Czy nadajesz się na szefa

Czy nadajesz się na szefa

Zastanawiasz się, czy sprostasz wymaganiom i będziesz dobrze sprawował rządy w firmie? Nie trać więcej czasu i przeczytaj, co o tym mówi twój znak zodiaku.
/ 09.08.2010 15:50
Czy nadajesz się na szefa

Czy Baran będzie dobrym szefem

Baran jest pełen entuzjazmu i werwy do pracy. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego bez problemu bierze na swoje barki coraz to nowe obowiązki, które zawsze spełnia solennie. Jako szef stara się gromadzić wokół siebie tylko takie osoby, które podobnie jak on są pracowite, ambitne i pełne energii. Stroni raczej od leniuchów czy też szarych myszek. Dobre jest w nim to, że potrafi dostrzec w każdym człowieku nawet to, z czego on sam nie zdaje sobie sprawy, dlatego też często daje szansę na rozwój osobom, które na pierwszy rzut oka w ogóle nie nadają się na dane stanowisko.

Mając Barana za szefa można być pewnym, że w pracy będzie liczyła się ambicja, pracowitość i rzeczywiste zasługi, a nie wazeliniarstwo. Jedyną jego wadą jest to, że jest bardzo niecierpliwy, więc najlepiej jest szybko uwijać się z powierzonym projektem, by nie stanąć z Baran oko w oko.

Ogólnie jednak mówiąc taki szef byłby skarbem, nie tylko dlatego, że dawałby możliwości rozwoju, ale także dlatego, że zapewniałby swoim podwładnym niezależność i szerokie pole do popisu.

Czy Byk będzie dobrym szefem

Byki są z natury praktyczne i trochę wycofane. Z pewnością nie miałyby żadnego problemu ze sprawowaniem kierowniczego stanowiska, ponieważ wiedzą, czego pragną, znają swój cel.

Byki są z reguły dobrymi szefami, gdyż nie wymagają nie wiadomo czego od swoich podwładnych, jak i również oceniają ich za to, co robią, a nie za wazeliniarstwo.

Problem stanowią jedynie zmiany i ważne decyzje – tego Byki boją się bardzo. Dlatego taki szef potrzebuje mieć zawsze w pobliżu pomocnika, który mu podpowie, jak należy właściwie postąpić, albo popchnie go do działania. Co jednak będzie, gdy ów pomocnik okaże się bardziej wrogiem niż przyjacielem i będzie najzwyczajniej w świecie wykorzystywał tę słabość Byka do załatwiania własnych interesów? Na to pytanie już trudno jest odpowiedzieć.

Zobacz także: Jaka jest najlepsza dieta dla Twojego znaku zodiaku

Czy osoba spod znaku Bliźniąt będzie dobrym szefem

Bliźnięta są kreatywne i pewne siebie, dzięki temu budzą powszechny respekt. Z pewnością na stanowisku szefa sprawdziłyby się znakomicie. Kierownik taki jest nie tylko inteligentny, wygadany, ambitny, ale i niezwykle otwarty. Pracownicy raczej nie narzekają na jego rządy, gdyż on nie stara się trzymać ich na krótkiej smyczy. Jednak jeśli już czegoś od nich wymaga… to na serio. Szef spod znaku Bliźniąt wymaga od podwładnych pracowitości i wywiązywania się z powierzonych im zadań, w przeciwnym razie nie ma dla nich miejsca w jego zespole.

Jedyną słabością takiego szefa jest brak przywiązywania uwagi to rzeczy przyziemnych, jak na przykład terminy spotkań. Dlatego powinien on zatrudnić taką osobę, która pilnowałaby za niego tych rzeczy. Dobra sekretarka to klucz do sukcesu dla osoby spod znaku Bliźniąt.

Bliźnięta najlepiej sprawdzają się w firmach, które wymagają dużej inteligencji i kreatywności.

Czy Rak będzie dobrym szefem

Raki z pozoru wydają się nieśmiałe, dlatego na stanowisku szefa muszą wiele zdziałać, by zyskać sobie szacunek w oczach podwładnych. Jednak tak naprawdę są w stanie prowadzić firmę bez większego problemu, gdyż mają niesamowicie dobrą intuicję i są kreatywne. Jeżeli uda im się zgromadzić wokół siebie osoby, które podobne jak one kochają wyzwania i pracę w zespole, to są w stanie dużo osiągnąć na stanowisku kierowniczym. Jeśli jednak tak się nie stanie, a wśród pracowników nie znajdą poważania to prędzej czy później zrezygnują z tego stanowiska.

Szef-Rak jest kulturalny i spokojny, pełen pasji i pomysłów. Najważniejsze dla niego jest to, by dobrze wykonywać swoją pracę oraz to, by jego pracownicy czuli się dobrze w miejscu, w którym przyszło im pracować. Dlatego za wszelką cenę stara się zintegrować swój zespół, stosując różne psychologiczne sztuczki, np. wyjazdy czy wspólne wypady do pubu.

