbać o urodę i sylwetkę. Sprzyja temu maj, koniec sierpnia i wrzesień. Może zafundujesz sobie wówczas serię zabiegów lub wyjedziesz do spa? W tym roku nie powinnaś, Lwico, mieć większych problemów z utrzymaniem wagi. Jeśli jednak męczyć cię będzie ochota na słodycze, pojawią się senność i ospałość, które sprzyjają tyciu, zrób badania, bo powody mogą być medyczne.

Praca i finanse

Umocnisz swoją pozycję w firmie. Zaczniesz odcinać kupony od czegoś, co już wypracowałaś, także w formie finansowej, najbardziej dochodowe miesiące to: styczeń, maj, koniec lipca i początek sierpnia oraz koniec września. Zostaniesz doceniona jako specjalistka w swojej dziedzinie lub odpowiedzialny, lojalny pracownik, na którego zawsze można liczyć.

Saturn pomoże ci dokończyć rozpoczęte projekty, np. zrobić dyplom, zdobyć uprawnienia, licencję, certyfikaty itd. Niewykluczony awans, zwłaszcza na przełomie września i października oraz w połowie grudnia. Wtedy możesz także np. zdobyć dobry kontrakt dzięki temu, że zostaniesz polecona.
Nie obędzie się jednak bez nerwów, zamieszania, którego powodem może być ktoś w twoim otoczeniu, komu solą w oku twój sukces. Nie przejmuj się tym, tylko rób swoje. Dopuszczaj jedynie uczciwą rywalizację. W finansach spokojny wzrost i równowaga, ale pod warunkiem, że nie dasz się wciągnąć z innymi w grę – kto ma więcej.

Panna (24.08–26.09)

Dobroczynny Jowisz aż do września wędrować będzie przez znak Panny, a to oznacza dla ciebie nowe możliwości, satysfakcję, powodzenie, sukcesy, większe otwarcie na świat. A także szczęście w osobistych sprawach. Niestety, Saturn i Neptun znajdą się w niezbyt korzystnej dla ciebie pozycji. Również Mars przez ponad pięć miesięcy ma działać na ciebie nieharmonijnie ze Strzelca i z Ryb. Twoja droga nie będzie więc usiana samymi różami, ale tym większa radość i satysfakcja, gdy uda ci się dojść tam, dokąd zmierzasz.

Jeśli jesteś sama

Roztaczasz wokół siebie aurę sukcesu, optymizmu, radości życia. Jowisz dodatkowo obdarzy cię charyzmą, zdołasz zapalić innych do swoich pomysłów, przekonać do swojego zdania, sprawisz, że uwierzą w twoje wizje. To wszystko silnie działa na mężczyzn. Kogoś dla siebie możesz poznać w podróży, zagranicą lub podczas warsztatów, szkolenia. Twój mężczyzna będzie miał nadzwyczajną wiedzę, wyjątkowy talent, niezwykłe zdolności lub ponadprzeciętną urodę. Ale widać też coś, co was może dzielić. Duża różnica wieku, przekonania religijne, odległość? Albo cecha charakteru, którą trudno ci będzie zaakceptować? Lub twoja rodzina nie zapała do niego sympatią?

Panny z drugiej i trzeciej dekady znaku mogą znaleźć się w ciekawym, ale trudnym i kontrowersyjnym związku. Mocno zaiskrzy w nim w lutym, sierpniu i listopadzie. Uwaga w marcu i na początku kwietnia – wtedy może pojawić się kryzys. Jeśli go pokonasz wspólnie z partnerem, pozostaniecie razem.

Jeśli jesteś w związku

Pannom urodzonym na początku września może spowszednieć wielka miłość i namiętność. Do twojego związku spróbuje zakraść się nuda. Ale jak to mówią: „ostrzeżony w połowie uratowany”, więc zacznij temu przeciwdziałać. Podsycaj dawny ogień. Nie licz na spontaniczność, tylko dokładnie planuj wolny czas, wyjazdy, wspólne zajęcia. Szukaj czegoś, co sprawi tobie i partnerowi przyjemność. Nie obawiaj się konfliktów, kłótni. Lepiej urządzić awanturę w stylu włoskim niż tłumić w sobie żal.

Później obowiązkowo porozmawiaj z partnerem o tym, co ci przeszkadza, jakie masz oczekiwania i oczywiście wysłuchaj również jego. Maj i sierpień to dla was najlepszy czas – nie zmarnuj go! Panny wrześniowe w swoim związku nie zaznają nudy. Łączą cię z partnerem wspólne plany i marzenia. Nadal je razem realizujcie. Widać, niestety, również trudności. One jednak jeszcze bardziej zbliżą was do siebie. Sprawdzicie się w zupełnie nowych sytuacjach i to umocni wasz związek.

Rodzina i przyjaciele

Jowisz w twoim znaku sprzyja rodzicielstwu. Ale jak to zwykle bywa, pociągnie ono za sobą wyrzeczenia i konieczność przeorganizowania codziennego życia. Dla ciebie to może być uciążliwe. Ale jednocześnie Jowisz oferuje też pomoc w trudnych sytuacjach, wielce prawdopodobne, że ktoś, na kogo wcale nie liczysz, okaże ci mnóstwo wsparcia lub nagle znajdą się pieniądze na nianię czy domową pomoc.

W tym roku jeszcze bardziej niż wcześniej rodzina stanie się dla ciebie źródłem radości. Możliwe, że bliskie ci osoby będą kształcić się lub pracować z dala od ciebie. Z jednej strony będziesz dumna, że tak dobrze sobie radzą, z drugiej jednak zaczniesz tęsknić.

W twojej rodzinie pojawi się apetyt na różne rzeczy materialne, luksusowe, dalekie podróże, drogie wakacje itd. Pieniądze przyjdą, ale nie wszystkie potrzeby i marzenia uda się zaspokoić. Wygląda także na to, że z powodu różnych pozadomowych obowiązków nie uda ci się spędzać z bliskimi tyle czasu, ile byś chciała. Trzeba więc będzie poradzić sobie ze wszystkim problemami, jakie przeżywa mama malucha, która jednoczesność pracuje i rozwija się zawodowo.

