Okładka książki „Chłopiec z Wadowic. Biografia bł. Jana Pawła II dla dzieci”, Wydawnictwo Zielona Sowa fot. Zielona Sowa

Recenzja książki „Chłopiec z Wadowic. Biografia bł. Jana Pawła II dla dzieci”

Książka „Chłopiec z Wadowic. Biografia bł. Jana Pawła II dla dzieci” to doskonały pomysł na prezent komunijny. Książka w bardzo przystępny sposób opowiada biografię bł. Jana Pawła II, przez co jest idealną pozycją dla ośmiolatków.
/ 14.05.2012 15:31
Okładka książki „Chłopiec z Wadowic. Biografia bł. Jana Pawła II dla dzieci”, Wydawnictwo Zielona Sowa fot. Zielona Sowa

„Chłopiec z Wadowic. Biografia błogosławionego Jana Pawła II dla dzieci” to także obowiązkowa pozycja dla wszystkich dzieci, które chciałyby poznać historię papieża-Polaka.

Książka zawiera najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II, opisane przystępnym językiem, bogate nie tylko w anegdoty i zabawne historie, ale też w ciekawostki i fakty historyczne, pozwalające zrozumieć postać wielkiego Polaka i jego epokę. Każdy odcinek tej pasjonującej i bogato ilustrowanej (rysunki Kamili Stankiewicz, fotografie archiwalne, fotografie reporterskie) historii skomponowany jest według podobnego schematu: tekst beletryzowanej biografii, ramki faktograficzne, „kazanie” do dzieci związane z tematem danego odcinka i wskazujące na wartości, bliskie papieskiemu nauczaniu chrześcijańskiemu.

Publikacja ukazuje Jana Pawła II jako zwykłego, pełnego ciepła człowieka, który potrafił łączyć aktywne życie (sport, podróże, przyjaźnie, poezja, teatr itp.) z prawdziwie chrześcijańskimi wartościami. Postać wyłaniająca się z tej opowieści to święty, który nie stoi na piedestale, ale jest „taki jak my”, przez co jego przykład przemawia tym wyraźniej do dziecięcego odbiorcy i skłania do naśladowania. Autorzy książki pt. „Chłopiec z Wadowic. Biografia błogosławionego Jana Pawła II dla dzieci” – Małgorzata Skowrońska (dziennikarka od lat specjalizująca się w tematyce religijnej i związanej z wychowaniem dzieci) oraz ks. dr Robert Nęcek (rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) – gwarantują wysoki poziom merytoryczny publikacji.

Nowoczesna szata graficzna, umiejętnie łącząca elegancję z dziecięcym charakterem książki, zapewnia z kolei doskonałą estetycznie jakość publikacji.

To książka godna polecenia dla całej rodziny.  Zawiera też dodatek dla starszych czytelników z kalendarium życia papieża, z wykazem tytułów jego encyklik i adhortacji itp.

Informacje o książce:

Tytuł: „Chłopiec z Wadowic. Biografia bł. Jana Pawła II dla dzieci”
Autorzy: Małgorzata Skowrońska, ks. Robert Nęcek
Data wydania: 2011
EAN: 9788376238586
Format: 204x290
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Wiek czytelnika: 6+

Więcej na temat książki na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)