szef fot. Adobe Stock

5 znaków zodiaku, spod których lepiej nie mieć szefa!

Dowiedz się dyskretnie spod jakiego znaku jest twój przełożony i sprawdź, czy znalazł się na tej liście. Podpowiemy ci, jak mu nie podpaść.
/ 31.01.2018 04:26
szef fot. Adobe Stock

1. Panna

Szefa Pannę można spotkać wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z tabelkami, liczeniem, porządkami, ale też zdrowiem. To idealny księgowy!
Lubi osoby podobne do siebie, czyli punktualne, uporządkowane, świetnie zorganizowane.
Jak żyć z nim w zgodzie: przychodź punktualnie do pracy, utrzymuj porządek na biurku, a gdy zanosisz mu dokumenty przygotuj je w porządku alfabetycznym, w osobnych segregatorach i koszulkach. Czasem możesz porozmawiać z nim o zdrowiu: szef Panna zwykle interesuje się zdrowym stylem życia, więc zaimponuje mu to, że wstajesz specjalnie o czwartej rano, by biegać i przygotować się do maratonu...

Chcesz wiedzieć więcej o osobach spod znaku Panny? Sprawdź!

Jego największa wada: pedanteria i uszczypliwość. Nie spodziewaj się, że Panna zerknie na coś pobieżnie i od razu to zaakceptuje. Ona zawsze wszystko dokładnie czyta i podkreśla ewentualne błędy – zwłaszcza takie, których nikt inny oprócz niej nie widzi. Nawet jeśli chce kogoś za coś pochwalić powie: "Wszystko dobrze, ale tu zauważyłam taki jeden drobiazg do poprawy... po czym nastąpi lista drobiazgów, które trzeba poprawić.

2. Koziorożec

To jeden z najbardziej ambitnych znaków zodiaku i często można spotkać go na wysokich stanowiskach właściwie w każdej branży (może za wyjątkiem zawodów artystycznych, bo uporządkowany Koziorożec nie znosi chaosu). Jeśli chcesz, by cię cenił, rób swoje. Sam jest bardzo pracowity i tego też wymaga od innych. I nie obawiaj się go: choć wydaje się zimny i nieprzystępny, jest bardzo sprawiedliwy. A czasem nawet zdarza mu się błysnąć poczuciem humoru.
Jak żyć z nim w zgodzie: wywiązuj się z ustalonych wcześniej terminów. Koziorożec raczej zarwie noc niż nie odda w terminie czegoś, co obiecał. Nie rozumie więc, że ktoś może postępować inaczej. Nie zawracaj mu też głowy drobiazgami. Szef-Koziorożec ceni u swoich pracowników samodzielność, więc oczekuje, że przyjdziesz do niego z gotową propozycją rozwiązania jakiegoś problemu, a nie po to, by tracić czas na jego omawianie. On zawsze jest bardzo zajęty, więc nie lubi zbyt długich dyskusji o niczym. Nie znosi też intryg i plotek. 
Jego największa wada: pracoholizm. Koziorożec przychodzi przed wszystkimi i ostatni gasi światło. Jeżeli nie zamierzasz tak jak on spędzać życia w pracy, musisz udowodnić, że jesteś świetnie zorganizowana i doskonale wyrabiasz się ze wszystkim w ciągu ośmiu godzin.

3. Baran

Szefa spod znaku Barana najczęściej można spotkać w instytucjach związanych z wojskiem, siłami porządkowymi, ale też wszędzie tam, gdzie zaczynają się nowe projekty i potrzeba osoby pełnej entuzjazmu, która porwie za sobą innych.
Jak żyć z nim w zgodzie: bądź optymistyczna, energiczna i konkretna. Szef-Baran nie znosi ponuraków i flegmatyków, a także osób, które chcąc coś powiedzieć gubią się w dygresjach zamiast od razu przejść do sedna sprawy.
Jego największa wada: wybuchowość. Baran szybko się irytuje, a wtedy biada temu, kto akurat jest w pobliżu. Na szczęście złość szybko mu przechodzi i na drugi dzień nie pamięta, o co tak naprawdę się wkurzył. Jeśli jednak należysz do wyjątkowo wrażliwych osób pamiętaj, by nie brać wybuchów Barana do siebie.

Sprawdź, co czeka cię w nadchodzącym miesiącu!

4. Lew

Szefa Lwa często można spotkać w branżach związanych z mediami i sztuką. Jest bardzo kreatywny, nieco teatralny w zachowaniu, ale ma też wielką zaletę: gdy jego zespołowi dzieje się krzywda, broni go zaciekle i walczy o swoich pracowników jak prawdziwy lew. Jest też hojny – jeśli może dać podwyżkę albo nagrodę – zrobi to.
Jak żyć z nim w zgodzie: bądź radosna, kreatywna i od czasu do czasu inteligentnie przemyć jakiś komplement dając do zrozumienia, że jest dla ciebie autorytetem. Niestety, szef spod znaku Lwa jest bardzo łasy na pochlebstwa i często tworzy wokół siebie "dwór". Jeśli znajdziesz się poza nim, pora szukać innej pracy.
Jego największa wada: despotyzm. Szef spod znaku Lwa uważa, że król jest jeden, jest nim on i to dla wszystkich powinno być oczywiste. Trudno się z nim dyskutuje, a nawet jeśli przyjmie czyjeś argumenty, aby nie stracić twarzy tak wszystkim pokieruje, by wyszło na to, że  on sam wpadł na taki pomysł. W końcu zawsze musi mieć ostatnie zdanie.