Zdrowie i uroda

Nie powinnaś narzekać na zdrowie. Jeśli jednak urodziłaś się w ostatnich dniach sierpnia i pierwszej dekadzie września, zadbaj o badania kontrolne. Możliwe, że nasilą się dawne dolegliwości i trzeba będzie np. poddać się rehabilitacji, pochodzić na zabiegi, zmienić dietę itd. Zachowaj czujność zwłaszcza od marca do maja, w sierpniu i we wrześniu. Na szczęście planety dadzą ci także energię, samozaparcie no i pieniądze, abyś porządnie się sobą zajęła.

Jeżeli urodziłaś się między 30 sierpnia a 4 września, pod wpływem Neptuna mogą pojawić się dziwne dolegliwości, które trudno będzie zdiagnozować. Ich źródłem może być twoja psychika, więc kiedy lekarze nie będą wiedzieć, co ci jest, spróbuj skupić się na rozwiązaniu wewnętrznych konfliktów
i uporaniu się z przykrymi wspomnieniami.  

Praca i finanse

Panny urodzone w sierpniu niech podążają w kierunku, który ostatnio sobie wytyczyły. Za sprawą Marsa pojawi się trochę nerwów, napięcia, pośpiechu. Przez cały rok uważaj na finanse. Uda ci się nieco zaoszczędzić, jeśli zaczniesz kupować tylko to, co jest naprawdę potrzebne. Dzięki temu, gdy pojawią się poważne wydatki, wyjmiesz gotówkę zamiast brać pożyczkę.

Pozostałe Panny czeka prawdopodobnie zmiana stanowiska, zakresu obowiązków lub w ogóle miejsca pracy. Jako osoba ambitna uważaj, aby nie wziąć na siebie za dużo obowiązków. Gdy raz spoczną na twoich barkach, trudno będzie je zrzucić. Jeśli byłaś bezrobotna, teraz znajdziesz pracę, w której wykorzystasz umiejętności i zdolności, które marnowały się do tej pory. Pokażesz, co potrafisz! Zmiany mogą przyjść już pod koniec stycznia i w lutym. Pomyślny będzie także kwiecień, druga połowa sierpnia, koniec listopada.

Waga (24.09–23.10)

Mocne oparcie masz w Saturnie w znaku Strzelca, za sprawą którego przestaniesz się rozpraszać. Nareszcie skupisz się na konkretnym celu i doskonale zorganizujesz sobie czas. We wrześniu w twoim znaku pojawi się dobroczynny Jowisz, który będzie cię wspierał przez najbliższy rok. Nadejdzie czas spełniania marzeń! Trochę mieszać mogą Uran w Baranie i Pluton w Koziorożcu, stawiając na twojej drodze różne przeszkody i zmuszając cię do niełatwych wyborów. Nie okażą się one jednak tak poważne i kłopotliwe, jak na początku może się wydawać. Pokonasz je m.in. dzięki Marsowi, który aż przez pięć miesięcy będzie ci pomagał ze Strzelca.

Jeśli jesteś sama

Do września będziesz obracać się w towarzystwie osób, w stosunku do których zawsze pojawi się jakieś „ale”. Będą cię pociągać, ale jednocześnie wydadzą ci się jakby z innego świata. Lepiej więc zaliczyć je do grona znajomych niż angażować się uczuciowo.

Dużą zmianę przyniesie jesień, kiedy to za sprawą Jowisza wyjdziesz poza swoje środowisko, wejdziesz w nowy krąg znajomych. Poznasz osoby o ciekawej osobowości, może nawet o artystycznych zdolnościach czy profesjach. Zwłaszcza we wrześniu, październiku i grudniu pisane są ci nowe relacje, z których może narodzić się ciekawy związek. Do tego czasu będziesz zapewne flirtować i romansować (nie byłabyś przecież sobą), ale skupisz się bardziej na pracy, nauce czy jeszcze jakimś innym przedsięwzięciu, które właśnie realizujesz. Ono będzie cię pochłaniać tak bardzo, że miłość znajdzie się na drugim planie.  

Jeśli jesteś w związku

Wagi urodzone we wrześniu i pierwszej dekadzie października od jesieni mogą wstępować w związki małżeńskie. Ślub pod skrzydłami Jowisza to pewna droga do małżeńskiego szczęścia, a Saturn zapewni ci trwałość związku. Mimo pewnych konfliktów i różnic w poglądach na ważne życiowe kwestie, zawsze dojdziesz do porozumienia z partnerem. Nie zwlekaj z podjęciem ważnych decyzji dotyczących was obojga, bo zbytnia opieszałość może obrócić się przeciwko wam.

Wagi, które urodziły się w październiku, mogą przeżywać kryzys: najsilniej w lutym, kwietniu i lipcu. Prawdopodobnie trudno ci będzie wytrzymać tak długo z tą samą osobą. Zapragniesz odmiany. Wejdziesz w nowe środowisko i zaczniesz więcej czasu spędzać z nowymi przyjaciółmi, czego nie zaakceptuje partner i pojawią się konflikty. Im on będzie mocniej cię trzymać przy sobie, tym ty bardziej zaczniesz się dusić. Planety nie przesądzają, czy nowy związek okaże się tym, czego ci trzeba. Gdyby jednak zmiana nie była dobra, Saturn zrobi wszystko, aby ułatwić ci powrót do poprzedniego związku. I kto wie, może właśnie taka sytuacja jest ci potrzebna, abyś zaczęła naprawdę cenić swojego partnera?

Rodzina i przyjaciele

W tym roku bardziej niż wcześniej możesz liczyć na starszych członków rodziny. Z ich strony przyjdzie zainteresowanie, sympatia dla ciebie i twoich bliskich, wsparcie finansowe.

Z pomocą Saturna, a od września także Jowisza, uda się uporządkować sporne sprawy rodzinne u notariusza, w kancelariach adwokackich, w sądach – tylko uwaga, nie bierz się za to w styczniu i kwietniu.

Pary marzące o dziecku także mogą liczyć na Jowisza, który sprzyja rodzinnemu szczęściu. Zatem od września wypatrujcie dwóch kreseczek na ciążowym teście.

Jeżeli urodziłaś się miedzy 7 a 15 października, na skutek działania Urana możesz chwilami poczuć, że brakuje ci pewnego gruntu. Czy to dlatego, że np. twoje dzieci wybiorą w życiu kierunek, który wydaje ci się obcy? Pewnych zjawisk, które dzieją się wokół ciebie, po prostu nie rozumiesz. Dlatego wszelkie zmiany w domu i życiu rodzinnym wprowadzaj powoli, bo mogą za sobą pociągnąć natychmiast kolejne, których nie planowałaś.

