POLECAMY

Suknie komunijne

Im bliżej maja, tym więcej dziewczynek myśli o wyborze odpowiedniej sukni na Pierwszą Komunię Świętą. Sklepy sprzedające takie stroje i firmy zajmujące się ich szyciem, mają tak bogatą ofertę, że niekiedy trudno się zdecydować.
Suknie komunijne

Wybór odpowiedniej sukienki nie jest prosty. W sklepach pojawiają się coraz nowsze fasony. Dziś już niewiele osób zadowoli zwyczajna biała sukienka z kilkoma dodatkami. Rodzice coraz częściej chcą, żeby ich córka wyglądała wyjątkowo.

Sukienka powinna sprawić, żeby dziewczynka wyglądała niewinnie, czysto i skromnie. Nie należy zatem przesadzać z ilością ozdób i dodatków. Jeszcze kilka lat temu każdy wybierał to, co mu się spodobało. Dziś coraz więcej osób zwraca również uwagę na to, żeby sukienka była modna. Ostatnio projektanci strojów komunijnych wzorują się na modzie ślubnej. W najbliższych sezonach będzie królować styl XIX-wieczny, a więc długie, obszerne suknie ozdobione pastelowymi, drobnymi kwiatkami i haftami. Suknia nie musi być już śnieżnobiała. Dopuszczany jest również kolor ecru.

Niezależnie jednak, czy kupujemy suknię gotową czy szyjemy na miarę, nie należy zapominać, żeby skonsultować swój wybór z parafią. Niekiedy bowiem ma ona pewne wymagania dotyczące stroju komunijnego, a nikt nie chciałby przecież dowiedzieć się o tym dopiero po zakupie czy po uszyciu sukienki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)