5. Waga

Zainteresowane sztuką Wagi często można spotkać w świecie mody, sztuki, ale też w wymiarze sprawiedliwości (spośród Wag wywodzą się świetni prawnicy!).
Jak żyć z nim w zgodzie: dbaj o swój wygląd, przestrzegaj dobrych manier, pokaż, że zależy ci na tym, aby otoczenie, w którym pracujecie wyglądało przyjemnie (może zaproponujesz kupno jakichś roślin?). Zawsze pukaj przed wejściem do jego gabinetu i nie zapomnij pogawędzić przez chwilę o najnowszych hitach filmowych czy teatralnych. Pokaż, że zależy ci na dobrej atmosferze w zespole.
Jego największa wada: trudności w podejmowaniu decyzji. Zanim Waga się na coś zdecyduje, mija sporo czasu. Nie wynika to jednak z jej złej woli, ale z głębokiego poczucia sprawiedliwości. Waga chce mieć pewność, że decyzja, którą podjęła, naprawdę jest najlepsza i najbardziej optymalna dla wszystkich. Szef spod znaku Wagi potrafi być też humorzasty. Jednego dnia jest radosny, zagaduje pracowników, a drugiego bez słowa wchodzi do gabinetu. W takie dni lepiej po prostu nie zawracać mu głowy i poczekać, aż będzie miał lepszy nastrój.

Jaką stylizację najlepiej wybrać do pracy?

A co z pozostałymi znakami zodiaku?
Bliźnięta rzadko zajmują kierownicze stanowiska, ale jeśli już to robią, koniecznie muszą mieć uporządkowaną sekretarkę, najlepiej spod znaku Panny lub Koziorożca. Warto wiedzieć, że szef Bliźniak lubi wszelkiego rodzaju dyskusje i ceni osoby z poczuciem humoru, nie stwarza dystansu i zawsze ma chwilkę na krótką pogawędkę.
Byki są solidne i lubią sobie podjeść. Jeśli więc masz szefa spod tego znaku pamiętaj, by nigdy nie przeszkadzać mu podczas lunchu. Zaplusujesz, gdy poczęstujesz go własnoręcznie upieczonym ciastem.
Raki nie lubią rządzić innymi, a jeśli już im się to przydarzy stwarzają ciepłą, familijną atmosferę. Są bardzo "ludzkimi" szefami, pod warunkiem, że widzą, iż pracownicy są wobec nich lojalni. Doceniają to, gdy inni pamiętają o ich urodzinach, imieninach czy ważnych dla firmy rocznicach.
Skorpiony są trudnymi szefami, dlatego zwykle wolą pracować na własny rachunek. Bardzo ciężko im zaufać innym, więc przygotuj się na to, że szef Skorpion może niespodziewanie zadzwonić do ciebie w trakcie spotkania służbowego, by upewnić się, że na pewno jesteś na spotkaniu, a nie gdzie indziej... Ale jeśli ci zaufa i będzie cenił twoją wiedzę, wasze relacje ułożą się znakomicie.

Strzelce są ciągle w ruchu, więc jeśli już szefują są typem nieobecnego szefa albo takiego, który ciągle krąży po firmie. Dają pracownikom dużo wolności, a rozliczają ich tylko z efektów pracy, nie biorą pod uwagę tego, ile ktoś ślęczał (lub nie) nad danym projektem. Nie znoszą kłamstwa, więc jeśli chcesz wziąć wolny dzień powiedz po prostu, że marzysz o tym, żeby wyjechać z ukochanym na przedłużony weekend, zamiast udawać chorobę.
Wodniki są bardzo niezależne i to samo cenią u innych. Jeśli już zdarzy się, że Wodnik staje się szefem, absolutnie nie stwarza dystansu. U innych najbardziej ceni kreatywność i oryginalne pomysły. Jeżeli uda ci się wpaść na pomysł, jak usprawnić pewne procesy w firmie, na pewno zaplusujesz.
Wrażliwy szef spod znaku Ryb to skarb jak mało kto, chociaż jeśli lubisz konkret i szybkość działania, możesz mieć z nim problem. Ryba często mówi: "Zastanowię się nad tym", po czym milczy przez dwa tygodnie, a dopiero gdy jej o czymś przypomnisz, nagle okazuje się, że już wie, jak to sobie wyobrażała, tylko zapomniała powiedzieć... Większość osób spod tego znaku żyje w swoim własnym świecie i działa intuicyjnie, więc ma problem z precyzyjnym wydawaniem poleceniem. Za to na pewno jest to szef, który ceni sobie życie rodzinne i zawsze puści cię na wywiadówkę albo zrozumie, że masz chore dziecko i musisz wcześniej wyjść.
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)