Zdrowie i uroda

Planety są bardzo łaskawe dla twojego zdrowia. Saturn sprzyja wszelkim kuracjom, które wymagają cierpliwości, konsekwencji, samozaparcia, np. dietom odchudzającym lub leczniczym, kuracjom ziołowym i homeopatycznym, a także regularnym ćwiczeniom. Dużo więcej motywacji, samozaparcia i cierpliwości będą musiały wykazać Wagi urodzone między 7 a 15 października, aby cokolwiek osiągnąć.

Od połowy października do połowy listopada, a wcześniej w styczniu i kwietniu oraz lipcu wszystkie Wagi mogą być w nieco gorszej formie, twoja odporność obniży się. Z kolei bardzo korzystnie zapowiada się wrzesień i październik, wszystko co zrobisz wówczas dla swojego zdrowia i wyglądu, będzie doskonałą inwestycją.

Praca i finanse

Najlepsze perspektywy mają Wagi urodzone we wrześniu. Do jesieni powinnaś budować podstawy: pozbyć się zaległości, uzupełnić wykształcenie, nauczyć się czegoś, co ci będzie potrzebne. Twoje zajęcie chwilami może cię nudzić, a nawet zaczniesz wątpić w jego sens, ale już od września zrozumiesz, że to wszystko było potrzebne. Ostro ruszysz do przodu. Możliwe, że otrzymasz stypendium albo grant czy dofinansowanie na swoją działalność. Lub zasiłek, jeśli z kasą bardzo krucho.

Twoja sytuacja finansowa od jesieni zacznie się systematycznie poprawiać, w tym roku zauważą to Wagi z września i pierwszej dekady października. Nareszcie pozwolisz sobie na więcej.
Jeżeli urodziłaś się w drugiej dekadzie października możesz przeżywać niepewność jutra. Nie będziesz przekonana, czy chcesz dalej pracować w firmie. Sama też możesz dostawać sygnały, że twoja przyszłość w niej nie jest pewna. To zmieni się pod koniec roku i noworocznego szampana wypijesz uśmiechnięta.

Skorpion (24.10–23.11)

Pluton, gwiezdny władca Skorpionów, przebywa w znaku praktycznego Koziorożca. Jego energia pozwoli umocnić ci swoją pozycję w pracy, interesach i życiu osobistym. Zapewni ci bezproblemowe realizowanie ambitnych planów. Do września wspiera cię Jowisz z Panny, z pomocą którego zajdziesz daleko, nie inwestując wiele. Mars, który aż na cztery miesiące zatrzyma się w twoim znaku, sprawi, że nie będzie dla ciebie rzeczy niemożliwych. Pod wpływem Neptuna w Rybach miłość i pomoc innym znajdzie ważne miejsce w twoim życiu.

Jeśli jesteś sama

Planety sprzyjają tym z was, którym wolny stan już się znudził. Już na początku roku na twoim horyzoncie pojawią się obiekty godne uwagi, na które warto będzie zapolować. Na pewno nie będziesz biernie czekać, aż ktoś zaprosi cię do tańca. Inicjatywa i wybór należą do ciebie, zwłaszcza w styczniu i lutym, od końca czerwca i lipiec, od końca września do połowy października. Zapewne połączą was wspólne zainteresowania, jakaś droga, na której oboje się znajdziecie. Może będzie to ścieżka rozwoju duchowego, rodzaj twórczości albo działalność społeczna, w którą oboje się zaangażujecie? Jak potoczą się wasze wspólne losy, czy będzie to trwały związek, pokaże następny rok.

W każdym razie nie będzie to jedynie przelotna znajomość. To, co może ci stanąć na przeszkodzie, to zaangażowanie kogoś, kto właśnie wpadł ci w oko, w relacje z inną osobę. W takim wypadku odpuść od razu, nie wchodź między nich. Nikt nie jest niezastąpiony, widocznie dla ciebie los przeznaczył kogoś jeszcze ciekawszego.

Jeśli jesteś w związku

Umocnisz swoje relacje z partnerem, co pozytywnie wpłynie na twój związek. Zaczniesz częściej słuchać swojego mężczyzny, a także sama otwarcie mu mówić o swoich oczekiwaniach i pragnieniach. To pozwoli wam na zbudowanie wzajemnego zaufania i szacunku. Zaczniecie więcej czasu spędzać w gronie przyjaciół, a nie – jak do tej pory – zamykać się w domu. To zdecydowanie ożywi twój związek.

W tym roku (może właśnie już teraz, zimą) odkryjesz jeszcze coś, co możecie robić razem. Będzie to jakaś wspólna pasja, realizowanie jakiejś idei, twórczość albo jakaś wyjątkowa rozrywka. Mając tak silne wsparcie od planet możesz również wyżywać się w urządzaniu mieszkania, usprawnianiu domowych zajęć czy też podczas zakupów czegoś, co będzie służyć wam obojgu. Najlepszy czas na wspólne wakacje to oprócz zimy czerwiec, lipiec, koniec września do połowy października.

Rodzina i przyjaciele

Będziesz inicjatorką zmian, np. powiesz pewnego dnia, że dość już masz ciasnoty i pora na powiększenie waszego mieszkania. Sięgniesz do finansowych rezerw, zaciągniesz kredyt lub zrobisz jakieś rodzinne przetasowania tylko po to, abyście mogli mieszkać bardziej komfortowo.

Jeśli twoje dzieci są już dorosłe, to być może postanowisz im pomóc, aby stały się bardziej samodzielne, niezależne od rodziców. Do września Jowisz sprzyja załatwianiu wszelkich, nawet bardzo skomplikowanych spraw prawnych, urzędowych, notarialnych (ustalenie własności, dogadanie się z innymi członkami rodziny co do ważnych kwestii i sfinalizowanie tego na papierze).
Podczas wakacji, kiedy dzieci wyjadą, chwycisz za pędzel i odświeżysz pokój, a nawet położysz kafelki w łazience. Co to dla ciebie! Będziesz w tak świetnej kondycji, że trochę fizycznej pracy na pewno ci nie zaszkodzi.

