Jak uchronić własne dziecko przed anoreksją i bulimią?/ fot. Fotolia

Savoir-vivre w autobusie

Czy wiecie jak należy się zachować, kiedy ktoś w zatłoczonym autobusie się przepycha? Ustąpić, zwrócić uwagę, czy nie dać się ruszyć z miejsca? Na pytanie naszej Czytelniczki odpowiada Stanisław Krajski - ekspert i znawca zasad savoir-vivre'u.
/ 13.10.2011 08:31
Jak uchronić własne dziecko przed anoreksją i bulimią?/ fot. Fotolia

Witam, mam takie pytanie, jak to jest z grzecznością w środkach komunikacji miejskiej. Czy jeśli ktoś wsiada i napiera na nas całym ciałem mamy prawo stać nieruchomo, czy musimy ustępować miejsca, mimo że byliśmy pierwsi, staliśmy w tym wygodniejszym miejscu pierwsi, mamy prawo zwrócić komuś takiemu uwagę, żeby się nie pchał? Anna K.

Zobacz także: Jak się zachowywać w pociągu?

Zawsze powinniśmy być grzeczni. Zawsze zatem ustępujemy. Poza tym unikamy wszelkich sytuacji, w których może pojawić się niegrzeczność czy wulgarność, kłótnia itp. A więc ustępujemy, aby uniknąć takich sytuacji i nie zwracamy uwagi.

Zobacz także: Savoir-vivre pasażera

Nie wiesz jak należy się zachować w danej sytuacji? Kiedy popełnia się gafę, a kiedy uchodzi za dobrze wychowaną damę lub dżentelmena? Chcesz poznać zasady savoir-vivre'u? Napisz do nas na adres e-mail: lifestyle@next.pl! Na Twoje pytanie odpowiedzą eksperci od dobrych manier.