Czy Lew będzie dobrym szefem

Zastanawiasz się, czy sprostasz wymaganiom i będziesz dobrze sprawował rządy w firmie? Nie trać więcej czasu i przeczytaj, co o tym mówi twój znak zodiaku.

Lwy są urodzonymi szefami i przywódcami. Albo stoją na czele partii, albo organizacji, albo firmy czy też jakiejś innej instytucji. Bardzo często decydują się na założenie własnego przedsiębiorstwa, gdyż wierzą mocno, że są w stanie temu podołać. Prowadzą własne agencje PR albo restauracje. I zawsze mają pełno klientów. Jak to robią? Zarażają innych swoim entuzjazmem oraz energią. Mało kto, patrząc na Lwa, nie powie, że jest on człowiekiem godnym zaufania. Bo tak też w rzeczywistości jest najczęściej.

Pracownicy szefa-Lwa nie muszą się go z reguły obawiać, on stawia jasne warunki i wymaga po prostu ich spełnienia. Jeżeli raz go zawiedziesz, trudno ci będzie później odzyskać jego zaufanie, ale nie jest to też misja niemożliwa. Słabością Lwa jest to, że czasami zbyt powierzchownie patrzy na ludzi wokół siebie, przez co może niestety czasami kogoś albo źle ocenić, albo też zbyt dobrze. Jednak nikt nie jest doskonały.

Ogólnie jednak mówiąc Lew jest dobrym kierownikiem, dzięki któremu firma ciągle się rozwija, a pracownicy pod jego skrzydłami mają szansę poznać swoje prawdziwe możliwości.

Czy Panna będzie dobrym szefem

Panna jest perfekcjonistką, uwielbia mieć wszystko pod kontrolą. Nie toleruje spóźnień i wymówek, ale z drugiej strony także nie oczekuje od swoich pracowników nie wiadomo czego. Dlatego też praca pod okiem takiego szefa jest dobra i przyjemna, gdyż wiadomo, czego się można po nim spodziewać.

Panna raczej nie wprowadza nagłych zmian ani nie decyduje się na zwolnienia. Za wszelką cenę stara się trzymać firmę na najwyższym poziomie. Od pracowników wymaga pracowitości, ale i obowiązkowości. Jedyną wadą posiadania takiego szefa jest to, że jest się przez niego często kontrolowanym. Nierzadko także ma się małe pole do popisu, gdyż każde nowe pomysły spotkać się mogą z ostrą krytyką.

Panny ogólnie dobrze sprawdzają się na kierowniczym stanowisku, choć nie zawsze dobrze się z nimi współpracuje.

Czy Waga będzie dobrym szefem

Wagi najlepiej czują się w dziedzinie prawa albo w takich zawodach, które dają dużą niezależność, jak na przykład: aktorstwo, granie w orkiestrze czy też fotografia. Na stanowisku szefa znajdują się znakomicie, gdyż są pełne dystansu do świata i do samych siebie. Zawsze starają się dobrze wypełniać swojej obowiązki i tego samego oczekują od swoich pracowników. Ci jednak nie muszą się obawiać specjalnych przykrości ze z jej strony. Waga jest sprawiedliwa i docenia to, co ktoś robi. Pod jej okiem pracownik może naprawdę rozwinąć swoje skrzydła. Może także liczyć na dobre referencje, gdyby chciał ewentualnie zmienić miejsce pracy.

Ogólnie mówiąc Waga jako szef sprawdza się znakomicie i nie można jej zbyt wiele zarzucić, poza tym, że nie okazuje publicznie swoich emocji, przez co wydaje się być zimna i nieprzystępna. Ale to nie wpływa zbytnio na jej praco, a co najwyżej na pracę jej zespołu.

Atmosfera w firmie raczej nie jest radosna, ale z czasem powinna się wyrównać. Każdy pracownik, który dłużej już pracuje u Wagi, szybko się przekonuje, że nie jest ona surowym szefem, a dzięki temu nabiera więcej pewności siebie, a jego praca staje się bardziej efektywna.

Zobacz także: Sex horoskop

Czy Skorpion będzie dobrym szefem

Skorpiony są z natury dynamiczne i niezwykle ambitne. Dlatego praca pod rządami takiego szefa należy raczej do tych trudniejszych i bardziej wymagających. Pracownicy nie powinni liczyć na taryfę ulgową i spokojne chwile spędzone w firmie. Skorpion, który w życiu jest niesamowitym entuzjastą i tryska energią, podobnie będzie zachowywał się w pracy. Inny problem to to, że taki szef jest bardzo nieufny i podejrzliwy, przez cały czas węszy spisek. Lepiej go nie oszukiwać, bo wówczas na długo można się już pożegnać z podwyżką czy też ewentualnym awansem.

Zaletą posiadania takiego szefa jest to, że pod jego okiem z pewnością można wiele zyskać i się nauczyć. Skorpion jest ambitny i za wszelką cenę będzie pragnął rozwoju swojej firmy, a w tym i podwładnych. Stąd też będzie starał się stworzyć zintegrowany i miły zespół.