Zdrowie i uroda

Luty i początek marca, koniec lipca i początek sierpnia to czas, kiedy zdrowie może ci trochę szwankować, ale w pozostałych miesiącach powinnaś uniknąć kłopotów. Co się może wydarzyć niepożądanego? Zimą kontuzje z powodu rozproszenia uwagi. Nie wybiegaj więc z domu w ostatniej chwili, miej rezerwę czasową, w tym roku bowiem (zwłaszcza zimą) pośpiech będzie złym doradcą. Schowaj także do kieszeni swoje ambicje, aby np. na nartach dorównać swojej nastoletniej córce. Jest wiele dziedzin, w których możesz je realizować bez szkody dla zdrowia, na stoku zaś pozwól się wyprzedzić.

Do września jest bardzo dobry czas na dłuższe kuracje czy planowane zabiegi. Z chirurgiem możesz się np. umawiać w marcu lub lipcu. Od końca września do połowy października masz doskonały czas na to, aby bardziej zadbać o urodę, poddać się zabiegom, masażom. Od października zacznij również koniecznie chodzić na regularne ćwiczenia lub zajmij się ulubioną dziedziną sportu. Na pewno poczynisz tu znaczne postępy.

Praca i finanse

Jowisz wskaże ci najkrótszą i najpewniejszą drogę do celu. W tym roku nie grozi ci, że będziesz się wikłać w działania, które nie przynoszą dochodów albo są stratą czasu z innego powodu. Do września podejmiesz  słuszne decyzje, więc śmiało możesz dodać gazu, zwłaszcza w styczniu, lutym, czerwcu i lipcu. Udana będzie także druga połowa października, może więc jesienią zrobisz jakiś większy skok na kasę?

Dla Skorpionów z pierwszej dekady listopada w tym roku praca zawodowa zamieni się w prawdziwą pasję. Jeśli masz firmę, będziesz ja ulepszała i dopieszczała, i w ogóle traktowała jak swoje cudowne dziecko. Zaczniesz się dokształcać, unowocześnisz maszyny i narzędzia, podwyższysz standard usług, zrobisz remont itd. Rozkręcisz interes, wykorzystując swoje kontakty zawodowe i towarzyskie. A dzięki Uranowi jeszcze ich przybędzie.

Drobne kryzysy finansowe spowodowane większymi wydatkami na rodzinę i dom opanujesz narzuciwszy sobie i bliskim dyscyplinę w kolejnych wydatkach. Kiedy je bowiem dokładniej przeanalizujesz, okaże się, że bez wielu rzeczy i usług możecie się bez bólu obejść, a nawet zyskać, np. zdrowie, czas.

Strzelec (24.11-22.12)

Przez cały rok w twoim znaku będzie przebywać Saturn. A to oznacza więcej odpowiedzialności, obowiązków, wysiłku, ale też umiejętność wyznaczenia sobie priorytetów i skupienia się na nich. Jowisz, od którego zależy nasze ziemskie szczęście, znajdzie się w znaku Panny, co nie jest dla ciebie zbyt korzystne, ale już we wrześniu zacznie ci sprzyjać z Wagi. Pozytywnie działa na ciebie Uran z Barana, ale Neptun w Rybach może trochę namieszać ci w głowie i w życiu. Przez pięć miesięcy Mars będzie gościł w twoim znaku i zapewni ci mnóstwo energii, werwy, odwagi i siły przebicia.

Jeśli jesteś sama

W styczniu Wenus obdarzy cię dużym seksapilem. Wszystkie randki będą udane, nawet jeśli nie spotka cię wielka miłość od pierwszego wejrzenia. Nie jest jednak wykluczone, że między tobą a kimś, kogo już dobrze znasz, w połowie miesiąca mocno zaiskrzy. Prawdopodobny jest również powrót do dawnego związku. Może teraz, bogatsza o nowe doświadczenia i dojrzalsza, unikniesz tego, co kiedyś was podzieliło?

Jeśli jesteś Strzelcem, któremu brakuje drugiej połowy, nie oceniaj i nie odrzucaj mężczyzn zaraz przy pierwszym poznaniu. Owszem, pierwsze wrażenie jest ważne, ale warto dać drugą szansę.
Singielki z dużym stażem, a zwłaszcza te urodzone w pierwszej dekadzie grudnia, mają w tym roku okazję, żeby zrozumieć, co uniemożliwia im zawarcie trwałego związku. Saturn pomoże ci przyjrzeć się sobie i swoim relacjom z ludźmi. To świetny czas na pracę nad sobą.

Jeśli jesteś w związku

Będziesz w nim szczęśliwsza, jeśli zaprzestaniesz na siłę zmieniać swojego partnera. Porzuć to syzyfowe zajęcie! Będzie wam się obojgu żyło łatwiej i przyjemniej, jeżeli zamiast tego popracujesz nad własną tolerancją. A może po prostu charakter i osobowość partnera zwyczajnie ci nie odpowiada?

W takiej sytuacji lepiej sobie uczciwie powiedzieć, że nie jesteście dla siebie i rozstać się w przyjaźni. I dać sobie szansę na poznanie kogoś, kogo nie będziesz musiała poprawiać, a jemu na spotkanie kobiety, dla której będzie cudowny właśnie taki, jaki jest.

Strzelcom z drugiej dekady zamarzy się w tym roku stabilizacja i obrączka. Śmiało pod skrzydłami Saturna możesz wstąpić w trwały związek (najlepiej wiosną lub jesienią), który da ci poczucie bezpieczeństwa w życiu. Wcześniej jednak spojrzysz krytycznie na swojego partnera, ocenisz, czy nadaje się na męża i ojca. Trwały związek, rodzina stanie się twoim priorytetem. Wykorzystaj styczeń i koniec października oraz początek listopada – to dobry czas dla waszej miłości.

Rodzina i przyjaciele

Saturn scala rodziny, sprzyja trwałości związków i wszelkiej stabilizacji. Ale może również wydobyć na wierzch istniejące w rodzinie problemy, zwłaszcza dotyczące jej starszych członków. Prawdopodobnie ktoś z seniorów w rodzinie będzie potrzebował z twojej strony większego zainteresowania niż do tej pory. To może wymagać od ciebie czasu, starań, pieniędzy i wysiłku, ale za to bardziej zbliżycie się do siebie. Ta relacja wzbogaci ciebie i przyniesie cenne doświadczenia.

