Anty-horoskop

Anty-horoskop

Strzeżcie się ci, szukający w horoskopie prawdy na temat własnej osoby. Bo prawda bywa bolesna. Oto przed wami anty-horoskop.
/ 22.07.2009 10:21
Anty-horoskop

Baran (20.III - 18.IV)

Jako dziecko Baran jest postrachem podwórka, uciekają przed nim okoliczne koty i wiewiórki. Gdy dojrzewa, zaczynają się kłopoty z nauką, zwłaszcza z ortografią. Większość Baranów zdaje jednak maturę przed czterdziestką. Jak sama nazwa wskazuje, Baran pozostaje niedomyślny w kontaktach z płcią przeciwną i gdy dochodzi do obiecujących sytuacji damsko-męskich, wiara pokładana w jego urok osobisty kończy się jak marcowe przymrozki.

Byk (19.IV - 19.V)

Zodiakalny Byk to wątłe, chuderlawe stworzenie, przekonane, że jest królem życia i parkietu. Podrywa wszystko co się rusza a od żony i dzieci pobiera myto za przejście przez kuchnię. Zgrywa twardziela ale drży na dźwięk słowa „borowanie”. Jest czuły na uroki życia – wieczorny mecz, dyskusje pod budką z piwem i udział w telekonkursach to jego pasje. Szybko łysieje.

Bliźnięta (20.V - 20.VI)

Ten znak zodiaku charakteryzuje się histeryczną, wredną naturą a także skłonnością do hazardu, używek i głupiego śmiechu. Bliźniak nie ma problemu z dokonywaniem wyborów – ostatnią monetę wrzuca do automatu w kasynie pod dworcem. Często zwodzi go intuicja i poczucie kierunku, zwłaszcza podczas powrotu do domu z nocnego spaceru. Opowiada nudne dowcipy i całe życie marzy o wielkiej przygodzie. Kończy zazwyczaj na spacerniaku.

Rak (21.VI - 21.VII)

Małego raka boją się ciocie na przyjęciach rodzinnych, ma bowiem tendencję do ściągania obrusów ze stołu razem z zastawą i zatapiania biżuterii po babci w słoju z konfiturami. W późniejszym życiu przejawia jednak wiele wdzięku, co z tego, że jedynie we własnym mniemaniu. Niezwykłą umiejętnością zakładania nóg na głowę zyskuje sympatię gawiedzi i często znajduje miłość – jeszcze brzydszą niż on sam.

Lew (22.VII - 21.VIII)

Leniwy, ponury zodiak ze skłonnością do migreny i rozpusty. Lubi podkreślać swoją brzydotę zwracającymi na siebie uwagę atrybutami typu złote zęby, transparentne kolczyki i ubrania z lat młodości. Marzy o czasach, w których wszyscy ludzie kochali się wzajemnie, mimo to można go przyłapać na bójce z kierowcą samochodu, który stoi obok w korku. Żonom doradzamy nie dodawać do zupy zbyt wiele soli.

Panna (22.VIII - 21.IX)

Młoda Panna wykazuje predyspozycje do zostania starą panną. Przy odrobinie szczęścia znajduje jednak krótkowzrocznego partnera. Ambitna (ugotowała dziś obiad), inteligentna (wygrała toster za wypełnienie krzyżówki). Nerwica natręctw nie pozwala jej czasem spać, gdyż nocami pilnuje, czy nikt nie ukradł tostera. Pozorna normalność odbija się na dzieciach, które kończą w poprawczaku lub zakładzie dla obłąkanych.

Waga (22.IX - 22.X)

Zodiakalna waga zachowuje się jak słoń w składzie porcelany. Jest to tyle dziwne, że od niemowlęctwa ten złotowłosy cherubinek zapowiada się na królową balu. Kłopoty wieszczy dopiero podpalenie sobie włosów komunijną świecą, zaginięcie w dyskoncie spożywczym i upadek z ruchomych schodów. Pamiętliwa i mściwa, potrafi ścigać przez lata za nieoddanie pożyczonej chusteczki higienicznej.

Skorpion (23.X - 21.XI)

Dręczy przyjaciół i kocha wrogów. Pragnie być tajemniczy, preferuje więc przebywanie w kulturalnych miejscach z tomikiem wierszy (najczęściej trzymanym do góry nogami). Ma klasę ale przepuszczać kobiety w przejściu przeszkadza mu wrodzona duma i uprzedzenie. W chwili emocji potrafi rzucić talerzem i cięższym sprzętem. Talent strategiczny wykorzystuje manewrując wózkiem w supermarkecie. Podtapia się na basenie.

Strzelec (22.XI - 20.XII)

W młodości herszt przedszkola, na starość upierdliwy dziadyga. W międzyczasie zatruwa życie bliskim i nieznajomym. Dom zaczyna sprzątać dopiero, gdy sąsiad zatruje się oparami, wydostającymi się z jego lodówki. Trudno mu się związać na stałe, gdyż żadna kobieta nie gotuje lepiej niż mama. Śmieje się z własnych dowcipów zanim opowie je do końca, je banana bez obierania skórki i instaluje na ogrodzeniu elektryczny pastuch na psy sąsiada.

Koziorożec (21.XII - 19.I)

Zodiakalny masochista i ekscentryk, podejrzliwy ponurak, fanatyk brydża i żelków. Zapraszając kobietę do restauracji nie ma nic przeciwko, by za niego zapłaciła. Jego zamiłowanie do sztuki objawia się w umieszczaniu na stacjach kolejowych obelżywych floresów. Jest szczęśliwy gdy znajdzie na ulicy niedopałek, gdy ktoś się przewróci i gdy dziecko przyniesie pieniądze ze sprzedaży zapałek. Fałszuje.

Wodnik (20.I - 18.II)

Z powodu swego daleko posuniętego analfabetyzmu i specyficznej inteligencji Wodnik jeszcze nie wie, że człowiek stanął na księżycu. Rozmnaża się w miarę sił. Ma predyspozycje do zawodów typu radiesteta, rzeźnik, koszykarz-plecionkarz. Czasem bywa agresywny, ma też tendencje do schizofrenii. W chwilach emocji zdaje mu się, że jest bokserem na ringu, czego później na komisariacie nie jest sobie w stanie przypomnieć.

Ryby (19.II - 19.III)

Jako dziecko boi się wszystkiego i gryzie w rękę wujka, przebranego za świętego Mikołaja. W dojrzałym wieku lubi broń białą, pasztet i harlekiny. Podczas lunatykowania wyjada jedzenie z lodówki i maluje bohomazy na ścianach kuchni. Zodiakalne Ryby są drażliwie usposobione, jeden przesolony obiad to dla nich przyczynek do rozwodu a dziecko za czwórkę z klasówki oddają do adopcji. Nie potrafią się rozstać z sentymentalnie przechowywanymi zębami mlecznymi i obciętymi włosami.