Każdy pracownik może liczyć na jego sprawiedliwość i nagrodę za zasługi, nie obędzie się również bez darmowych szkoleń i wyjazdów.

Skorpiony świetnie sprawdzają się w zawodach, które wymagają dużej elastyczności i odpowiedzialności.

Czy Strzelec będzie dobrym szefem

Strzelec jest wymagającym szefem, ponieważ doszedł do wszystkiego sam, to tego też wymaga od swoich pracowników. Nie jest typem przewodnika czy mentora, co najwyżej można się z nim skonsultować albo poradzić, ale nigdy nie będzie on wskazywał swoim podwładnym właściwej drogi pracy.

Z pewnością praca dla takiego szefa wymaga dużo wysiłku i całkowitego zaangażowania, ale z drugiej strony daje możliwość rozwoju, ciągłego doskonalenia swoich umiejętności oraz przekraczania granic.

Mocną stroną szefa-Strzelca jest to, że daje on swoim pracownikom rozwinąć skrzydła, że ciągle szuka nowych rozwiązań i wyzwań, że stawia na rozwój a nie na stagnację. Z drugiej jednak strony ma problem z drobiazgami, których nie docenia i pozostawia często nierozwiązane. Taka postawa prędzej czy później może się zemścić na Strzelcu oraz na firmie, którą prowadzi.

Czy Koziorożec będzie dobrym szefem

Koziorożce są wytrwałe i wiedzą, czego pragną od życia. Stawiają na rozwój oraz lubią nowe wyzwania, które dodają im skrzydeł. Pracownicy w jego firmie czują się dobrze, gdyż znają reguły gry. Wiedzą, że za wazeliniarstwo stracą pracę, ponieważ u szefa-Koziorożca liczy się pracowitość i ambicja, a nie prezenty i flirty.

Koziorożec ma jedną słabą stronę, którą jest zbytnia ambicja. Niestety niektóre cele, które wybiera są zbyt wygórowane, przez co może doprowadzić swoją firmę na skraj bankructwa. Jeśli jednak będzie miał obok siebie trzeźwo myślącą i silną osobę, to z pewnością coś takiego mu się nie przydarzy. Drugim problemem jest to, że szef taki nie jest aż tak bardzo kreatywny, ale i to da się rozwiązać. Wystarczy tylko zgromadzić wokół siebie zespół, który razem będzie w stanie stworzyć niesamowite pomysły.

W pracy Koziorożec zawsze stawia na współpracę i otwartość i tego samego wymaga od swoich pracowników.

Dobrze poradzi sobie też prowadząc własną restaurację, przy czym w tym wypadku lepiej gdyby zatrudnił PR-owca, który zna się na swoim fachu.

Czy Wodnik będzie dobrym szefem

Wodnik jest bardzo wyrozumiałym szefem, zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że, żeby dobrze pracować, trzeba najpierw zdobyć odpowiednie doświadczenie. Swoich pracowników traktuje dobrze, stara się im doradzać, być ich przyjacielem. Zapewnia im możliwość rozwoju, ale też oczekuje od nich postępów. Jeżeli ich nie widzi, przestaje inwestować w takiego pracownika. Dużą zaletą pracy u szefa-Wodnika jest to, że nie trzeba przestrzegać żadnych szczególnych zasad.

Dla niego liczy się przede wszystkim pracowitość, ambicja i kreatywność. Jeżeli pracownik pokazuje, że myśli, bierze czynny udział w pracy zespołu, to ma zapewnione miejsce i nie musi się obawiać zwolnienia.

Wada Wodnika? Brak należytej cierpliwości i bałaganiarstwo. No niestety, ten szef z pewnością potrzebuje dobrego asystenta, który będzie umiał opanować rozgardiasz, nie tylko w biurze szefa, ale i w jego umyśle.

Wodniki ogólnie mówiąc, powinny stawiać na media.

Czy osoba spod znaku Ryb będzie dobrym szefem

Szef-Ryby jest wyrozumiały i sprawiedliwy dla wszystkich ludzi, z którymi pracuje. Jeżeli kieruje małą firmą albo przedsiębiorstwem, to nie powinien mieć z tym większych problemów. Jeśli jednak będzie to coś większego, to po krótkim czasie mogą zacząć się takowe kłopoty pojawiać.

Ryby są marzycielami i domatorami, lubią spokój, dlatego praca pod presją i w biegu im nie służy. Z pewnością w takiej firmie się nie sprawdzą, dlatego że nie będę w stanie zapanować nad własnym stresem. Dodatkowo w takich warunkach nie potrafią pracować ani tym bardziej myśleć kreatywnie. Dlatego też lepiej jest, gdy osoba spod znaku Ryby zajmuje jednak stanowisko kierownicze, ale w jakiejś większej firmie tak, aby mogła być nadzorowana przez kogoś stojącej od niej wyżej w hierarchii. Wówczas czuje się ona znacznie pewniej i nie popada w histerię.

Ryby doskonale sprawdzają się na stanowiskach kierowniczych w różnego rodzaju zawodach artystycznych, gdzie nie liczy się pośpiech ale inwencja.