W tym roku bliscy mogą wymagać od ciebie większej opieki i odpowiedzialności. Przekonasz się, co to znaczy: małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot.

W niektórych rodzinach prawdopodobne są konflikty na tle finansowym, dziedziczenia, podziału wspólnych dóbr (dotyczy zwłaszcza Strzelców urodzonych w pierwszej dekadzie grudnia). Na szczęście na jesieni aura się zmieni i twoje dotychczasowe troski odejdą w cień. Przyćmi je jakieś wyjątkowe wydarzenie lub po prostu rozwiążesz wszystkie  problemy.

Zdrowie i uroda

Pobyt Saturna w twoim znaku oznacza, że w tym roku bardziej powinnaś liczyć się ze swoim zdrowiem i siłami. A, niestety, ty jako osoba spod znaku Strzelca, masz skłonność do zaniedbywania swojego organizmu. Zwykle jesteś tak bardzo czymś zaabsorbowana i zapracowana, że nie patrzysz na to, co i ile jesz i pijesz, zapominasz o przyjmowaniu lekarstw, nie dosypiasz. A jeśli już
o siebie dbasz, to zrywami.

W tym roku Jowisz da ci złudne poczucie, że możesz jeszcze więcej, że masz więcej sił i energii niż to faktycznie ma miejsce. Jeśli się przepracujesz, przeforsujesz, dłużej będziesz się musiała regenerować. Wszelkie grzeszki przeciwko zdrowiu od razu wyjdą na jaw. Mogą się także odezwać jakieś dawne, chroniczne dolegliwości. Jednym słowem – musisz się za siebie wziąć, dbać bardziej
o higienę życia, odnaleźć telefon do specjalisty, który ci kiedyś pomógł itd. I kiedy się coś dzieje, to nie narzekać, tylko od razu działać.

To jednak może być dla ciebie trudne. Będziesz miał skłonność raczej odkładać, przekładać w nieskończoność wizytę w przychodni czy aptece. Jeśli zaczniesz tak długo zwlekać, Saturn może ci wystawić rachunek za zaniedbania. Dotyczy to wszystkich Strzelców, ale najbardziej tych urodzonych w listopadzie i w pierwszej dekadzie grudnia. Uważaj na siebie zwłaszcza w marcu, pod koniec maja i w czerwcu.

Praca i finanse

Poświęcisz się realizacji tego, co do tej pory było tylko ledwo zarysowanym pomysłem. Twoją specjalnością w tym roku okaże się  nadawanie takim mglistym projektom konkretnych, materialnych kształtów. Możesz przy okazji podnieść swoje kwalifikacje, uzyskać dyplom, uprawnienia, licencję lub zdobyć kolejne szlify w swoim zawodzie. Opinia o tobie będzie bardzo dobra jako o fachowcu, specjaliście, osobie godnej zaufania, poważnej i odpowiedzialnej, która wie, co robi.

Do września otrzymasz tyle, ile sobie sama wypracujesz. Liczyć się będzie twoja inicjatywa, przedsiębiorczość, pracowitość, samozaparcie. Na jesieni jednak świat bardziej się tobą zainteresuje i mogą napływać propozycje, oferty pracy, odpowiedzi na twoje listy do firm i pracodawców. Zapanuje miły ruch w interesie, zaprocentują twoje osobiste kontakty i znajomości, na czym zyskają najbardziej Strzelce urodzone w listopadzie i pierwszej dekadzie grudnia.

Do jesieni żyć będziesz raczej oszczędnie. Jeśli nawet mogłabyś pozwolić sobie na więcej, to nie zaczniesz szastać pieniędzmi. We wrześniu lub październiku pojawi się cel, na który warto je wydać i zrobisz to z radością i satysfakcją, że możesz!

Koziorożec (23.12-20.01)

Opiekun Koziorożców, Saturn, wędruje przez znak Strzelca. To on sprawi, że staniesz się silniejsza za sprawą innych ludzi i instytucji, które za tobą staną. Dołączysz do jakiejś grupy, fundacji, związku czy instytucji, z którymi zaczniesz realizować swoje cele. Pluton w twoim znaku obdarza cię odwagą, konsekwencją, siłą przebicia i sprawia, że staniesz się gotowa do dużych zmian. Do września Jowisz sprzyja ci z Panny, zyska na tym twoja inteligencja, zdolność uczenia się i gospodarność. Jego wejście do Wagi na jesieni spowoduje, że bardziej będziesz musiała liczyć się z otoczeniem.

Jeśli jesteś sama

Aż do jesieni raczej nie spodziewaj się wielkich przełomów. Owszem, będzie kilka takich okresów (w styczniu, kwietniu i w maju), kiedy w sprawach sercowych nastąpi ożywienie, np. umówisz się na randkę, zaczniesz do kogoś wzdychać, ale nic więcej. Wygląda na to, że pochłoną cię inne sprawy niż sercowe.

A może po prostu nie rozprawiłaś się jeszcze z przeszłością, co nie pozwala ci otworzyć się na nową miłość. Pomyśl o tym, zwłaszcza jeśli masz urodziny w pierwszej dekadzie stycznia. Od września widać jakieś ożywienie. Mars i Jowisz sprawią, że wykażesz większą inicjatywę. Może np. weźmiesz sprawy w swoje ręce, zamiast czekać, aż mężczyzna przełamie nieśmiałość? Wtedy także mogą pojawić się takie okoliczności, które pchną was w swoją stronę. Taki zbieg okoliczności może nastąpić np. na przełomie września i października, na początku listopada oraz w jego trzeciej dekadzie, a także w sylwestra w grudniu 2016 roku.

Jeśli jesteś w związku

Jedno jest wiadome: ty i twój partner na pewno nie będziecie tkwić w miejscu. Jest wam ze sobą dobrze? To będzie jeszcze lepiej! Otoczycie się miłymi ludźmi i pięknymi przedmiotami, zadbacie o swój dom. Możliwe, że zechcecie sformalizować luźny związek, za czym przemówią względy praktyczne, np. podatkowe.

Jeśli jednak jesteś Koziorożcem z pierwszej dekady stycznia, to różne nieoczekiwane wydarzenia mogą zaburzyć ci spokój. Twoje serce zacznie bić mocniej na widok atrakcyjnego znajomego? A może Pluton wydobędzie na jaw problemy, które do tej pory pozostawały w ukryciu? Pomyśl wtedy, że to dobrze, bo teraz, kiedy już wiesz, o co chodzi, łatwiej się tym zająć. Najgorsze bowiem jest to, z czego nie zdajesz sobie sprawy. To dobry czas, aby się spotkać z psychologiem lub wymienić doświadczenia z innymi, życzliwymi wam parami.

Najszczęśliwszy czas to styczeń, luty, maj, sierpień, druga połowa listopada do początku grudnia.

Rodzina i przyjaciele

Zwłaszcza okres do września sprzyja wszelkim praktycznym rodzinnym przedsięwzięciom, jak np. remonty, przeprowadzki, wspólne podróże (styczeń, sierpień, wrzesień). Bardzo możliwe, że twoja rodzina się powiększy, ale niekoniecznie nowym członkiem musi być dziecko, ale np. zwierzak, który stanie się waszym rodzinnym pupilkiem. Twoje chęć pomagania innym zostanie zaspokojona, jeśli zamiast kupować szczeniaka, adoptujesz zwierzaka, który nie ma własnego domu.

Najprawdopodobniej więcej czasu spędzisz ze swoimi dalszymi krewnymi. Może np. zamieszkacie blisko siebie lub ktoś z rodziny częściej was będzie odwiedzał?

Koziorożce urodzone w pierwszej i drugiej dekadzie znaku od jesieni będą mieć mniej czasu dla swoich bliskich, bo bardziej zaangażują się w jakąś działalność poza domem. W listopadzie czekają cię większe wydatki związane z różnymi zmianami, jakie zechcesz przeprowadzić w swoim otoczeniu.

Zdrowie i uroda

Jeśli od pewnego czasu przymierzasz się do jakiegoś zabiegu z użyciem skalpela, teraz poczujesz się na to gotowa. W drugiej połowie roku zaczniesz przyglądać się krytyczniej swojemu odbiciu w lustrze i może dojdziesz do wniosku, że nie pasuje ono do twojej nowej społecznej roli. Stwierdzisz, że aby dobrze się poczuć w nowym otoczeniu, trzeba zrzucić kilka kilogramów, uzupełnić garderobę i uczęszczać do klubu fitness. To wszystko nie zaszkodzi, ale nie przesadzaj z tą samokrytyką i akceptuj siebie taką, jaką jesteś, bo to podstawa dobrego samopoczucia.

Bardziej uważaj na siebie w kwietniu, czerwcu, lipcu, październiku. Wtedy twoja odporność obniży się i wirusy oraz bakterie, które do tej pory były uśpione, mogą się uaktywnić. W tym roku masz szansę zyskać lepsze ubezpieczenie zdrowotne niż to, które teraz masz. Trzeba tylko dopilnować formalności – nie przegap tego.

Praca i finanse

Jeżeli urodziłaś się w grudniu, aż do jesieni będziesz cieszyć się spokojem i kontynuować to, co zaczęłaś jesienią 2015 roku. Teraz nabierzesz rozpędu, zyskasz bowiem doświadczenie. We września Jowisz zawita do Wagi i postawi cię przed wyborem: pozostać na bezpiecznej pozycji czy zaryzykować nową działalność? Możliwe, że zrezygnujesz z samodzielności na rzecz ściślejszej współpracy lub zatrudnisz się na etacie.

Koziorożce styczniowe czeka w tym roku więcej zmian. Uran i Pluton szykują ci nie tylko nową pracę, ale i inny styl życia. Bardzo możliwe, że zajmiesz się czymś, co lubisz robić i na czym się znasz, ale co z pewnych powodów nie było do tej pory twoim głównym zajęciem. Teraz zaczniesz mieć z tego dochody.

Pojawią się także dobre wiadomości dla tych, które mają długi lub uwikłane są w jakieś niechciane związki czy znajomości: Pluton i Uran pomogą ci się ich pozbyć.

Wodnik (21.01-19.02)

Przez cały rok Jowisz będzie twoim sojusznikiem – w interesach, sprawach osobistych, nauce i podróżach. Saturn w Strzelcu ustrzeże cię od głupstw i braku rozsądku, a także podpowie, jak obecną dobrą passę najlepiej wykorzystać. Władca twojego znaku Uran przebywa w Baranie i dodaje ci odwagi, pomaga się zmobilizować do działania. On będzie motorem wszystkich zmian. Na początku roku mogą one być trudne i wymagać od ciebie dużego hartu ducha, ale pod koniec grudnia twój wysiłek okaże się dobrą inwestycją i wyda dorodne owoce.

Jeśli jesteś sama

Swoją drugą połowę znajdziesz na jesieni. Do tego czasu nie możesz jednak zamknąć się w szklanej wieży i biernie czekać, aż we wrześniu pojawi się niespodziewanie królewicz, który ją sforsuje. Miłość nie przyjdzie także do ciebie niczym uderzenie pioruna. Zakochasz się w kimś, kogo poznałaś wcześniej, i ze wzajemnością. Jest wielka szansa na trwały, udany, szczęśliwy związek. Jeśli chcielibyście od razu powiedzieć sobie „tak” w obecności świadków, sprzyjający ku temu termin nastąpi pod koniec grudnia, np. w podczas świąt.

Jeżeli jednak jesteś późnym Wodnikiem z drugiej połowy lutego, na trwały i stabilny związek przyjdzie ci poczekać do 2017 roku. Od drugiej połowy lutego do połowy marca Wenus silnie przyciągać będzie do ciebie ludzi. Możliwy wtedy flirt, romans lub przynajmniej nowa znajomość, która w przyszłości ma szansę przekształcić się w związek. Rzucisz się w wir imprez, spotkań. Będą też podróże i prawdopodobnie właśnie z dala od domu spotkasz kogoś dla siebie.

Jeśli jesteś w związku

Pod wpływem Jowisza i Urana będziesz bardzo otwarta na nowe znajomości. Saturn jednak pilnuje, aby twój obecny związek pozostał trwały i stabilny. Więc jeśli na chwilę znikniesz partnerowi z oczu i trochę zaszalejesz, to raczej bez żadnych konsekwencji. A okazji ku temu nie zabraknie, szczególnie pod koniec stycznia, w lutym i maju, we wrześniu, na przełomie listopada i grudnia.

Nie zamykaj się z partnerem we własnych czterech ścianach, przyjmujcie zaproszenia, sami ściągajcie ludzi do siebie. To ważne, zwłaszcza do września, kiedy twoje codzienne życie może być zbyt monotonne, wypełnione głównie pracą i obowiązkami, mało romantyczne. Jesienią pojawi się więcej radości i okazji do zabawy. Może np. razem zaczniecie chodzić na kurs tańca lub zorganizujecie sobie inne zajęcia w grupie, które wciągną was oboje? Zwłaszcza że w tym czasie pochłoną was obowiązki zawodowe i będziecie mieć dla siebie mniej czasu. Warto więc spędzić go aktywnie, zamiast tylko siedzieć smętnie nad szklankami w jakimś pubie albo w domu przed TV.

Rodzina i przyjaciele

Twój dom stanie się miejscem, gdzie spotka się przeszłość z przyszłością. Brzmi tajemniczo? Możliwe, że odnajdziesz się w rodzinie wielopokoleniowej: ty, twoje dzieci i starsi krewni. Wspólnie zamieszkacie, częściej będziecie się spotykać, skorzystasz z pomocy dziadków itd. A może twoje duże dzieci zaczną się opiekować kimś, kto z racji wieku wymaga większej troski? Ale że jesteś zodiakalnym Wodnikiem, od czasu do czasu zapragniesz wolności, swobody i wszystkie rodzinne umowy i zasady będą cię drażnić i złościć. Zwłaszcza w lutym i pod koniec grudnia odczujesz potrzebą samotności. Może to dobry moment, aby wyskoczyć na narty i nabrać do życia dystansu?

Twoja rodzina może być na tle innych trochę nietypowa, np. dołączy do niej ktoś ci bliski, ale niespokrewniony z wami, twój przyjaciel lub twoich dzieci, chłopak twojej córki itd. Ciebie bowiem nie trzeba przekonywać, że relacje między osobami niespokrewnionymi bywają silniejsze niż ta wynikające z więzów krwi.

Zdrowie i uroda

Uran w znaku ognistego Barana i Mars w Skorpionie każą przypuszczać, że często brakować ci może spokoju i opanowania. Z trudem będziesz znosić stres i napięcie, których nie zabraknie zwłaszcza w styczniu i lutym, lipcu i listopadzie. Mogą wtedy np. pojawić się migreny oraz różne dolegliwości w obrębie głowy (oczy, uszy, zatoki). Uważaj wówczas na niedobory magnezu i w okresach napięcia, intensywnej pracy albo jeśli pijesz dużo kawy, przyjmij suplementy, które go zawierają.

W tych miesiącach uważaj także na wypadki i zranienia z powodu pośpiechu i nieuwagi. Przez cały rok staraj się uprawiać taki rodzaj aktywności fizycznej, który lubisz, która sprawia ci przyjemność. To cię najlepiej zrelaksuje. Gwiazdy sugerują zumbę, jogę, jogging, ale wybór należy do ciebie. Warto także, abyś znała chociaż jedną prostą technikę relaksacyjną i stosowała ją, najlepiej codziennie.

Umiejętność szybkiego odprężenia się (nawet w pracy czy podróży) w tym roku może przesądzić o twoim zdrowiu i powodzeniu. Próbuj więc rożnych rzeczy i słuchaj swojego ciała. Aktywny w tym roku znak Skorpiona, związany z układem płciowym, sugeruje, abyś pilnowała badań okresowych, które powinny wykonywać kobiety.

Praca i finanse

Wodniki urodzone w styczniu będą kontynuować obecną działalność aż do jesieni, ewentualnie zaczną przygotowywać się do czegoś, co ma nastąpić w przyszłości. Najlepiej wieść się będzie Wodnikom z pierwszej dekady lutego, którym Saturn pomoże wreszcie np. napisać dyplom, zakończyć naukę lub zamknąć jakiś ważny etap w karierze po to, abyś mogła przejść do kolejnego. Przed tobą również podróże, np. w związku z nauką, praktykami. Te służbowe i w interesach mogą się niespodziewanie przedłużyć. Takie sytuacje spotkają zwłaszcza Wodniki urodzone w drugiej dekadzie lutego.

W tym roku zacznie cię kusić, aby pracować i działać na własną rękę, robić coś innego niż wszyscy, coś nowatorskiego, i to dobry kierunek. Pamiętaj tylko, że nie wszystko złoto co się świeci. Bądź więc krytyczna wobec propozycji i ofert osób, które spotkasz na swojej drodze, zwłaszcza w styczniu, na przełomie kwietnia i maja oraz sierpnia i września.

Ryby (20.02-20.03)

Do września Jowisz działać będzie na twój znak opozycją z Panny. Saturn znajdzie się w Strzelcu,
w którym także pojawi się na pięć miesięcy Mars. To oznacza rok pod znakiem pracy i spraw materialnych, mobilizacji i większego wysiłku oraz większych wyzwań. Będzie interesująco, energetyzująco, choć chwilami niełatwo. Twój patron Neptun wędruje przez twój znak, wzmacniając twoją intuicję, zachęcając do poszukiwań w dziedzinie rozwoju duchowego i religii. A niektórym, zwłaszcza tym urodzonym na przełomie lutego i marca wróży prawdziwą wewnętrzną przemianę i niezwykłe przeżycia.

Jeśli jesteś sama

Nie licz na to, że będzie lekko, miło i przyjemnie. Owszem, pojawią się takie chwile, ale sporadycznie. Za to na pewno będzie ciekawie! Znajomości, które nawiążesz, mogą budzić wiele twoich wątpliwości i pytań. Ktoś zacznie cię pociągać, intrygować, fascynować, ale koleżanki stwierdzą: „Dziewczyno,
w co ty się pakujesz?!” Cóż, serce nie sługa, więc zanim się mocniej zaangażujesz, sprawdź dokładnie, czy nie jesteś tylko miłym urozmaiceniem w życiu swojego mężczyzny, który ma już dom i rodzinę. Albo uprzesz się na kogoś, kto żyje głównie pracą, jego kochanką jest firma, a wolny czas spędza najchętniej ze wspólnikami lub przed komputerem. Kłopot w tym, że będziesz przyciągać do siebie mężczyzn, którzy mają jakiś minus, coś, co od początku będzie cię razić.

Na przełomie września i października masz szansę spotkać kogoś, kto zobaczy w tobie silną kobietę. Ryby urodzone na przełomie lutego i marca pod wpływem Neptuna mogą przeżyć szaloną miłość, niestety ślepą.

Jeśli jesteś w związku

Sytuacja dojrzeje do zmian, choć mogą mieć one burzliwy przebieg. Zostaną wymuszone przez sytuację, np. zobaczysz swojego ukochanego w innym świetle. To może być niestety rozczarowanie, ale niewykluczone, że wręcz przeciwnie – twój mężczyzna sprawdzi się w jakiejś trudnej sytuacji, w której ty się znajdziesz. Pomoże ci, wesprze, stanie na wysokości zadania.

Ty sama prawdopodobnie zaczniesz się buntować przeciwko czemuś, co już od pewnego czasu dzieje się między wami, a co budzi twój wewnętrzny opór, być może nieuzasadniona zazdrość ze strony partnera. Teraz (zapewne dojdzie do tego latem) dasz temu wyraz. Przemówisz mocniejszym głosem, zdecydowanie podkreślisz swoje zdanie, partner będzie musiał się z tobą bardziej liczyć.

Najlepszy czas dla waszej miłości, np. na wspólne wakacje, wyjazdy, podczas których wasze uczucie rozkwitnie, to wczesna wiosna i początek wakacji.

Rodzina i przyjaciele

To, jak mieszkacie, gdzie jeździcie na wakacje, co stoi u was w garażu, na jakim sprzęcie słuchasz muzyki czy oglądasz w domu filmy, zapewne przestanie ci wystarczać. Jowisz sprawi, że będziesz mieć apetyt na więcej i bardziej luksusowo. Bardzo możliwe, że sięgniesz do rezerw finansowych lub weźmiesz pożyczkę, aby polepszyć standard życia rodziny. Czy jednak te wydatki wygrają z innymi potrzebami? Z kształceniem dzieci czy z ochroną zdrowia? Na to zapewne też trzeba będzie wydać więcej.

Temat finansów i w ogóle spraw materialnych pojawi się często przy rodzinnym stole i nie tylko w tym waszym najbliższym kręgu, ale też z dalszą rodziną Tym bardziej, że mogą się pojawić jakieś nieprzewidziane opłaty urzędowe.

Czasem (np. w marcu i maju) na przeszkodzie waszym rodzinnym planom mogą stanąć przepisy czy obowiązujące prawo. Być może trzeba będzie wówczas odwiedzić kancelarię adwokacką, kościelną czy też sąd.

Zdrowie i uroda

Będziesz mieć skłonność albo do wyolbrzymiania problemów zdrowotnych, albo przeciwnie – do ich umniejszania, lekceważenia. Zamartwiania się krostką na nodze albo lekceważenia nadciśnienia czy chronicznych bólów. W ogóle tabletki przeciwbólowe zbyt często staną się twoją metodą leczenia. Nieoceniony więc będzie rozsądny przyjaciel i mądry lekarz pierwszego kontaktu, który pomoże ci ocenić sytuację i dobrze doradzi. To, na co specjalnie powinnaś w tym roku uważać, to kręgosłup i stawy biodrowe, układ pokarmowy (zwłaszcza jelita) i nerki.

Specjalna uwaga należy się Rybom urodzonym na przełomie lutego i marca. Wpływ Neptuna może wywołać nieco zamieszania w sprawach twojego zdrowia (zwłaszcza w czerwcu i na początku lipca i we wrześniu), np. trudno będzie zdiagnozować to, co wam dolega, gdyż przyczyna może tkwić w psychice. Nie trać także rozsądku, jeśli chodzi o wybór leczenia. Możesz sięgać po naturalne i alternatywne metody, ale i w tej dziedzinie szukaj lekarzy specjalistów, a przede wszystkim odpowiedzialnych za pacjenta.

Praca i finanse

Saturn to nauczyciel, który wskazuje błędy i niedociągnięcia, a każdy z nas takie popełnia. Zapewne i ty dostrzeżesz luki w swoich zawodowych kompetencjach, jakieś braki, coś, co mogłaś zrobić w przeszłości, a nie zrobiłaś.

W tym i następnym roku jest właśnie czas, aby to nadrobić. Zatem – do dzieła! Skończ dyplom, zapisz się na kursy, szkolenia, warsztaty, szlifuj języki, rób prawo jazdy itd. Jak to często bywa, możesz sobie pluć w brodę, że dopiero teraz się zmobilizowałaś: czas goni, masz mnóstwo innych spraw na głowie, a może pamięć i koncentracja już nie taka jak kiedyś? Nie oglądaj się w tył – rób swoje!

To będzie również rok porządków w interesach, dokumentach, finansach, np. zdobędziesz akt własności, dokonasz podziału spadku lub innego majątku, zaczniesz spłacać długi, rozliczysz się w końcu ze wspólnikami itd. Odetniesz się także od osób i spraw, które nie pomagają ci w życiu, tylko jeszcze cię osłabiają. Zrobisz wiele zdecydowanych kroków, które nie będą łatwe, ale bardzo potrzebne. Przy okazji poczujesz swoją wewnętrzną siłę i to, że przecież ty tu rządzisz!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (29)
/2 lata temu
02kwietnia godżina21.37 zmarł Jan Paweł drugi -8 kwietnia odbył śię pogrzeb-27 kwiećień2014roku Kanonizacja -święty -pamiętaj to ważne
/2 lata temu
wierze w takie rzeczy bo każdy coś w sobie ma jakiś cel do którego dąży
/2 lata temu
moim najwiekszym marzeniem jak sami wiecie drodzy przyjaciele jest to zeby ozyskac mojo rodzine przez wlasno glupote kturo sam popelnilem chcialbym zeby moja zona kturo nadal bardzo mocno kocham urodzila mi cureczke.bo mam syna ktury bardzo mocno przezywa to ze tata z mamo nie so razem .ja chcem to wrzystko mojemu synkowi wynagrodzic on musi wiedziec ze mama z tatem jest znim i ze go bardzo mocno kochamy.ijusz nakoniec chcialbym jeszcze dodac ze moje wielkie marzenie to kupic domek i zamieszkac tam razem z mojo kochano rodzino .pozdrawiam was wszystkich i zycze milej niedzieli
POKAŻ KOMENTARZE (26)